Atkakliose rungtynėse nei viena komanda neturėjo dviženklės persvaros.

Dramatiškame mače trečiojo kėlinio pabaigoje komandos draugus ir sirgalius išgąsdino Klay Thompsonas, kuris po Danny Greeno pražangos nesėkmingai nusileido ant parketo ir susiėmė už kairiojo kelio.

Gynėjas buvo palydėtas iki rūbinės, tačiau netrukus grįžo mesti baudos metimų. Po taiklių baudų jo sąskaitoje jau buvo 30 taškų, tačiau krepšininkas nedelsiant sėdo ant atsarginių suolelio bei daugiau nebepakilo ant parketo. Tai buvo labai skausminga „Warriors“ netektis, nes komanda ir taip jau vertėsi be traumą penktose rungtynėse patyrusio Kevino Duranto.

Po Andre Iguodalos sudėtingo tritaškio „Warriors“ pirmavo 5-iais taškais (88:83), tačiau Kyle'o Lowry taškai trečio kėlinio pabaigoje leido sumažinti rezultatą: prieš lemiamą ketvirtį švieslentė fiksavo trapią šeimininkų persvarą – 88:86.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui – švieslentėje degė 4 devynetai – 99:99.

Fredas VanVleetas pataikė svarbų tritaškį, vėliau Serge Ibaka pataisė netaiklų metimą ir svečiai iš Šiaurės išsiveržė į priekį 106:101.

Likus mažiau nei 2 min. Draymondo Greeno tritaškis perpus sumažino „Raptors“ pranašumą – 105:108.

Po netaiklaus Kawhi Leonardo tritaškio iniciatyvos ėmėsi Demarcusas Cousinsas ir sudėtingu dvitaškiu sumažino skirtumą iki minimumo – 108:109, o iki kėlinio pabaigos buvo likusios 37 sek.

„Raptors“ strategas Nickas Nurse'as paprašė minutės pertraukėlės. Pascalis Siakamas dvitaškiu artino Kanados ekipą pergalės link – 108:111.

Netrukus kitoje aikštės pusėje S. Curry stojo prie baudų metimo linijos ir vėl sumažino svečių persvarą iki minimumo – 110:111.

Iki kėlinio pabaigos buvo likusios 18 sek., „Raptors“ prieš lemiamą ataką vėl prašė minutės pertraukėlės. Danny Greenas suklydo perduodamas kamuolį P. Siakamui ir GSW įgijo fantastišką galimybę išplėšti pergalę – iki kėlinio pabaigos buvo likusios 9,6 sek.

Po „Warriors“ minutės pertraukėlės kamuolį gavęs S. Curry turėjo šansą tritaškiu persverti rezultatą, tačiau kamuolys atšoko į lanką. Galutinę „Raptors“ pergalę baudos metimais įtvirtino K. Leonardas – 114:110.

Šeštosiose NBA finalo rungtynėse rezultatyviausiai žaidė K. Lowry ir P. Siakamas – abu žaidėjai pelnė po 26 taškus.

Finalo serijos MVP titulas atiteko Kawhi Leonardui. 27-erių puolėjas tapo pirmuoju, kuris naudingiausiu NBA finalų žaidėju tapo atstovaudamas skirtingų konferencijų komandoms.

2014 metais jis buvo pripažintas geriausiu žaidėju, kuomet rungtyniavo „San Antonio Spurs“ ekipoje. Per šešerias šio finalo rungtynes K. Leonardas vidutiniškai pelnė po 28,5 taško.

Įdomu tai, kad „Raptors“ strategas Nickas Nurse'as jau debiutiniame savo sezone tapo NBA čempionu.

„Warriors“: Klay Thompsonas 30 (4/6 dvit., 4/6 trit., 10/10 baudos) Andre Iguodala 22, Stephenas Curry 21, DeMarcusas Cousinsas 12, Draymondas Greenas 11 (19 atkov., kam., 13 rz. perd.), Kevonas Looney ir Shaunas Livingstonas po 6, Quinnas Cookas 2 taškai.

„Raptors“: Kyle Lowry (5/9 dvit., 4/7 trit., 4/6 baudos, 10 rez. perd.) ir Pascalis Siakamas (7/11 dvit., 3/6 trit., 3/4 baudos, 10 atkov. kam.) po 26, Kawhi Leonardas ir Fredas VanVleetas po 22, Serge Ibaka 15, Marcas Gasolis 3 (0/7 iš žaidimo, 3/4 baudos), Danny Greenas taškų nepelnė.