Viena ryškiausių dvikovos figūrų tapo vos penktąsias rungtynes nuo sugrįžimo po čiurnos traumos žaidęs Domantas Sabonis. Nors lietuvio statistikos eilutė iš pirmo žvilgsnio nesudaro puikaus pasirodymo įspūdžio, jo įtaka „Pacers“ žaidimui šiąnakt buvo tiesiog milžiniška.

Susitikimą Domas pradėjo vangokai ir iki ilgosios pertraukos išmetęs 8 metimus juos sugebėjo paversti tik šešiais taškais. Nors aukštaūgis pirmame ketvirtyje pasižymėjo gražiu bloku, jau kitos atakos metu artėjant 24 sekundžių limitui išmestą jo tritaškį „užgesinti“ sugebėjo varžovų įžaidėjas Shaunas Livingstonas.

Gražiausiu Domo pirmosios rungtynių pusės epizodu tapo aktyvių gynybinių veiksmų dėka gauta galimybė pradėti greitą kontrataką. Po staigaus ir tikslaus mūsų tėvynainio perdavimo šeimininkų kontrišpuolį gražiu dėjimu užbaigė Lance'as Stephensonas.

Kietu fiziniu kontaktu paremtos kovos epicentre atsidūręs Sabonis trečiame kėlinyje sulaukė ir itin šiurkščios varžovo pražangos. Prieš kelias minutes „Pacers“ komentatoriui Chrisui Denari ironiškai pasiskundus, jog arbitrai Domantui kartais „fiksuoja pražangas už tai, kad jis kvėpuoja“, kitame aikštės gale lietuvis po Quinno Cooko judesio atsidūrė ant parketo.

Traumuotą Stepheną Curry „Warriors“ starto penkete pakeitęs įžaidėjas lietuviui atsidūrus po krepšiu pašoko į orą ir visu svoriu kabinosi ant vidurio puolėjo kūno. Ant grindų patiestas Domas nuo jų atsikėlė jausdamas dešinio riešo skausmą, o Cookas buvo nubaustas pirmo laipsnio nesportine pražanga.

Baudų metimus realizavęs Sabonis ir pakiliai rungtyniavę jo komandos draugai po trijų kėlinių turėjo net 20-ies taškų persvarą, tačiau čempionai lemiamo ketvirčio pradžioje pakilo į paskutinįjį spurtą.

Klay Thompsono ir Kevino Duranto vedami Ouklando krepšininkai sugebėjo per mažiau nei dvi minutes pelnyti dešimt taškų be atsako ir sumažinti savo atsilikimą perpus, tačiau po minutės pertraukėlės „Pacers“ atgaivino savo puolimą, o Domantas ėmėsi diktuoti sąlygas savoje aikštės pusėje.

Po dviejų šeimininkų dvitaškių Sabonis pakėlė ant kojų „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje susirinkusius žiūrovus.

Nesėkmingo „Warriors“ žaidimo akivaizdžiai suerzintas Durantas bandė imtis iniciatyvos įr atliko agresyvų reidą į „Pacers“ baudos aikštelę, kurioje jį pasitiko puikiai poziciją užsiėmęs lietuvis, išprovokavęs varžovų žvaigždės pražangą puolime.

Indianos sirgaliams dar nespėjus nutilti po šio epizodo nuobaudą užsidirbo ir užtvarą stačiusį Domantą šiurkščiai pastūmęs Draymondas Greenas, o šeimininkų ekipai pelnius septintą tašką iš eilės, gynyboje žibėjęs Sabas be pražangų sustabdė Livingstono prasiveržimą.

Savo emocijų šioje rungtynių stadijoje nesuvaldė ir „Pacers“ lyderis Victoras Oladipo, užsidirbęs pirmąją techninę pražangą per pastaruosius du sezonus. Durantui realizavus baudos metimą Sabonis sustabdė dar vieną, šįkart – Thompsono prasiveržimą, smeigė tritaškį iš aikštės kampo ir atliko puikų perdavimą šeimininkų spurtą 12:1 užbaigusiam Thaddeuso Youngo dėjimui.

Būtent ši lietuvio inicijuota atkarpa galutinai sudaužė „Warriors“ viltis kovoti dėl pergalės. Po minėtojo dėjimo vyriausiasis svečių komandos treneris Steve'as Kerras iškėlė baltą vėliavą ir susodino ant suolo visas ryškiausias čempionų klubo žvaigždes.

Per 24 aikštėje praleistas minutes Domantas šiąnakt surinko 13 taškų (4/11 met., 1/2 trit., 4/5 baud.), 9 atkovotus kamuolius, po du rezultatyvius perdavimus ir klaidas bei po vieną bloką ir perimtą kamuolį.

Įspūdinga pergalė atsakė bent į vieną klausimą dėl galutinės Indianos klubo pozicijos Rytų konferencijos turnyrinėje lentelėje – žemiau penktosios vietos Nate'o McMillano auklėtiniai jau nebenukris.

Abu kartus šiame sezone „Warriors“ įveikę Indianos krepšininkai tapo pirmąja ekipa, prieš kurią nuo 2014-15 metų sezono Ouklando klubui vadovaujantis Kerras reguliariajame sezone nusileido sausu rezultatu.

„Pacers“: Bojanas Bogdanovičius 28 (11/13 met., 6/7 trit.), Victoras Oladipo 21 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 16 (8 atk. kam.), Darrenas Collisonas 15 (6/8 met.), Domantas Sabonis 13 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 27 (8/23 met., 2/10 trit., 9/9 baud., 7 rez. perd.), Klay Thompsonas 16 (4/9 trit.), Quinnas Cookas 12 taškų (6 rez. perd.).

Indianos klubui reguliariajame sezone liko tik trejos rungtynės – dvikova su Toronto „Raptors“ ir du mačai su Šarlotės „Hornets“ klubu.