Nesėkmę patyrę Memfio krepšininkai nepasinaudojo galimybe pakartoti absoliutų klubo rekordą. Po septynių paeiliui iškovotų pergalių varžovų pranašumą pripažinę „Grizzlies“ liko per žingsnį nuo ilgiausios laimėtų rungtynių serijos klubo istorijoje – aštuonis susitikimus iš eilės Tenesio ekipa laimėjo 2004-ais, 2012-ais, 2013-ais ir 2015-ais metais.

Savo ruožtu, net trylikos pralaimėjimų seriją sezono pradžioje išgyvenę „Pelicans“ laimėjo jau vienuoliktą kartą per pastarąsias šešiolika rungtynių. Su viltimis žaisti atkrintamosiose varžybose neatsisveikinantis Naujojo Orleano klubas gali tapti vos ketvirta komanda lygos istorijoje, patekusia tarp aštuonių pajėgiausių konferencijos ekipų po sezono metu patirtos 13 pralaimėjimų serijos.

Pirmoje susitikimo pusėje šeimininkų gynyba nerado priešnuodžių neįtikėtinai efektyviai tolimais metimais taškus rinkusių „Pelicans“ puolimui. Vidutiniškai po 14 tritaškių per rungtynes šiame sezone pataikantys Naujojo Orleano krepšininkai dar iki ilgosios pertraukos viršijo šį skaičių realizuodami net 15 iš 28 (54 proc.) tolimų šūvių.

Svariausiai prie tokio įspūdingo taiklumo prisidėjo gynėjas Jrue Holiday, per pirmus du kėlinukus realizavęs net 5 iš 6 mestų tritaškių. Vyriausias iš trijų lygoje rungtyniaujančių brolių Holiday individualiai viršijo Memfio komandos snaiperių indėlį – šeimininkai realizavo vos 4 iš 16 metimų iš už lenktosios linijos.

Nuo vieno iš svečių komandos lyderių nežymiai teatsiliko dėl Derricko Favorso traumos į rotaciją įtrauktas Nicolo Melli. 28-erių metų NBA debiutantas sumetė 3 iš 6 tolimų metimų ir per pirmus du kėlinukus surinko 13 taškų, o snaiperių vedamas džiazo sostinės klubas į ilgąją pertrauką išsinešė įtikinamą persvarą – 69:50.

Trečiajame ketvirtyje „Grizzlies“ viltys kovoti dėl pergalės pakibo ant plauko. Po dar vienos sėkmingos svečių atkarpos „Pelicans“ susikrovė rekordinį 25 taškų pranašumą, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 98:77.

Nepavydėtinoje situacijoje atsidūrę šeimininkai nesudėjo ginklų ir ketvirto kėlinuko antroje pusėje pakilo į paskutinį šturmą. Atkarpą rezultatu 13:2 laimėję Grizliai pakėlė ant kojų „FedEx Forum“ arenoje susirinkusius sirgalius ir likus žaisti pusantros minutės sumažino savo deficitą iki 114:121.

„Pelicans“ pergalę išsaugojo geriausią karjeros sezoną žaidžiančio Brandono Ingramo dėka. Krašto puolėjas nutraukė ilgą taškų sausrą pasižymėdamas po prasiveržimo, o likus kiek daugiau nei pusei minutės atliko rezultatyvų perdavimą dviženklį pranašumą svečiams grąžinusiam J. J. Redicko tritaškiui.

Pavydėtinu tikslumu iš toli atakavę Naujojo Orleano krepšininkai pasiekė naują klubo rekordą realizuodami net 21 tritaškį, o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodęs Holiday pagerino geriausią asmeninį karjeros rezultatą pataikydamas 7 tolimus metimus.

Dvigubą dublį per vos 21 aikštėje praleistą minutę surinko Jonas Valančiūnas. Uteniškis pasižymėjo 14 taškų (6/8 dvit., 2/4 baud.), 11 atkovotų kamuolių, vienu rezultatyviu perdavimu, dviem perimtais kamuoliais bei pora klaidų.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 31, Jarenas Jacksonas 19, Ja Morantas 16 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14, De'Anthony Meltonas 10 taškų.

„Pelicans“: Jrue Holiday 36 (7/10 trit.), Brandonas Ingramas 25, Nicolo Melli 15, J. J. Redickas ir Joshas Hartas po 10 taškų.

Artimiausias rungtynes Memfio krepšininkai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį žais Bostone, kur jų laukia akistata su vietos „Celtics“ klubu. Nauojo Orleano klubas tą pačią naktį namuose priims San Antonijaus „Spurs“, o šiose rungtynėse pirmą kartą savo NBA karjeroje į aikštę žengs pirmasis pastarosios naujokų biržos šaukimas Zionas Williamsonas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)