Rytų Konferencijos lyderių dominavimas prasidėjo jau pirmame kėlinyje, kai pamatus keturiasdešimt ketvirtajai sezono pergalei „Cavs“ pastatė į varžovų krepšį per 12 minučių suversdami 44 taškus.

Pavydėtiną susikaupimą demonstravę čempionai pataikė visus 10 savo pirmųjų tritaškių, o antrojo kėlinio pradžioje jau buvo sumetę 22 iš 25 metimų iš žaidimo bei susikrovę net 27 taškų persvarą.

Antžmogiško tempo išlaikyti iki rungtynių pabaigos šeimininkams nepavyko, tačiau susitikimui pasibaigus užfiksuoti ne ką mažiau įspūdingi skaičiai – 19 iš 30 tolimų metimų bei 60 proc. pataikymas iš žaidimo.

Puikias rungtynes sužaidė Klivlando lyderis LeBronas Jamesas, surinkęs 10-ąjį šio sezono trigubą dublį ir padėjęs ekipai pritildyti skeptikų kalbas apie pirmosios Rytų Konferencijos vietos užleidimą „Wizards“ ar „Celtics“ klubams.

Iki šios nakties čempionai buvo pralaimėję ketverias iš penkerių savo pastarųjų rungtynių.

Ketvirtajame kėlinyje T. Lue nusprendus pailsinti pagrindinius komandos krepšininkus strategas nusiuntė vieną iš kamuolius padavinėjančių arenos darbuotojų pas klubo generalinį vadybininką Davidą Griffiną, o gavęs teigiamą pastarojo atsakymą nusprendė į aikštę išleisti naujausią „Cavaliers“ narį.

Prieš dvejus metus apie karjeros pabaigą dėl psichologinių priežasčių paskelbęs Larry Sandersas šiąnakt debiutavo čempionų gretose ir per dvi aikštėje praleistas minutes prametė vienintelį dvitaškį.

Klivlando gynyba tiesiog uždusino varžovų snaiperius – „Pistons“ pataikė tik 4 iš 19 mestų tritaškių.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 26 (4/4 trit.), Imanas Shumpertas 18, Richardas Jeffersonas (4/7 trit.) ir LeBronas Jamesas (11 atk. kam., 12 rez. perd., 2 kl.) po 16, Derrickas Williamsas ir Deronas Williamsas po 13, J. R. Smithas 12 taškų.

„Pistons“: Tobias Harrisas 17, Marcusas Morrisas 13, Ishas Smithas 12, Kentavious Caldwell-Pope‘as 11 (3/10 met.), Jonas Leueris ir Andre Drummondas (14 atk. kam.) po 8 taškus.

Pergalė leido „Cavaliers“ išlyginti galutinį tarpusavio reguliariojo sezono serijos rezultatą – 2:2.

Visiškai kitokios nuotaikos didžiąją rungtynių dalį tvyrojo Ouklando „Oracle“ arenoje, kur vietos „Golden State Warriors“ (53/14) tik vargais negalais palaužė vienos iš lygos autsaiderių Filadelfijos „76ers“ (24/43) ekipos pasipriešinimą. Finalinė sirena vietos sirgaliams leido lengviau atsikvėpti – pergalė pasiekta vos 106:104 (35:34, 23:25, 20:31, 28:14).

Laimėtos rungtynės leido Steve‘o Kerro auklėtiniams susigrąžinti lygos lyderių poziciją ir nutraukti trijų pralaimėjimų seriją.

Savo 29-ąjį gimtadienį šiąnakt sutikęs naudingiausias pastarųjų dviejų sezonų lygos krepšininkas Stephenas Curry simboliškai pelnė 29 taškus, tačiau visų rungtynių metu susidūrė su savo paties sau pastatytomis kliūtimis.

„Warriors“ simbolis per 37 aikštėje praleistas minutes prametė visą šūsnį tolimų metimų, kuriuos atliko visiškai laisvas, ir prarado penkis kamuolius.

Kitoje barikadų pusėje dar vienas puikias rungtynes sužaidė pagrindiniu pretendentu laimėti geriausio sezono naujoko titulą laikomas kroatas Dario Šaričius. Universaliu žaidimu pasižymėjęs aukštaūgis likus mažiau nei dviem sekundėm stojo prie baudų metimo linijos ir sąmoningai prametė antrąjį bandymą, tačiau „Warriors“ atkovojo kamuolį ir išsaugojo trapų dviejų taškų pranašumą.

Svarų indėlį į šeimininkų pergalę įnešė krašto puolėjas Draymondas Greenas, pasiekęs naują karjeros rekordą su 6 blokuotais varžovų metimais.

Filadelfijos „76ers“ po pralaimėjimo žengia tryliktoje Rytų Konferencijos vietoje.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (5/13 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kl.), Klay Thompsonas 28 (5/9 trit.), Draymondas Greenas 20 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam., 6 blk.), Mattas Barnesas 10 taškų.

„76ers“: Dario Šaričius 25 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam., 2 blk.), Jahlilas Okaforas 22 (4 blk.), Richaunas Holmesas 14, Timothe Luwau-Cabarrotas 10 taškų.