Po tragiškai sužaisto ketvirtojo kėlinuko Mike'o Budenholzerio auklėtiniai serijoje iki keturių pergalių nuo penktą vietą reguliariajame sezone Rytų konferencijoje užėmusių „Heat“ jau atsilieka rezultatu 0:3.

Pirmoje susitikimo pusėje „Bucks“ diktavo sąlygas aikštėje, tačiau Majamio krepšininkai vis rasdavo būdų neleisti varžovams atitrūkti apčiuopiamesniu skirtumu. Pirmame ketvirtyje pavojingą Milvokio komandos spurtą sustabdė du tritaškius paeiliui pataikęs Jae Crowderis, o antro kėlinuko viduryje varžovų atkarpą 12:3 neutralizavo 6 taškus paeiliui pelnęs Bamas Adebayo.

Pirmoje susitikimo pusėje 10 taškų pranašumą turėję favoritai trečiame kėlinuke sulaukė Jimmy Butlerio atsako. Vos du metimus iš žaidimo iki tol atlikęs „Heat“ lyderis smeigė du tritaškius iš eilės, o prie jų pridėjęs dar du baudų metimus persvėrė rezultatą Majamio komandos naudai.

Antroje ketvirčio pusėje efektyviau gynęsi „Bucks“ įgavo rekordinę persvarą, kurią komandai sukrovė taiklūs Khriso Middletono ir Brooko Lopezo metimai. Prasidėjus paskutinei kėlinuko minutei Milvokio ekipa turėjo didžiausiu šiose rungtynėse tapusį 14 taškų pranašumą.

Visgi lemiamoje susitikimo dalyje favoritų etiketės svorio neatlaikę Budenholzerio auklėtiniai subyrėjo emociškai ir atidavė rungtynių bei serijos kontrolę į „Heat“ rankas. Gorano Dragičiaus tritaškis ir dar viena įspūdinga Butlerio atkarpa persvėrė rezultatą Majamio komandos naudai, o susitikimo pabaiga „Bucks“ nariams tapo tikru košmaru.

Per paskutines keturias su puse žaidimo laiko minutės varžovams nė karto iš žaidimo pasižymėti neleidusi Erico Spoelstros kariauna svarbiausią susitikimo atkarpą laimėjo pribloškiančiu rezultatu 17:1, o 11 taškų persvarą likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos turėję „Bucks“ galiausiai varžovams nusileido net 15 taškų skirtumu.

Milvokio komandą paskandino netaiklūs jos atstovų tritaškiai, o emocinį komandos mikroklimatą ryškiausiai iliustravo epizodas, kai likus 42 sekundėms iki susitikimo pabaigos ir „Bucks“ atsiliekant 7 taškų skirtumu Antetokounmpo sugebėjo nepataikyti iš po krepšio.

Reguliariojo sezono nugalėtojai tapo 140-ąja ekipa NBA istorijoje, serijoje iki keturių pergalių įgavusia deficitą 0:3. Iš 139 ankstesnių atvejų nė vienam klubui nėra pavykę išsigelbėti ir stebuklingai pratęsti savo sezoną.

Įspūdingą antrąją susitikimo pusę sužaidęs Butleris tapo rezultatyviausiu rungtynių krepšininku su 30 pelnytų taškų. Net 17 iš jų prie Majamio komandos prieš šį sezoną prisijungęs žaidėjas pelnė ketvirtajame kėlinuke, kuriame „Heat“ oponentus sutrybė net 40:13.

Galingą individualios statistikos eilutę užfiksavęs „graikų antžmogis“ Antetokounmpo liko per plauką nuo trigubo dublio, tačiau nepataikė nė vieno iš septynių atliktų tolimų metimų.

Atkrintamosiose be pralaimėjimų žygiuojančių Floridos krepšininkų žygį žymus JAV sporto komentatorius Kevinas Harlanas apibūdino iškalbinga fraze – „Majamio klubas ką tik išplėšė pajėgiausios Rytų konferencijos komandos širdį“.

„Heat“: Jimmy Butleris 30 (5/8 dvit., 2/5 trit., 14/19 baud., 7 atk.kam., 6 rez.perd.), Bamas Adebayo 20 (7/8 dvit., 6/7 baud., 16 atk.kam.), Jae Crowderis 17 (5/11 trit.), Goranas Dragičius 15, Tyleris Herro 13 taškų.

„Bucks“: Brookas Lopezas 22 (3/9 trit.), Giannis Antetokounmpo 21 (7/14 dvit., 0/7 trit., 7/12 baud., 16 atk.kam., 9 rez.perd.), Khrisas Middletonas 18 (7 rez.perd.), George'as Hillas 13, Donte DiVincenzo 10 taškų.

Ketvirtos Majamio ir Milvokio klubų serijos rungtynės vyks sekmadienį, 22 val. 30 min. Lietuvos laiku.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)