Pirmame rungtynių ketvirtyje Los Andželo klubo sirgaliai turėjo pagrindo džiaugtis kai dvi asmenines pražangas vos per tris minutes susirinko pagrindinis „Jazz“ gynybos ramstis Rudy Gobertas. Aukštaūgis iš Prancūzijos liko pražangų įkaitu visų rungtynių metu, tačiau Jutos ekipa sugebėjo šią situaciją paversti savo stiprybe.

Dar iki ilgosios pertraukos 10 taškų ir 9 atkovotus kamuolius surinkti spėjo staigmena „Clippers“ gynybai tapęs Derrickas Favorsas. Geriausias serijos rungtynes sužaidęs aukštaūgis tapo pagrindiniu svečių ginklu puolime ir padėjo ekipai pirmoje rungtynių pusėje net 21:6 pranokti varžovus atsarginių krepšininkų pelnytų taškų statistikoje.

Galingas rezervinių žaidėjų indėlis padėjo „Jazz“ antro kėlinio viduryje pirmą kartą atitrūkti dviženkliu skirtumu, o neilgai trukus pasiekti didžiausią bet kurios komandos šioje serijoje turėtą persvarą – penkiolika taškų.

Svečių gynyboje klimpę šeimininkai antrajame ketvirtyje sukrapštė vos 15 taškų ir sužaidė nerezultatyviausią savo kėlinį šių metų atkrintamosiose rungtynėse.

Netekę vieno prancūzo svečiai trečiame ketvirtyje sulaukė solidaus žaidimo iš kito šios valstybės krepšininko. Borisas Diaw pasižymėjo dėjimu greitame puolime ir smeigė tolimą metimą su varžovo pražanga, o iki kėlinio pabaigos Jutos krepšininkų atotrūkis išaugo iki 21 taško.

Vangus Los Andželo ekipos žaidimas iššaukė sirgalių švilpimą ir ironiškas replikas. Komandos kovingumu abejoję gerbėjai negalėjo patikėti tuo, jog ekipa taip beviltiškai žaidžia lemiamame susitikime, o dar vienas fatališkai nesėkmingas rungtynes sužaidęs atakuojantis gynėjas J. J. Redickas sulaukė raginimų atsibusti.

Ketvirto kėlinio viduryje svečiai susidūrė su rotacijos problemomis. Puikiai žaidęs D. Favorsas užsidirbo šeštą asmeninę pražangą ekipas skiriant 16 taškų skirtumui – 80:96, o vyriausiasis „Jazz“ treneris Quinas Snyderis į aikštę metė taip pat penkias pražangas surinkusį R. Gobertą.

Į paskutinį spurtą pakilę „Clippers“ po vienintelio J. J. Redicko pataikyto tritaškio pirmą kartą nuo antrojo ketvirčio sumažino skirtumą iki aštuonių taškų, tačiau svečiai atsakė dviem sėkmingom atakom iš eilės ir likus mažiau nei trim minutėm atstatė persvarą iki tuzino taškų.

Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos savo pasirodymą baigė ir R. Gobertas, viso žaidęs vos 14 minučių ir pasižymėjęs 1 tašku ir 4 atkovotais kamuoliais.

DeAndre Jordaną rungtynių pabaigoje ne kartą prie baudų metimo linijos pasiuntę „Jazz“ sugebėjo išlaikyti persvarą ir laimėti pirmą atkrintamųjų varžybų seriją nuo 2010-ųjų metų, kai pirmame Vakarų konferencijos etape sugebėjo rezultatu 4:2 palaužti Denverio „Nuggets“ krepšininkus.

Konferencijos pusfinalyje Jutos ekipos laukia akistata su reguliariojo sezono nugalėtojais „Golden State Warriors“.

Pralaimėjimu savo karjerą užbaigė 2008-ų metų NBA čempionas ir naudingiausias finalo serijos žaidėjas Paulas Pierce‘as, dar rudenį paskelbęs, jog šis sezonas jam bus paskutinis.

„Clippers“: DeAndre Jordanas 24 (17 atk. kam.), Jamalas Crawfordas 20, Chrisas Paulas 13 taškų (6/19 met., 9 rez. perd.).

„Jazz“: Gordonas Haywardas 26, Derrickas Favorsas (11 atk. kam.) ir George‘as Hillas po 17, Joe Inglesas 12 (4 per. kam.), Borisas Diaw ir Joe Johnsonas po 10 taškų.