Septintą vietą reguliariajame Vakarų konferencijos sezone užėmę Dalaso „Mavericks“ krepšininkai nepamirštamo grožio rungtynėse po pratęsimo rezultatu 135:133 (24:34, 34:32, 35:19, 28:36, 14:12) palaužė favoritais laikomus Los Andželo „Clippers“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 2:2.

Teksaso klubo sirgaliai prieš pat rungtynių pradžią sulaukė ir geros, ir blogos naujienos. Penktadienio rungtynėse čiurną stipriai pasisukęs Dončičius gavo komandos medikų leidimą žengti į aikštę, tačiau identiška sėkmė neaplankė latvio Kristapo Porzingio. Aukštaūgis buvo priverstas praleisti susitikimą dėl dešiniojo kelio skausmų.

Dvikovos pradžia klojosi pagal iš anksto prognozuotą scenarijų. Pirmam kėlinukui įpusėjus „Clippers“ atitrūko 22:11, o itin emocionaliai į arbitrų sprendimus reagavęs Dončičius buvo nubaustas technine pražanga. Nesužaidus nė trijų minučių antrame kėlinuke po JaMychalo Greeno tritaškio „Clippers“ persvara išaugo iki 18 taškų, o netrukus pasiekė ir rekordinę 21 taško ribą.

Luka Dončičius prieš "Clippers"

Traumuoto Porzingio netektį kompensuoti ėmėsi susitikimą starto penkete pradėjęs įžaidėjas Trey Burke'as, iki ilgosios pertraukos surinkęs net 15 taškų, o 6 paeiliui Dončičiaus pelnyti taškai sumažino „Mavericks“ deficitą iki dviejų tolimų metimų vertės.

Vedami veterano Lou Williamso ir naudingiausio praėjusių metų NBA finalo serijos krepšininko Kawhi Leonardo „Clippers“ sugebėjo išsaugoti pranašumą iki trečio kėlinuko pirmos pusės vidurio, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi jaunasis slovėnas, įžiebęs komandos spurtą 16:0.

Šios atkarpos metu Luka sugebėjo perimti kamuolį iš dar vienas blankias rungtynes sužaidusio Paulo George'o (45 min., 2/7 dvit., 1/7 trit., 9 taškai) ir įveikęs oponento gynybą padidinti savo komandos persvarą iki 4 taškų, o jau kitos atakos metu rezultatyvų perdavimą Bobanui Marjanovičiui iškišęs Dončičius užbaigė kelionę iki trigubo dublio.

Iki kėlinuko pabaigos persvarą išsaugoję „Mavs“ lemiamą ketvirtį pradėjo Dončičiui sėdint ant suolo, tačiau puikią atkarpą sužaidė 30-ąjį gimtadienį šventęs Sethas Curry. Stulbinančiai sudėtingus metimus vieną po kito pataikiusio gynėjo vedama Dalaso ekipa praėjus trims kėlinuko minutėms ne tik neleido varžovams priartėti, bet ir padidino savo persvarą iki 12 taškų.

Visgi pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje iniciatyvą vėl susigrąžino daug daugiau patirties sukaupę „Clippers“ krepšininkai. Likus 49 sekundėms ir rezultatui esant lygiam „Mavericks“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau Doco Riverso auklėtiniai išprovokavo 24 sekundžių taisyklės pažeidimą.

Lemiamas Leonardo metimas buvo netaiklus, o Dalaso krepšininkams nesugebėjus pasižymėti per 0,2 sekundės ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomą laiką sėkmingiau pradėjo Kawhi vedami „Clippers“ – buvęs „Raptors“ lyderis atidarė pratęsimą taikliu dvitaškiu, sustabdė Dončičiaus prasiveržimą, blokavo Burke'o metimą ir pridėjo dar du taškus.

„Mavericks“ atsakius Doriano Finney-Smitho dvitaškiu ir Burke'o tolimu šūviu pratęsimui įpusėjus Ricko Carlisle'o auklėtiniai turėjo minimalią persvarą. Taikliais metimais apsikeitė George'as ir Burke'as, o Williamso dvitaškis su pražanga dar sykį išvedė į priekį Kalifornijos klubą.

