Pastarąsias ketverias rungtynes prieš varžovus iš JAV sostinės pralaimėję Nate'o McMillano auklėtiniai šiąnakt sugebėjo nutraukti nesėkmių prieš „Wizards“ seriją, tačiau siekdami šio tikslo „Pacers“ sudegino nemažai sirgalių nervų ląstelių.

Nuo susitikimo pradžios į priekį išsiveržę svečiai anksti privertė šeimininkų strategą Scottą Brooksą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. „Wizards“ stabilizavus žaidimą Indianapolio krepšininkai į aikštę žengus Domantui Saboniui pelnė aštuonis taškus be atsako ir po pirmo ketvirčio pirmavo dviženkliu skirtumu.

Lietuvio ir pagrindinio „Pacers“ vidurio puolėjo Myleso Turnerio duetas patikimomis užtvaromis sukūrė daug progų komandos draugams, bet amerikiečiui sėdus ant suolo svečiai krito į gilią žaidybinę duobę.

Antrą kėlinį Indianos ekipa pradėjo taikliu tolimu metimu, tačiau šeimininkai spurtavo 11:0 ir McMillanas teko daug anksčiau nei planuota į aikštę grąžinti starto penketo krepšininkus. Atlikdamas šį keitimą „Pacers“ strategas ant suolo pasodino visus penkis iki jo ant parketo buvusius žaidėjus.

Svečiai susigrąžino rungtynių kontrolę šeimos stebėto Victoro Oladipo dėka. Už dvylikos kilometrų nuo JAV sostinės užaugusį atakuojantį gynėją šiąnakt karštomis ovacijomis iš tribūnų palaikė jo mama Joan ir sesuo dvynė Victoria.

Sėkmingas Visų žvaigždžių rungtynėse šiame sezone debiutavusio krepšininko žaidimas leido „Pacers“ po trijų kėlinių pirmauti net 15 taškų skirtumu, tačiau ketvirto ketvirčio startas pakartojo antro kėlinio pradžios scenarijų.

Neužtikrintai žaidę Indianos atsarginiai nesustabdė dar vieną galingą atkarpą sužaidusių „Wizards“, o likus 36 sekundėms kamuolį savo rankose turėję svečiai pirmavo vik vieno tašku skirtumu.

Ataką surezgę „Pacers“ metimą dar sykį patikėjo Oladipo, bet po jo netaiklaus bandymo kamuolį atkovoję Vašingtono krepšininkai turėjo puikią galimybę išplėšti pergalę. Visgi šeimininkai nepasinaudojo šansu lemiamą bandymą atlikti su finaline sirena – paskubėjęs Bradley Bealas po prasiveržimo nepataikė iš po krepšio ir ekipos stojo į baudų metimų karą.

Tik vieną baudą pataikęs Oladipo varžovams paliko dešimt sekundžių. Po minutės pertraukėlės Bealas prametė dar vieną dvitaškį, o po vienos taiklios Cory Josepho baudos – ir pratęsimą išplėšti galėjusį tolimą metimą.

Būtent Josepho ir Oladipo pastangos gynyboje lėmė, jog pastaruoju metu efektyviai žaidžiantis Bealas šiąnakt atliko daugiau metimų iš žaidimo, nei pelnė taškų.

Per 18 aikštėje praleistų minučių Domantas Sabonis surinko 8 taškus (2/6 met., 4/4 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir vieną rezultatyvų perdavimą. Nepilna fizine jėga rungtyniaujančio krepšininko įspūdį sudariusio ietuvio pasirodymą itin stipriai apkartino net keturios klaidos.

Po pergalės „Pacers“ pakilo į ketvirtąją Rytų konferencijos turnyrinės lentelės vietą. Negana to, Indianos klubas išlygino tarpusavio serijos su „Wizards“ rezultatą ir išsaugojo galimybę lemiamame mače pergalės atveju įgauti potencialiai svarbų pranašumą, galintį leisti aplenkti Vašingtono krepšininkus lygaus sezone iškovotų pergalių skaičiaus atveju.

„Wizards“: Bradley Bealas 22 (8/27 met., 11 rez. perd.), Otto Porteris 17 (8 atk. kam.), Markieffas Morrisas 12, Marcinas Gortatas ir Mike'as Scottas po 10 taškų.

„Pacers“: Victoras Oladipo 33 (11/20 met., 9/10 baud.), Bojanas Bogdanovičius 20, Cory Josephas 16, Mylesas Turneris 12 taškų (13 atk. kam.).

Artimiausias rungtynes Indianos krepšininkai jau artėjančią naktį namuose žais su Milvokio „Bucks“ ekipa.