Susitikimo pradžia privertė sunerimti abiejų komandų gerbėjus. Sužaidus penketą minučių Jamesui Hardenui veržiantis link krepšio jo metimą blokavo Kevinas Durantas, tačiau šio epizodo metu nukentėjo abiejų klubų lyderiai.

Durantas žaidybinio epizodu metu alkūne pataikė po kontakto ant parketo kelioms minutėms susmukusiam Hardenui į pakaušį. Savo ruožtu, rezultatyviausias „Warriors“ krepšininkas liko stovėti po krepšiu susiėmęs už dešinės alkūnės, o po šio epizodo tęsė rungtynes be apsauginės rankovės.

Abiems krepšininkams pratęsus rungtynes po pirmojo ketvirčio 3 taškų persvarą turėjo svečių komanda. Susitikimą jų gretose solidžiai pradėjo praeitoje dvikovoje nepavykusiu dėjimu pasižymėjęs Stephenas Curry, vien pirmame kėlinuke surinkęs 11 taškų.

Antrame ketvirtyje estafetę iš Curry perėmė Hardenas. Barzdotasis Hjustono komandos lyderis sumetė 13 taškų, o jo vedamų „Rockets“ atotrūkis išaugo iki dviženklio skirtumo. „Warriors“ viltis prieš ilgąją pertrauką atgaivino Andre Iguodala, pataikęs sudėtingą tritaškį su pirmosios rungtynių pusės sirena.

Susitikimui perkopus į antrąją pusę ryžtingai rungtyniavę šeimininkai susikrovė rekordinį 17 taškų pranašumą. Likus trims minutėms iki trečiojo ketvirčio pabaigos komandas skyrė 15 taškų, tačiau tuomet Durantas ir Curry surengė 11:0 pasibaigusią svečių atkarpą, grąžinusią intrigą į rungtynes.

Nepaisant „Warriors“ žvaigždžių pastangų, Hjustono ekipa lemiamo ketvirčio metu ir toliau įrodinėjo savo pranašumą. Solidžiai žaidusiam Hardenui puikiai talkinti ėmėsi du tritaškius iš eilės pataikęs Ericas Gordonas ir po varžovų krepšiu dėl kamuolių pagirtinai kovęsis P. J. Tuckeris, o „Rockets“ neužilgo vėl džiaugėsi 15 taškų persvara.

Artėjant susitkimo pabaigai „Warriors“ sumažino savo deficitą iki vienženklio ir turėjo galimybę antrose rungtynėse iš eilės išplėšti pratęsimą. Po Hardeno netaiklaus baudos metimu likus 11 sekundžių komandas skyrė tik trys taškai, tačiau Duranto ir Curry tritaškiai buvo netaiklūs, o „Rockets“ pergalę įtvirtino vieną baudos metimą pataikęs Chrisas Paulas.

Įspūdingą formą demonstruojantis Hardenas per pastarąsias dvejas rungtynes viso pelnė net 79 taškus.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 38 (13/29 met., 6/17 trit., 6/8 baud., 10 atk. kam.), Ericas Gordonas 20 (2/12 trit.), P. J. Tuckeris 17 (10 atk. kam.), Chrisas Paulas 13, Austinas Riversas 10 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 34 (12/22 met.), Stephenas Curry 30 (4/14 trit., 8 rez. perd.), Draymondas Greenas 15 (10 atk. kam.), Klay Thompsonas 11 taškų (5/15 met.).

Penktosios serijos rungtynės Ouklande vyks ankstyvą trečiadienio rytą, 5 val. 30 min. Lietuvos laiku. Visus keturis iki šiol vykusius šio Vakarų konferencijos pusfinalio susitikimus laimėjo namuose žaidusi komanda.