Prasidėjus paskutinei minutei Dončičius išlygino rezultatą, o atsakomasis Leonardo metimas buvo netaiklus. Gražia verpste Reggie Jacksono gynybą įveikęs slovėnas išvedė „Mavs“ į priekį pelnydamas savo 40-ą tašką, tačiau „Clippers“ atsakė taikliu Marcuso Morriso tritaškiu iš kairiojo kampo, suteikusiu Los Andželui vieno taško persvarą likus 9 sekundėms iki pratęsimo pabaigos.

Dar vieną komandinę pražangą savo dispozicijoje turėję Riverso auklėtiniai lemiamam Dalaso komandos metimui paliko 3,7 sekundės. Kaip paaiškėjo vėliau – daugiau negu pakankamai pergalingam neįtikėtinas rungtynes sužaidusio Lukos šūviui.

Istorinį pasirodymą surengęs slovėnas per 46 aikštėje praleistas minutes surinko 43 taškus (14/21 dvit., 4/10 trit., 3/5 baud.), 17 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų, 2 perimtus kamuolius, bloką ir 7 klaidas.

Ketvirtose savo karjeros atkrintamųjų varžybų rungtynėse žaidęs Luka tapo antruoju krepšininku NBA istorijoje per šį trumpą laikotarpį spėjusiu surinkti bent du trigubus dublius. Pirmasis tą prieš lygiai 40 metų atliko Los Andželo „Lakers“ legenda Magicas Johnsonas.

„Mavericks“: Luka Dončičius 43 (17 atk.kam., 13 rez.perd.), Trey Burke'as 25 (6/9 dvit., 4/5 trit.), Timas Hardaway 21, Sethas Curry 15 (6/8 dvit., 3/3 baud.), Bobanas Marjanovičius 10 taškų (7 atk.kam.).

„Clippers“: Lou Williamsas 36 (11/16 dvit., 2/4 trit., 8/9 baud., 5 rez.perd.), Kawhi Leonardas 32 (9 atk.kam.), Ivica Zubacas 15, Reggie Jacksonas 14 taškų.

Penktosios Los Andželo ir Dalaso klubų serijos rungtynės vyks naktį iš antradienio į trečiadienį, 4 val. Lietuvos laiku.

Donovanas Mitchellas įrašė savo pavardę prie Michaelo Jordano, Alleno Iversono ir Wilto Chamberlaino. Visi keturi NBA atkrintamosiose varžybose dukart per rungtynes pelnė 50 ir daugiau taškų.

D. Mitchellas pelnė 18 iš 51 taško ketvirtame kėlinyje ir padėjo Jutos „Jazz“ įveikė Denverio „Nuggets“ 129:127. Serijoje Jutos ekipa pirmauja 3-1.

Pirmose serijos rungtynėse D. Mitchellas pelnė 57 taškus ir dvikovose su „Nuggets“ renka 39,5 taško vidurkį.

Donovanas Mitchellas prieš Jamalą Murray

„Man patinka girdėti negatyvius dalykus apie mane. Sako, kad aš nesu komandos žaidėjas. Tačiau aš save tokiu laikau. Užduodu sau klausimą, kaip galiu padėti komandai? Šiandien tai buvo 50 taškų. Jų kalbas man tik priduoda energijos“, – kalbėjo D. Mitchellas.

Penktose rungtynėse su Denverio ekipa „Jazz“ gali baigti šią seriją, tačiau „Nuggets“ kol kas dar nesiruošia palikti Orlando „burbulo“.

Tai rodo ir įspūdingas Jamalo Murray žaidimas – 50 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Jazz“: Donovanas Mitchellas 51, Mike'as Conley 26, Jordanas Clarksonas 24, Rudy Gobertas 17 (11 atkovotų kamuolių).

Nuggets“: Jamalas Murray 50, Nikola Jokičius 29, Paulas Millsapas 16, Jeremy Grantas 12.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)