Pergalė leido Portlando klubui įsitvirtinti pirmoje Vakarų konferencijos turnyrinės lentelės vietoje. Iki šios nakties „Trail Blazers“ dalinosi pirmąja-antrąja vietomis su vienuolika pergalių ir penkis pralaimėjimus savo sąskaitoje turinčiais Memfio „Grizzlies“.

Svariausiai prie komandos triumfo prisidėjo rezultatyvusis svečių komandos gynėjų duetas Damianas Lillardas ir C. J. McCollumas, kartu surinkę daugiau negu pusę „Trail Blazers“ pelnytų taškų. Įsimintiną epizodą sukūrė ir lietuvių kilmės kanadietis Nikas Stauskas, užbaigęs pirmąjį kėlinį fantastišku tritaškiu su sirena.

Šeimininkų ekipos vyriausiasis treneris Davidas Fizdale‘as šiąnakt pratęsė eksperimentavimu paremtą savo startinio penketuko selekcijos procesą. Nuo rungtynių pradžios pastarąsias tris savaites į kovą stodavę NBA naujokai Mitchellas Robinsonas ir Allonzo Trieris šįkart savo pozicijas užleido Enesui Kanteriui bei Mario Hezonjai. Europiečių duetas kartu sukrapštė tik 9 taškus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei pusei minutės Timas Hardaway baudų metimais sumažino „Knicks“ deficitą iki dviejų taškų, tačiau rungtynių baigtį nulėmė sėkminga svečių komandos kova dėl atšokusių kamuolių po varžovų krepšiu.

Nors Lillardas nepataikė iš vidutinio nuotolio mesto dvitaškio, net du antruosius šansus svečiams žaibiškai padovanojo Evanas Turneris. Krašto puolėjo metimas padidino „Trail Blazers“ persvarą iki keturių taškų, o Niujorko krepšininkai per likusias 9,5 sekundės pasižymėti nebesugebėjo.

„Knicks“: Timas Hardaway 32 (10/21 met.), Trey Burke‘as 19, Emmanuelis Mudiay 16, Noah Vonleh 14 taškų (14 atk. kam.).

„Trail Blazers“: C. J. McCollumas 31 (5/9 trit.), Damianas Lillardas 29 (9/22 met., 8 rez. perd.), Meyersas Leonardas 15, Jusufas Nurkičius 13 (11 atk. kam.), Evanas Turneris 10 taškų.

Savų žiūrovų simpatijų pagaliau sulaukė Vašingtono „Wizards“ (6-11) ekipa. Gilią krizą išgyvenančio JAV sostinės klubo krepšininkai po pirmo rungtynių ketvirčio buvo nušvilpti savo pačių arenoje, tačiau sugebėjo atsitiesti ir rezultatu 125:118 (21:40, 33:33, 32:22, 39:23) palaužti Los Andželo „Clippers“ (11-6).

Scotto Brookso auklėtiniai pirmame kėlinyje išgyveno dar vieną absoliutų košmarą. Antrose rungtynėse iš eilės „Wizards“ leido savo varžovams jau per pirmąsias dvylika žaidimo minučių susikrauti net 20 taškų pranašumą.

Pagrindiniu sėkmingo „Clippers“ puolimo kaltininku tapo krašto puolėjas Tobias Harrisas, vien pirmame kėlinyje spėjęs pelnyti 18 taškų.

Visgi Johno Wallo ir Bradley Bealo vedami šeimininkai antrąją rungtynių pusę laimėjo net 71:45 ir sugebėjo išvengti dar vieno pažeminimo „Verizon Center“ arenoje.

Penkias pergales paeiliui iki šios nakties iškovoję „Clippers“ po nesėkmės smuktelėjo į ketvirtą Vakarų konferencijos turnyrinės lentelės vietą. Los Andželo klubui tai buvo pirmasis atvejis klubo istorijoje, kai 24 taškų persvarą turėjusi komanda sugebėjo išleisti pergalę iš savo rankų.

„Wizards“: Johnas Wallas 30 (9/24 met., 8 rez. perd.), Bradley Bealas 27 (8/17 met., 11/14 baud., 7 rez. perd.), Jeffas Greenas 20 (8/11 met., 7 atk. kam.), Tomašas Satoransky 13 (7 atk. kam.), Markieffas Morrisas 12, Otto Porteris 11 taškų (14 atk. kam.).

„Clippers“: Tobias Harrisas 29 (12/21 met., 9 atk. kam.), Montrezlas Harrelas 20 (9 atk. kam.), Shai Gilgeous-Alexanderis ir Lou Williamsas po 17 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Majamo „Heat“ (6-11) – Bruklino „Nets“ (8-10) 92:104 (13:20, 29:19, 35:35, 15:30)

„Heat“: Hassanas Whiteside‘as 21 (9/21 met., 23 atk. kam.), Joshas Richardsonas 16 (6/20 met.), Rodney McGruderis 15, Justise‘as Winslow 10 taškų.

„Nets“: D‘Angelo Russellas 20 (9/22 met., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Spenceris Dinwiddie 16 (7 rez. perd.), Jarrettas Allenas 13 (14 atk. kam.), Joe Harrisas ir Demarre Carrollas po 11, Rondae Hollis-Jeffersonas 10 taškų.