aA
Su trenksmu į NBA Vasaros lygą įsiveržęs 20-metis Niujorko „Knicks“ naujokas Ignas Brazdeikis sudomino didžiausio JAV miesto žiniasklaidą. „New York Post“ žurnalistas Gregas Joyce'as publikavo išsamų straipsnį apie Kanados pilietybę turinčio lietuvio šeimą ir išskirtinį talentingo vaikino charakterį.
Ignas Brazdeikis / Foto: Getty images, AP-Scanpix
Ignas Brazdeikis / Foto: Getty images, AP-Scanpix

Sekmadienis, liepos 7-oji Las Vegase, „Thomas & Mack Center“ arena. Tai – antrosios 201 cm ūgio I. Brazdeikio rungtynės su „Knicks“ marškinėliais NBA Vasaros lygoje, kurias puolėjas užbaigia... pelnydamas 30 taškų, pataikydamas 11 iš 13 dvitaškių ir 3 iš 6 tritaškių – vieną jų paskutiniame kėlinyje, išplėšdamas pratęsimą.

Ir nors po jo „Knicks“ 100:105 pralaimi Finikso „Suns“, I. Brazdeikis tampa tikru rungtynių herojumi – žingsniuoja bendrauti su žiniasklaida, o netrukus keliauja į atskirą patalpą, kur specialia įranga yra skanuojamas jo veidas – tam, kad video žaidime Ignas būtų realistiškesnis.

Štai toks gyvenimas, kai NBA Vasaros lygoje tu surenki 30 taškų, – pažymi „New York Post“.

Galbūt daugelis ir buvo nustebinti tokio proveržio, kokį pademonstravo 47-asis NBA naujokų biržos šaukimas. Daugelis, tačiau tik ne krepšininko artimieji ir tik ne jis pats.

„Tikrai ne. Aš būčiau nustebęs, jei būčiau sužaidęs blogiau“, – kalbėdamas su G. Jocey'u pareiškė I. Brazdeikis.

Tai yra mentalitetas, kurį daug keliavęs Ignas su savimi atsivežė į Niujorką – vaikinas yra išskirtinai pasitikintis savimi, tėvo užgrūdintas kovoti fiziškai ir psichologiškai, visuomet turintis didelių svajonių.

NBA debiutuojančio krašto puolėjo namai bėgant metams keitėsi – iš Lietuvos teko keliauti į Čikagą, iš Čikagos – į tris skirtingus Kanados miestus. Namai keitėsi, tačiau tik ne charakteris ir ne požiūris į žaidimą. Pasitikėjimas jėgomis, anot artimų krepšininkui žmonių, susiformavo dar šeimoje. Ypač jį formavo Igno tėtis Sigitas.

„Tai kaip dėlionė, – sako pats S. Brazdeikis. – Yra daug dedamųjų dalių.“

Kaip ir daugelis 6-mečių, I. Brazdeikis augdamas norėjo žaisti NBA. Skirtingai nei daugelis, I. Brazdeikis tai jau daro.

Svajonė prasidėjo Etobikoke, Ontarijo valstijoje 2005-aisiais, kai Brazdekių šeima ten persikėlė iš Vinipego. Tai buvo jau ketvirtoji jo stotelė pakeliui link Niujorko, tačiau pirmoji, kurioje Ignas galėjo džiaugtis atvira krepšinio aikštele tiesiog visiškai greta savo namų.

„Ištisas dienas ten leisdavau labai daug laiko. O vakarais jau vykdavo rimtesni dalykai – treniruotės, žaidimas su vyresniais vaikinais – aš krepšinį tiesiog įsimylėjau“, – prisimena Ignas.

Nors Brazdeikių šeimoje krepšinio daugiau niekas nežaidė, Ignas šį sportą perprato greitai.

Krepšininko tėtis, kuris gyvendamas Lietuvoje užsiėmė mišriais kovos menais, panašiu metu sūnų bandė pripratinti prie bokso pirštinių Tačiau liko patenkintas matydamas, kad sūnus pamilo kitą sporto šaką.

