Trečiadienį „Pelikanai“ savo aikštėje 107:139 pralaimėjo „Mavericks“ komandai, bet išvykoje sugrąžino skolą varžovams.

Tiesa, rungtynių pradžia Naujojo Orleano krepšininkams nieko gero nežadėjo. Jie realizavo tik 2 metimus iš 20-ies, per pirmą kėlinį surinko vos 14 taškų, o po dviejų kėlinių atsiliko 44:48. Bet po pertraukos „Pelicans“ kaip reikiant įsismagino, 35:20 laimėtame trečiame kėlinyje pataikė 13 metimų iš 19 (68 proc.) ir nepaliko jokių vilčių šeimininkams „Mavericks“ krepšininkams.

Prieš kelias dienas vos 6 taškus surinkęs ir 5 kamuolius atkovojęs J. Valančiūnas šį kartą pelnė 14 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. 29 metų krepšininkas per 25 min. prametė abu tritaškius, bet pataikė visus 5 dvitaškius ir realizavo 4 baudų metimus iš 7. Jis taip pat atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir tris kartus suklydo.

J. Valančiūnui gyvenimą palengvino ir tai, kad dėl traumos rungtynes praleido Dalaso ekipos vidurio puolėjas Kristapas Porzingis. Naująjame Orleane vykusioje tarpusavio dvikovoje latvis pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Beje, iki šių rungtynių J. Valančiūnas pirmavo NBA kaip taikliausiais tritaškių metikas, bet antrą mačą iš elės tuščiai iš tolimos distancijos šaudęs lietuvis (30 tritaškių iš 64 tritaškių, 46,9 proc.) užleido pirmą vietą Bruklino „Nets“ snaiperiui Patty Milsui (47,6 proc.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 24 (12 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14 (11 atk. kam.), Devonte Grahamas ir Herbertas Jonesas – po 13, Willy Hernangomezas 12 (14 atk kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 21 (10 atk. kam., 7 rez.perd.), Jalenas Brunsonas 16, Maxi Kleber 13, Timas Hardaway Jr. 12.

Tuo metu Indianapolyje D. Sabonis pirmą kartą šį sezoną rungtynes pradėjo ne startinėje sudėtyje. Tiesa, tokį sprendimą „Pacers“ strategas Rickas Carlisle'as priėmė, nes lietuvis dėl šeimyninių aplinkybių pavėlavo į rungtynes.

Vis dėlto, jau 4 minutę į aikštę žengęs D. Sabonis joje praleido net 37 min. ir per tą laiką pelnė 14 taškų (5/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos) ir atkovojo 16 kamuolių. Jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, du kartus privertė suklysti varžovus, bet pats suklydo net 5 kartus.

D. Sabonis surinko jau 18-ą dvigubą dublį šį sezoną ir šioje statistikos kategorijoje pirmą vietą NBA lygoje dalinasi su taip pat 18 dvigubų dublių užfiksavusiu J. Valančiūnu.

Tačiau net ir galinga D. Sabonio kova po krepšiais neišgelbėjo „Pacers“ nuo ketvirtos iš eilės nesėkmės. Pirmame kėlinyje 7 iš 10-ies tritaškių pataikiusi „Heat“ sužaidus 9 minutes pirmavo 30:17, o įpusėjus rungtynėms turėjo 7 taškų pranašumą (62:55).

Toliašaudė svečių iš Majamio artilerija ir antroje rungtynių dalyje kėlė daug rūpesčių šeimininkams, o iki ketvirtame kėlinyje sužaidus 5 min. „Heat“ persvara siekė 20 taškų (106:86). Nors per likusį laiką „Pacers“ krepšininkai šiek tiek sumažino atsilikimą, bet pergalę 113:104 išsivežė „Heat“.

„Pacers“: Caris LeVertas 27, Mylesas Turneris 20, Chrisas Duarte 15, Malcolm Brogdon ir Domantas Sabonis (16 atk. kam.) – po 14.

„Heat“: Kyle'as Lowry 26 (9 rez.perd.), Duncanas Robinsonas 24, Tyleris Herro 18, Gabe'as Vincentas ir Omeras Yurtsevenas – po 12.