Įpusėjus pirmajam kėlinukui svečiai iš Toronto po Pascalio Siakamo dvitaškio turėjo dviženklį pranašumą – 18:7 – tačiau po Brado Stevenso paprašytos pertraukėlės „Celtics“ sugebėjo stabilizuoti žaidimą. Pirmoje rungtynių pusėje pavojingiausiu šeimininkų ginklu tapo nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs Gordonas Haywardas, dar iki ilgosios pertraukos surinkęs 16 taškų.

Itin galingai antrąjį ketvirtį sužaidę Bostono krepšininkai jo antroje pusėje spurtavo 13:4 ir pirmą sykį atsiplėšė nuo „Raptors“ didesniu nei dešimties taškų atstumu. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 11 taškų – 64:53.

Po ilgosios pertraukos „Celtics“ susikrovė net 16 taškų pranašumą, bet po Kyle‘o Lowry ir Danny Greeno tritaškių bei itin agresyviai puolime rungtyniavusio Serge‘o Ibakos dėjimo skirtumas sumažėjo iki 7, o vėliau – iki dviejų taškų ribos.

Kovingai rungtyniavę Nicko Nurse‘o auklėtiniai lemiamo ketvirčio metu gerokai pagerino savo gynybą. Tik 1 iš 9 pirmųjų metimų iš žaidimo šiame kėlinuke pataikę Bostono krepšininkai galiausiai vėl atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Lemiamomis minutėmis „Raptors“ į priekį traukė 12 taškų ketvirtame kėlinyje pelnęs Kawhi Leonardas, tačiau paskutinis žodis šiose rungtynėse priklausė naują karjeros rekordą užfiksavusiam Kyrie Irvingui.

Rezultatui esant lygiam (106:106) Bostono komandos įžaidėjas pataikė sunkų metimą iš vidutinio nuotolio, o po kitame aikštės gale išprovokuoto 24 atakai skirto laiko sekundžių taisyklės pažeidimo pridėjo neabejotinai gražiausiu rungtynių epizodu tapusį itin tolimą tritaškį per Leonardo rankas.

Po šio epizodo Toronto komanda ėmė desperatiškai ieškoti taiklių tolimų metimų, tačiau šios pastangos norimo rezultatu neatnešė. Šaltakraujiškai rungtyniavęs Kyrie rungtynes užbaigė per kiek daugiau nei minutę atlikdamas dar du rezultatyvius perdavimus lengviems Alo Horfordo dvitaškiams.

Viso Irvingas šiąnakt atliko net 18 rezultatyvių perdavimų – tik dviem mažiau, nei visa „Raptors“ komanda kartu sudėjus. Šis pasiekimas tapo nauju „Celtics“ įžaidėjo geriausiu karjeros rezultatu.

Įveikdami Toronto klubą Bostono krepšininkai nutraukė apmaudžią trijų pralaimėjimų iš eilės seriją. Tuo pačiu, tai buvo jau trečiasis „Raptors“ ir „Celtics“ mūšis šiame sezone. Stevenso auklėtiniai Nurse‘o vadovaujamą komandą tarpusavio serijoje kol kas lenkia rezultatu 2:1.

„Celtics“: Kyrie Irvingas 27 (11/19 met., 5 atk. kam., 18 rez. perd.), Alas Horfordas 24, Gordonas Haywardas 18, Jaysonas Tatumas 16 taškų (10 atk. kam.).

„Raptors“: Kawhi Leonardas 33 (10/19 met., 11/11 baud., 4 per. kam.), Serge‘as Ibaka 22 (10/21 met., 10 atk. kam.), Danny Greenas 15, Normanas Powellas ir Gregas Monroe (9 atk. kam.) po 11, Kyle‘as Lowry 10 taškų (7 rez. perd.).

Artimiausias rungtynes „Raptors“ žais jau šiąnakt, kai namuose priims Finikso „Suns“ ekipą.