„Mačiau, kad jis užsikrėtė krepšiniu. Jis galėjo žaisti valandų valandas“, – teigia S. Brazdeikis.

Visgi bokso treniruočių jis nenutraukė. Tėvas su sūnumi dažnai vykdavo į sporto salę, kur buvo liejamas prakaitas, ugdoma Igno fizinė jėga, koordinacija ir charakteris.

„Vaikystėje jis man buvo pavyzdys, kuris labai įkvėpė. Jis išmokė mane to, ką žinojo pats. Aš išmokau apsiginti ir pasitikėti savimi visose situacijose, kokiose tik atsidurčiau“, – pažymi pats Ignas.

2008-aisiais šeima vėl persikraustė į kitą Ontarijo valstijos vietovę Oakvilį – Toronto priemiestį, kuriame gyvena iki dabar.

RJ Barretas, Ignas Brazdeikis
RJ Barretas, Ignas Brazdeikis
© Getty images

Kairiarankio I. Brazdeikio krepšinio talentas toliau skleidėsi, jis žaidė vis rimtesnėse komandose ir lygose, o 2016-aisiais pirmą kartą atstovavo Kanados jaunimo rinktinei FIBA Amerikos 16-mečių čempionate ir iškovojo sidabro medalį. Vienu iš jo komandos draugų tuo metu buvo RJ Barretas, su kuriuo dabar abu vaikinai pateko į „Knicks“ gretas.

Tą rudenį Brazdeikis atsidūrė Orindžvilio vidurinės mokyklos komandoje ir netruko parodyti, ką sugeba. Per specialias „Jordan Brand“ organizuotas rungtynes prieš galingą Oak Hilo mokyklą – Kevino Duranto „Alma Mater“, greta aikštės sėdint Carmelo Anthony – I. Brazdeikis pelnė 31 tašką.

„Jis niekada nesikuklina. Kai šviesos įsiplieskia stipriau ir atsiranda galimybė, jis visuomet ja naudojasi“, – prisimena vienas iš Orandžvilio mokyklos trenerių Younis Husseinas.

Tos rungtynės dar labiau įkvėpė I. Brazdeikį ir padidino jo alkį krepšiniui. Kiekvieną rytą, 6.30 val. prieš pamokas, vaikinas keliaudavo į sporto salę ir stiprindavo savo kūną. Dažnai dar kartą į salę jis sugrįždavo ir vakare. Salėje ant sienų jis išvydo kitų mokyklos auklėtinių – Jamalo Murray ir Thono Makerio plakatus. Nusistebėjęs, kodėl ir jis negali patraukti NBA lygos klubų dėmesio ir būti kaip jie, Ignas ėmė dirbti dar stipriau.

Pirmais metais mokyloje I. Brazdeikis Ontarijo pirmenybėse vidutiniškai rinko po 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių per rungtynes. Antrą sezoną jo vidurkis siekė 28,4 taško ir 8,4 kamuolio.

„Jeigu kažkas šio vaikino neįvertindavo, nukentėdavo. Tokie dalykai jį tik užveda. Jis užčiaupė ne vieną kritiką. Jo mentalitetas: stebėk mane“, – sakė kitas Orandžvilio komandos treneris Nate'as Johnsonas.

Prieš 2018-2019 m. sezoną tapęs Mičigano universiteto komandos nariu, Johno Beileino treniruojamoje „Wolverines“ ekipoje I. Brazdeikis tiesiog pražydo ir buvo išrinktas „Big Ten“ konferencijos naujoku. Vidutiniškai po 14,8 taško per rungtynes rinkęs ir 39,2 proc. taiklumu iš trijų taškų zonos atakavęs Ignas patraukė ne vienų akių dėmesį. Tarp šių akių buvo ir moteriškos.

Jasmina Gusic nebuvo mačiusi Igno žaidžiančio tol, kol jis nepersikėlė į Mičiganą. Jie pradėjo susitikinėti dar Oakvilyje, kur susipažino viename iš barų. Pradžioje buvo tik draugai, tačiau ilgainiui, Ignui labai stengiantis, draugystė peraugo į meilę. Ignas ir Jasmina tapo pora.

