Puikiai rungtynes pradėję žalgiriečiai varžovus nustebino taikliais tritaškiais: per pusę kėlinio pataikė 4 tolimus metimus iš 7-ių bandymų ir atitrūko 14:5.

Tačiau „Olympiakos“ nesutriko ir aktyviais veiksmais puolime ėmė rinkti taškus. Šeimininkų žaidimas atakuojant kiek išsiderino ir tuo naudojosi svečiai.

Iš ankstyvos „Žalgirio“ persvaros po pirmo kėlinio liko tik taškas – 23:22.

Antrame ketvirtyje kartojosi antradienio rungtynių scenarijus. Kaip ir trečiame mače, žalgiriečiai kaustė svečius gynyboje ir taikliai atakuodamas iš toli didino pranašumą. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo Beno Udrihas, pataikęs du dvitaškius, tritaškiais prapliupo Vasilje Micičius, per pirmą mačo dalį pataikęs 3 tritaškius iš 4-ių.

Šeimininkai kėlinį laimėjo net 28:15 ir per pertrauką švieslentė fiksavo solidų „Žalgirio“ pranašumą – 51:37.

Trečias kėlinys priklausė E. Ulanovui: nesulaikomas puolėjas pelnė 11 taškų, o po jo dvitaškio komandas kėlinio pabaigoje skyrė net 22 taškai (73:51). Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo net 78:56.

Solidžiai pirmavęs „Žalgiris“ ketvirto kėlinio pradžioje kiek pametė žaidimo ritmą, o dvitaškį su bauda pataikė latvis Janis Strelnieks, tritaškį pridėjo Kyle Wiltjeras, ir Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės: ekipas skyrė 12 taškų – 83:71.

Šeimininkų taškų sausrą baudų metimais nutraukė Kevinas Pangosas ir P. Jankūnas – 86:71. Likus pusei kėlinio po K. Wiltjero dvitaškio ekipas skyrė 13 taškų (86:73).

„Žalgirio“ persvarą padidino labai svarbų tritaškį pataikęs Aaronas White'as, kuris pašokdino visus sirgalius iš savo vietų – 91:76, o iki kėlinio pabaigos buvo likę 3:17 min.

Graikai ginklų nesudėjo: baudas sumetė Kostas Papanikolaou, labai sudėtingą dvitaškį pro Brandono Davieso rankas pataikė Vassilis Spanoulis (91:80).

Likus 1:50 min. įtampą mažino K. Pangoso baudų metimai (93:80). Per minutę svečiai pelnė 6 taškus ir likus 40 sek. intriga dar buvo gyva – 93:86. „Žalgiriui“ kamuolį išsimetant iš užribio jį siekė priimti K. Pangosas, tačiau kanadietį už marškinėlių laikė K. Papanikolaou ir taip užsidirbo nesportinę pražangą.

Ji braukė bet kokius svečių šansus dar išgelbėti rungtynes, o netrukus už emocijas graikas užsidirbo ir techninę pražangą. K. Pangosas pataikė tris baudos metimus, nuo tos pačios vietos neklydo ir Axelis Toupane'as – 98:86.

Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms Šarūnas Jasikevičius braukė džiaugsmo ašaras: „Žalgiris“ iškovojo pergalę 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) ir pateko į Eurolygos finalo ketvertą!

Eurolygos finalo ketverto kovos vyks gegužės 18-20 dienomis Belgrade (Serbija).

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (4/6 dvit., 2/5 trit., 7/7 baudų met., 4 rez. perdavimai, 24 naud. balai), Edgaras Ulanovas 20 (4/8 dvit., 3/4 trit., 3/4 baudos, 9 atkovoti kam., 27 naud. balai) , Axelis Toupane'as 11 (1/2 dvit., 1/3 trit., 6/7 baudos) , Brandonas Daviesas ir Vasilje Micičius 9 (3/5 trit.), Paulius Jankūnas (7 atkov. kamuoliai) ir Aaronas White'as po 8, Antanas Kavaliauskas 7, Beno Udrihas 4 (4 rez. perdavimai), Artūras Milaknis 3, Paulius Valinskas 1 taškas, Martynas Sajus (per 28 sek.) 0.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 19 (3/5 dvit., 2/7 trit., 7/7 baudos, 6 rez. perd.), Janis Strelnieks 17 (3/4 dvit., 2/5 trit., 5/5 baudos, 4 rez. perdavimai, 22 naud. balai), Kostas Papanikolaou 15 (2/2 dvit., 1/2 trit., 8/9 baudos, 21 naud. balas), Kyle Wiltjeras 12, Brianas Robertsas 10, Jamelas McLeanas 8, Ioannis Papapetrou 4, Nikola Milutinovas ir Kim Tillie po 3 taškus, Vangelis Mantzaris (per 8 min.) taškų nepelnė, Georgios Bogris ir Bobby Brownas nežaidė, Georgios Printezis nebuvo registruotas.

Statistika („Žalgiris“ – „Olympiakos“)

Dvitaškiai: 18/33 (54,5 proc.) – 15/29 (51,7 proc.)

Tritaškiai: 13/24 (54,2 proc.) – 10/26 (38,5 proc.)

Baudų metimai: 26/31 (83,9 proc.) – 31/38 (81,6 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 28

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 20

Klaidos: 6 – 7

Perimti kamuoliai: 5 – 4

Blokai: 1 – 3

***

Prieš rungtynes apie jas mintimis pasidalino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

Dvikovai Kaune teisėjavo ispanas Danielis Hierrezuelo, slovėnas Damiras Javoras ir prancūzas Mehdi Difallah.

D. Hierrezuelo ir D. Javoras – patyrę arbitrai, teisėjavę pernai Eurolygos finalo ketverte, o M. Difallah prestižiniame Europos krepšinio turnyre švilpia pirmąjį sezoną.

Kauno „Žalgiris“ vėl turėjo stiprų užnugarį: ekipą arenoje palaikė daugiau nei 14 tūkstančių sirgalių, o bilietai į mačą buvo išpirkti dar gera para iki šių rungtynių pradžios.

Primename, kad remiantis protokolu antradienį trečiąsias Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14 325 žiūrovai.

Iki trijų pergalių žaidžiama ketvirtfinalio serija startavo praėjusią savaitę Graikijoje. Pirmajame mače žalgiriečiai po pratęsimo nugalėjo varžovus 87:78.

Tada „Žalgirio“ gretose išsiskyrė asmeninius Eurolygos rekordus gerinęs Brandonas Daviesas, pelnęs 21 tašką, atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 3 blokus. Kevinas Pangosas pridėjo 20 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus, o Artūras Milaknis įmetė 16 taškų.

„Olympiacos“ gretose Vassilis Spanoulis surinko 25 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, Georgios Printezis pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, 11 taškų ir 7 atkovotus kamuolius į savo sąskaitą įsirašė Ioannis Papapetrou.

Už dviejų dienų Pirėjuje šeimininkai išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą, laimėję antrąjį mačą 79:68. Rezultatyviausio žaidėjo rolę su 21 tašku tą kartą užėmė „Olympiacos“ aukštaūgis Jamelas McLeanas. V. Spanoulis pridėjo 17 taškų.

„Žalgirio“ stovykloje vėl patikimai žaidė 20 taškų pelnęs B. Daviesas. Vasilije Micičius surinko 13 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, A. Milaknis įmetė 11 taškų.

Antradienį ketvirtfinalio serija persikėlė į „Žalgirio“ areną, kurioje kauniečiai palaužė varžovus rezultatu 80:60. Į pergalę žalgiriečius vedė 18 taškų pelnęs B. Daviesas, 13 taškų ir 6 atkovotus kamuolius surinkęs Paulius Jankūnas ir 12 taškų įmetęs K. Pangosas.

Pirėjo komandai V. Spanoulis pelnė 14 taškų, Brianas Robertsas – 11.