Nuostabų pasirodymą šios nakties susitikime surengė vos antrąsias rungtynes Indianapolio komandoje žaidęs Domantas Sabonis, įrodęs, jog be Europos vyrų krepšinio čempionato praleistą vasarą laiko nešvaistė vėjais.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio lietuvis pakilo likus trims minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos, tačiau susiklosčius pakankamai retoms aplinkybėms po kiek laiko buvo priverstas grįžti prie savo eilės laukiančių komandos draugų.

Per likusį pirmo kėlinuko laiką neįvyko nei vieno rungtynių stabdymo, tad ant parketo Domas žengė tik antro ketvirčio pradžioje, o vyriausiasis „Pacers“ treneris Nate'as McMillanas lyg kompensuodamas šią nemalonią situaciją lietuvį aikštėje laikė iki pat ilgosios rungtynių pertraukos.

Derricko Rose'o ir Dwyane'o Wade'o taiklių metimų pakylėti „Cavaliers“ pirmosiomis kėlinio minutėmis atsiplėšė net dvidešimties taškų skirtumu, tačiau į šeimininkų spurtą Indianos krepšininkai atsakė savo naujai suformuoto dinamiškojo dueto pastangomis sukurta atkarpa.

Spurtavę 10:2 svečiai stabilizavo rungtynių eigą, o artėjant ketvirčio pabaigai po taiklaus D. Sabonio tritaškio sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų.

Itin efektyviai šias dvylika minučių sužaidęs lietuvis pademonstravo gražų tarpusavio supratimą su temperamentinguoju Lance'u Stephensonu – vienas po kito taiklius metimus smaigstę ir tarpusavy rezultatyviais perdavimais keitęsi krepšininkai kartu pelnė net 21 iš 27 „Pacers“ antrajame kėlinyje surinktų taškų.

Dar pernai Oklahomos „Thunder“ gretose mobilius varžovų krašto puolėjus ties tritaškio linija gynyboje vaikęsis Domas šiąnakt vėl užėmė atsarginio vidurio puolėjo rolę ir susidūrė su visa eile galingų oponentų.

Sėkmingojo ketvirčio metu aukštaūgis taškus vertė per nuo atsarginio suolo šiame sezone „Cavaliers“ ekipoje kylantį Tristaną Thompsoną. Vienam geriausiai dėl kamuolių po varžovų krepšiais kovojančių vidurio puolėjų Domas leido Klivlandui suteikti tik vieną antrąjį šansą.

Likus trims minutėms iki trečiojo ketvirčio pabaigos į aikštę grįžęs lietuvis prieš save išvydo grėsmingo stoto 221 cm ūgio Walterį „Eddy“ Tavaresą. Nepabūgęs iš nykštukinių Žaliojo Kyšulio salų kilusio milžino Domas išprovokavo dvi varžovo pražangas, tarp kurių į „Cavaliers“ krepšį per afrikietį pataikė gražų ir technišką dvitaškį.

Paskutinį savo taiklų metimą D. Sabonis paleido per aukštai iškeltas kroato Ante Žižičiaus rankas ir neužilgo užleido vietą aikštėje į rungtynių pabaigos rungtyniavusiam veteranui Alui Jeffersonui.

Per vos 19 aikštėje praleistų minučių Domantas viso surinko 17 taškų (6/8 met., 1/2 trit., 4/6 baud.), 7 atkovotus kamuolius ir vieną rezultatyvų perdavimą. Rezultatyvesnes rungtynes savo NBA karjeroje lietuvis sužaidė tik du kartus – Bostone prieš „Celtics“ (20) ir Minesotoje prieš „Timberwolves“ (19 taškų).

Varžovų spurtą neutralizavę „Pacers“ užtikrintai laimėjo ketvirtąjį kėlinį prieš „Cavaliers“ suolo galo krepšininkus ir šventė antrąją pergalę iš eilės.

„Cavaliers“: Dwyane'as Wade'as 20 (22 min., 10/14 met.), Jae Crowderis 17, Derrickas Rose'as 15 taškų.

„Pacers“: T. J. Leafas 18 (4/5 trit.), Domantas Sabonis 17, Victoras Oladipo 14, Lance'as Stephensonas 13, Mylesas Turneris 12 taškų.