„Jis buvo labai nuoseklus. Niekada nepasidavė“, – šypteli J. Gusic. – Kai pirmą kartą pamačiau jį žaidžiantį, tiesiog nustėrau. Oho, jis tikrai turi daug talento.“

Ir iš tikrųjų, I. Brazdeikis nustebina daugelį žmonių, kurie pamato jį žaidžiantį pirmą kartą. Kaip rašo „New York Post“, jis gali būti nepastebėtas, kai žengia į aikštę, tačiau po rungtynių tu jau žinai Igno vardą ir supranti, ką jis gali.

Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis
© AP / Scanpix

„Tiesą sakant, jis netgi mėgsta situacijas, kai žmonės jo neįvertina. Jiems būna didelis šokas, Ignui pademonstravus, ką jis gali“, – svarsto treneris Y. Husseinas.

„Kai tu atvyksti iš Kanados – esi 201 cm ūgio baltasis vaikinas iš Ontarijo ir žaidi tokiu stiliumi – neturėdamas itin tvirto charakterio niekada nebūsi įvertintas ir niekas nežiūrės į tave rimtai. Tačiau būtent charakteris jį nubloškė ten, kur jis norėjo būti ir dabar yra“, – mano N. Johnsonas.

Taigi, savaitgalį Las Vegase I. Brazdeikis vėl padarė tai, ką moka – įsižiebus lempoms jis rinko taškus iš įvairių pozicijų, o likus 24 sekundėms tritaškiu išplėšė minėtąjį pratęsimą, iškėlė į viršų abi rankas ir atliko jau firminiu tapusį veiksmą – trynė pirštus taip tarsi demonstruodamas pinigus simbolizuojantį ženklą

„Knicks“ vasaros lygos komandos treneris Judas Buechleris agresyvųjį puolėją apibūdino kaip kovotoją ir netgi peštuką. „Jis tiesiog taip paruoštas“, – pažymėjo jis.

Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis
© Getty images

O pats I. Brazdeikis po rungtynių sulaukė pasveikinimo iš tėčio, kuris tiesioginę rungtynių transliaciją žiūrėjo Oakvilyje: „Man patiko. Patiko mėgautis tavo žaidimu. Gražu žiūrėti“.

Taigi, Sigitas netgi nebuvo nustebintas, nes sūnus moka mėgautis tokiais vakarais.

„Kokios bebūtų tavo svajonės, tu pralaimėsi, jeigu smarkiai nedirbsi. Sudėk visas pastangas į savo tikslą ir niekada nesigailėsi“, – tvirtina krepšininko tėtis.

Visa tai yra dėlionės dalis. Didelė dalis jo šeimos – tėčio Sigito, jo mamos Dianos, sesers Emos ir brolio Augusto. Keliauti jiems teko daug, tačiau šeima visuomet išliko kartu.

„Jo tėvai išugdė atsakingą žmogų – jie žinojo, ką Ignas gali, tikėjo juo ir mylėjo jį, – tvirtina treneris N. Johnsonas. – Aš manau, kad jie sukūrė aikštės monstrą, koks Iggy yra dabar.“

Kiekvieną kartą, kai I. Brazdeikis žengia ant parketo, jis tiki, kad yra geriausias žaidėjas aikštėje. O turėti tokią galimybę NBA lygoje visuomet yra svajonė – Ignas tiki, kad ji tik prasidėjo.

„Jeigu atvirai, aš tikėjau atsidursiantis čia dar būdamas šešerių. Tiesiog tokia mano natūra. Aš tikiu, kad jeigu tu kiekviena dieną sieksi savo svajonės, ją ir pasieksi. Nėra abejonių. Tiesiog reikia dirbti, ir tai yra laiko klausimas“, – straipsnį apie I. Brazdeikį baigia „New York Post“.

Praėjusią naktį puolėjas ir vėl sužibėjo, per rungtynes su Los Andželo „Lakers“ pataikydamas 4 iš 5 tritaškių ir surinkęs 16 taškų.

