Mineapolyje vykusią pirmąją komandų šio sezono tarpusavio akistatą net 127:99 laimėjo vietos „Timberwolves“, tačiau šiąnakt Tomo Thibodeau auklėtiniai nepasinaudojo galimybe pirmą kartą nuo 2004-ųjų metų sausu rezultatu įveikti Jameso atstovaujamos ekipos.

Itin kovingoje dvikovoje „Cavaliers“ turėjo galimybę triumfuoti pagrindinio rungtynių laiko metu, tačiau LeBrono tritaškis su ketvirtojo kėlinio sirena buvo netaiklus.

Geriausiu planetos krepšininku tituluojamas Klivlando komandos lyderis atsigriebė pratęsimo metu. Devynis iš vienuolikos per papildomas penkias minutes „Cavaliers“ pelnytų taškų pelnęs Jamesas likus 24 sekundėms po prasiveržimo išlygino rungtynių rezultatą.

Minesotos ekipa lemiamą metimą patikėjo fantastiškai rungtyniavusiam Jimmy Butleriui. Viso net 35 taškus pelnęs „Timberwolves“ lyderis įveikė Cedi Osmano gynybą ir įsiveržė į „Cavs“ baudos aikštelę, bet ten jį pasitiko galingas LeBrono blokas.

Kamuolį sugriebęs J. R. Smithas spėjo paprašyti minutės pertraukėlės, po kurios Klivlando komanda turėjo vos vieną sekundę finaliniam šūviui.

Tokio laiko tarpo pakako Jamesui, priėmusiam Jeffo Greeno per visą aikštę atliktą perdavimą ir iš vidutinio nuotolio smeigusiam galutinį dūrį į „Timberwolves“ krepšį per aukštai iškeltas Butlerio rankas.

Pastarąsias dvejas rungtynes net penkiasdešimties taškų skirtumu Hjustono „Rockets“ ir Orlando „Magic“ komandoms pralaimėję Klivlando krepšininkai po pergalės išsaugojo trečiąją poziciją Rytų konferencijos turnyrinėje lentelėje.

Jau 64-ąjį karjeros ir 9-ąjį šio sezono trigubą dublį atlikęs LeBronas dvikovos metu aplenkė Žydrūną Ilgauską ir tapo daugiausiai kamuolių „Cavaliers“ istorijoje atkovojusiu krepšininku.

Penkioliktąjį sezoną lygoje žaidžiantis Jamesas šiuo metu yra vienu iš trijų NBA krepšininkų, pirmaujančių trijuose istorinių klubų lyderių sąrašuose. Buvęs Ilgausko komandos draugas yra ne tik atkovojęs daugiausiai kamuolių, bet ir pelnęs daugiausiai taškų bei atlikęs daugiausiai rezultatyvių perdavimų „Cavaliers“ krepšininkas.

Kiti du tokie žaidėjai – identiškuose sąrašuose Čikagos „Bulls“ ir Minesotos „Timberwolves“ organizacijų istorijoje pirmaujantys Michaelas Jordanas ir Kevinas Garnettas.

Kiek mažiau įspūdingą istorinį žingsnį žengė ir 22-ejų metų „Timberwolves“ narys Andrew Wigginsas, tapęs šeštu greičiausiai 6,000 pelnytų taškų ribą pasiekusiu NBA krepšininku. Greičiau už kanadietį per visą lygos istoriją tą pavyko padaryti tik Jamesui, Kevinui Durantui, Carmelo Anthony, Tracy McGrady ir Kobe Bryantui.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 37 (16/22 met., 5/7 trit., 10 atk. kam., 15 rez. perd.), J. R. Smithas 20 (6/11 trit.), Tristanas Thompsonas 17, Kyle'as Korveris 14 (4/6 trit.), Isaiah Thomasas (7 rez. perd.) ir Jeffas Greenas po 13, Jae Crowderis 10 taškų.

„Timberwolves“: Jimmy Butleris 35 (14/21 met., 4/5 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Karl-Anthony Townsas 30 (10/12 met., 6/6 trit., 10 atk. kam.), Andrew Wigginsas 19 (4/8 trit.), Jamalas Crawfordas 16, Jeffas Teague'as 14 (15 rez. perd.), Gorgui Diengas 10 taškų.

Solidžią pergalių seriją pratęsė Detroito „Pistons“ (27-26) krepšininkai, namuose po atkaklios kovos rezultatu 115:106 (26:21, 27:29, 26:23, 36:33) palaužę Bruklino „Nets“ (19-37) ekipą ir iškovoję penktąją pergalę iš eilės.

Mičigano valstijos klubas sezono rezultatu susilygino su aštuntąją vietą Rytų konferencijoje užimančiais Filadelfijos „76ers“ bei priartėjo prie šiąnakt pralaimėjimą patyrusių laipteliu aukščiau žengiančių Majamio „Heat“.

Detroito komanda nuo Blake'o Griffino atvykimo į „Pistons“ gretas dar nepralaimėjo nė vienų žaistų rungtynių. Sezono rekordą šiąnakt pasiekė vidurio puolėjas Andre Drummondas, atkovojęs net 27 kamuolius.

Bruklino komandos neišgelbėjo puikus Alleno Crabbe'o žaidimas ketvirtame rungtynių kėlinyje. Atkarpos metu net 16 taškų iš eilės pelnęs snaiperis priartino „Nets“ komandą iki 88:91, tačiau svečiams pritrūko jėgų atlaikyti „Pistons“ priekinės linijos žaidimą.

„Pistons“: Blake'as Griffinas 25 (7 rez. perd.), Stanley Johnsonas 19, Andre Drummondas 17 (7/10 baud., 27 atk. kam.), Ishas Smithas 15, Langstonas Galloway 13 taškų.

„Nets“: Allenas Crabbe'as 34 (6/14 trit.), Joe Harrisas 18 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Demarre Carrolas 14 (12 atk. kam.), Jarrettas Allenas 13 (14 atk. kam., 6 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 12 taškų (11 rez. perd.).

Kitų rungtynių rezultatai:

Majamio „Heat“ (29-26) – Hjustono „Rockets“ (40-13) 101:109 (24:35, 33:26, 23:22, 21:26)

„Heat“: Joshas Richardsonas (7/9 trit.) ir Goranas Dragičius (11/17 met.) po 30, Hassanas Whiteside'as 16 taškų (17 atk. kam.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 41 (13/25 met., 5/12 trit.), Chrisas Paulas 24 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Clintas Capela 13, Geraldas Greenas 12 taškų.

Memfio „Grizzlies“ (18-36) – Jutos „Jazz“ (26-28) 88:92 (16:21, 23:23, 24:24, 25:24)

„Grizzlies“: Andrew Harrisonas 23, Marcas Gasolis 20 (7/20 met., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Dillonas Brooksas ir JaMychalas Greenas po 11 taškų.

„Jazz“: Ricky Rubio 29 (8/16 met., 2/4 trit., 11/14 baud., 8 atk. kam.), Rodney Hoodas 18 taškų.

Finikso „Suns“ (18-38) – San Antonijaus „Spurs“ (35-21) 81:129 (9:28, 22:41, 19:28, 31:32)

„Suns“: Aleksas Lenas 14, Joshas Jacksonas 13 (6/17 met.), Draganas Benderis 12, T. J. Warrenas 11 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 23 (13 atk. kam.), Patty Millsas 18 (5/7 trit.), Danny Greenas 17 (5/7 trit.), Dejounte Murray 14, Tony Parkeris 13, Derrickas White'as 10 taškų.