Pirmojo pasirodymo aikštėje pasiruošimo sezonui stadijoje vis dar laukia kairės blauzdos raumens skausmų kamuojamas Mindaugas Kuzminskas, o jo atstovaujami Niujorko „Knicks“ svečiuose 100:104 (29:28, 33:35, 23:21, 15:20) nusileido Vašingtono „Wizards“ ekipai ir patyrė antrąjį pralaimėjimą paeiliui.

Niujorko klubas šiąnakt vertėsi ne tik be Kūzios, bet ir be dešinio kelio sutrenkimą pastarojoje treniruotėje patyrusio naujoko Franko Ntilikinos bei poilsio sumetimais rungtynes praleidusio Kristapo Porzingio.

Svečiai šiąnakt ryškiai pranoko JAV sostinės krepšininkus pagal atkovotus kamuolius (46 ir 36) bei tolimų metimų pataikymo procentą (10 iš 23, 44 proc. ir 10 iš 28, 36 proc.), tačiau save palaidojo begalinėje klaidų lavinoje, įsigudrindami prarasti net 29 kamuolius.

„Wizards“: Johnas Wallas 19 (6 rez. perd.), Kelly Oubre 14, Bradley Bealas 13, Mike'as Scottas 12 taškų.

„Knicks“: Enesas Kanteris 16 (5 kl.), Timas Hardaway'us 15, Courtney Lee 12, Jarrettas Jackas 11 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Filadelfijos „76ers“ – Bostono „Celtics“ 102:110 (27:28, 30:31, 26:32, 19:19)

„76ers“: Jerrydas Baylessas 15, J. J. Redickas (3/3 trit.) ir Amiras Johnsonas (2/3 trit.) po 12, Jahlilas Okaforas 11, Justinas Andersonas 10 taškų.

„Celtics“: Kyrie Irvingas 21 (5/7 trit.), Terry Rozieras 13, Aronas Baynesas 12, Marcusas Smartas 11, Jaylenas Brownas 10 taškų.

Detroito „Pistons“ – Atlantos „Hawks“ 109:87 (29:29, 19:14, 37:21, 24:23)

„Pistons“: Avery Bradley 18, Tobias Harrisas 17, Henry Ellensonas 16, Ishas Smithas 15, Anthony Tolliveris 13, Stanley Johnsonas 10 taškų.

„Hawks“: Malcolmas Delaney 15, Taureanas Prince'as ir Johnas Collinsas po 10 taškų.

Oklahomos „Thunder“ – Naujojo Orleano „Pelicans“ 102:91 (28:26, 25:18, 24:29, 25:18)

„Thunder“: Paulas George'as 25, Russellas Westbrookas (10 min.), Carmelo Anthony (4/10 met.) ir Terrance'as Fergusonas po 9 taškus.

„Pelicans“: Anthony Davisas 14, DeMarcusas Cousinsas 13, Jrue Holiday ir Ianas Clarkas po 11, Perry Jonesas 10 taškų.

Čikagos „Bulls“ – Milvokio „Bucks“ 114:101 (24:27, 36:29, 29:21, 25:24)

„Bulls“: Justinas Holiday 21, Nikola Mirotičius, Bobby Portisas ir Denzelis Valentine'as (5/6 trit.) po 15, Robinas Lopezas 12, Krisas Dunnas 11 taškų.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 24, Khrisas Middletonas 14, Gregas Monroe 10 taškų.

Sakramento „Kings“ – San Antonijaus „Spurs“ 93:113 (24:15, 24:36, 22:28, 23:34)

„Kings“: Willie Cauley-Steinas 14 (9 atk. kam.), Skalas Labissiere'as 13, Buddy Hieldas ir De'Aronas Foxas po 12, Georgios Papagiannis 10 taškų.

„Spurs“: Danny Greenas 20, Patty Millsas 15, LaMarcusas Aldridge'as 10, Brynas Forbesas, Davis Bertanis ir Brandonas Paulas po 9 taškus.

Fynikso „Suns“ – Jutos „Jazz“ 101:112 (25:28, 24:37, 30:19, 22:28)

„Suns“: Alexas Lenas ir Troy Danielsas po 18, Tyleris Ulisas 14, Joshas Jacksonas 11, Devinas Bookeris ir Marquese'as Chrissas po 10 taškų.

„Jazz“: Rodney Hoodas ir Alecas Burksas po 19, Joelis Bolomboy 12, Ricky Rubio ir Joe Johnsonas po 11, Rudy Gobertas 9 taškai (12 atk. kam.).