Kaip jau esame rašę, pats Ignas ateityje norėtų tapti Lietuvos rinktinės nariu, tačiau tai galėtų padaryti tik gavęs Lietuvos pilietybę. Apie tai, kokia yra „Knicks“ naujoko pilietybės situacija ir kokios pagalbos laukia krepšininko šeima, galite paskaityti čia.

DELFI NBA
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Idealiai atakavęs Valančiūnas solidžiai prisidėjo prie triuškinančios „Pelicans“ pergalės

NBA čempionate antradienį naktį Naujojo Orleano „Pelicans“ (35/37) namų arenoje 119:84 (27:16,...

Mirė legendinis „Knicks“ vidurio puolėjas

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) bendruomenėje – netektis. Anapilin būdamas 80-ies...

Netikėta „Kings“ pergalių serijos pabaiga: lemiamu metu Sabonis atsimušė į NBA naujoko užkardą

Sakramento „Kings“ (43/28) prieš tai buvo laimėję septynias iš eilės išvykos rungtynes, bet...

Trečiąkart sezone Sabonis pripažintas naudingiausiu savaitės žaidėju

Įspūdingą sportinę formą demonstruojantis Domantas Sabonis pripažintas praėjusios savaitės...

Tritaškį pataikęs Valančiūnas siautėjo baudos aikštelėje – „Pelicans“ pasiekė revanšą Hjustone

Antrose rungtynėse Hjustone iš eilės Naujojo Orleano „Pelicans“ (34-37) revanšavosi NBA...

Top naujienos

Nauja Gentvilo iniciatyva sukėlė sumaištį: gražiausios Lietuvos vietos taptų turtuolių rezervatu (8)

Iš Aplinkos ministerijos ėmus sklisti žiniai, kad planuojama regioninius ir nacionalinius parkus...

Ilgose eilėse paramos būstui laukiančios šeimos nusivylusios: pinigų nepakanka, įtaria kai kuriuos gudraujant

Dalis jaunų šeimų skundžiasi, kad parama įsigyjant būstą yra per maža, o kartu pažeria...

Verslas PliusBeril Akman

Turkijoje daugėja registruojamų Rusijos įmonių (1)

Rusai 2022 metais Turkijoje įsteigė daugiau nei 1300 įmonių, t. y. 670 proc. daugiau nei per...

Karas Ukrainoje. Rusija naktį į Kyjivą paleido mirtinus nepilotuojamus lėktuvus Zelenskis: įžvalgiausios Rusijos žiurkės pradeda migruoti iš Krymo

Naktį į trečiadienį, kovo 22 d., Kijevo regione dėl dronų atakų grėsmės paskelbta oro...

Medikė įvardijo amžių, nuo kada moters vaisingumas drastiškai mažėja

Šiais laikais žmonės visai neskuba kurti šeimos bei planuoti atžalų. Jau tapo įprasta, kad...

Zelenskis: įžvalgiausios Rusijos žiurkės pradeda migruoti iš Krymo (2)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pabrėžė, kad Ukraina laimės didvyrišką mūšį...

Ekspertas apie biometrinę veido atpažinimo funkciją telefonuose: ten esanti informacija nepasiekiama net gamintojams

„YouGov“ atliktas tyrimas rodo, kad biometrinę apsaugą savo įrenginiuose naudoja apie 52 proc....

Idealiai atakavęs Valančiūnas solidžiai prisidėjo prie triuškinančios „Pelicans“ pergalės

NBA čempionate antradienį naktį Naujojo Orleano „Pelicans“ (35/37) namų arenoje 119:84 (27:16,...

Po tyrimo apie lietuvių mąstymo įpročius – iškalbingi rezultatai: mokslininkas paaiškino, kodėl žmonėms taip nutinka (1)

Sąmokslo teorijų apie skiepus yra girdėję daugelis, tačiau pasaulyje yra nemažai įtikėjusių...

Gydytoja nurodė svarbų veiksnį, kuris riziką patirti insultą arba infarktą padidina net iki 200 procentų (2)

Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti...