Didžiąją rungtynių laiko dalį pirmavusi „Warriors“ ekipa dar įpusėjus trečiajam ketvirčiui turėjo 15 taškų persvarą, tačiau netrukus ji žaibiškai buvo nušluota pačių Steve'o Kerro auklėtinių mėgstamu ginklu.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Celtics“ tarsi įjungė naują pavarą. Tritaškiai pasipylė lyg iš gausybės rago – 9 iš 12 tolimų šūvių per paskutines 12 min. realizavę svečiai tiesiog nokautavo šeimininkus, iškovodami pergalę 120:108 (28:32, 28:22, 38:24, 40:16).

„Celtics“ proveržiu tapusiame paskutiniame ketvirtyje tolimais metimais „Warriors“ tinklelį svilino praktiškai visi ant parketo buvę krepšininkai, o vienintelis puolime strigęs žmogus buvo vienas iš komandos lyderių Jasonas Tatumas, rungtynėse realizavęs vos 3 iš 17 metimų iš žaidimo ir susitikimą baigęs su 12 taškų.

Rezultatyviausias „Celtics“ gretose buvo Alas Horfordas – 26 taškai (6/8 trit.). Jaylenas Brownas surinko 24 (7 atk. kam.), Derrickas White'as 21 (5/8 trit.), Marcusas Smartas – 18 taškų (4/7 trit.).

„Paskutinis kėlinys Bostono ekipai buvo nuostabus. Jie tiesiog pataikė ir nusipelnė laimėti. Be abejo, mūsų nuotaika prieš antrą susitikimą bus kitokia, nei buvo prieš prasidedant serijai, įtampa auga. Tačiau mes jau esame buvę panašioje situacijoje“, – teigė „Warriors“ trniruojantis S. Kerras.

Alas Horfordas

„Warriors“ ekipai Stephenas Curry pelnė 34 (7/14 trit.), Andrew Wigginsas 20, Klay Thompsonas – 15, Otto Porteris – 15 taškų.

Pažymėtina, kad S. Curry vien per pirmą ketvirtį realizavo 6 tolimus metimus ir pasiekė naują NBA finalų rekordą. Per pirmąsias 12 min. šeimininkų lyderis surinko 21 tašką, daugiausiai nuo 1993-ųjų, kai Michaelas Jordanas per vieną finalo kėlinį buvo įsigudrinęs pelnyti 22 taškus.

Iš viso „Celtics“ šiose rungtynėse realizavo 21 iš 41 (51,2 proc.), o „Warriors“ – 19 iš 45 (42,2 proc.) tritaškių, tačiaų šeimininkų toliašaudė artilerija užsikirto svarbiausiu metu.

40 abiejų komandų pataikytų tritaškių taip pat yra naujas NBA finalų rekordas.

Serijoje „Celtics“ išsiveržė į priekį 1-0, antrosios rungtynės taip pat Oklande bus žaidžiamos ankstų pirmadienio rytą Lietuvos laiku. Vėliau finalas persikels į Bostoną.

„Warriors“ per pastarąjį dešimtmetį NBA čempionatą laimėjo tris kartus – 2015, 2017 ir 2019 m. „Celtics” paskutinį sykį lygoje triumfavo 2008-aisiais, o finale paskutinį kartą žaidė 2010 m.

Apskritai „Celtics” komanda per visą NBA istoriją čempionatą yra laimėjusi 17 sykių, o „Warriors“ – 6 kartus. Tarpusavyje finale abi komandos žaidė vos vieną kartą – dar 1964-aisiais.