"Atlanta Hawks" - "Cleveland Cavaliers" 102:108 (15:34, 36:16, 25:30, 26:28).

"Cavs" tai jau buvo 4-oji pergalė iš eilės, leidusi pakilti turnyrinėje lentelėje, kur Klivlendo ekipa dabar dalinasi 7-8 pozicijomis Rytų konferencijoje (28 perg. - 36 pral.) ir esant dabartinei situacijai patenka į atkrintamąsias varžybas. Tuo tarpu Atlantos komandos viltys pasibaigus reguliariajam sezonui tęsti kovas NBA arenose jau beveik žlugusios (20 perg. - 43 pral.).

Jau pirmajame kėlinyje sužaidus truputį daugiau nei 3 minutes "Cavaliers" įgijo gana solidų 9 taškų pranašumą - 12:3. Po 19 taškų persvara laimėto pirmojo ketvirčio Klivlendo krepšininkai atsipalaidavo ir tikėjosi lengvų rungtynių ir tai jiems pakišo koją. Antrame kėlinyje savo sąlygas jau diktavo Atlantos klubas, kuris dabar atrodė visa galva pranašesnis už oponentus. Likus 4 su puse minutės iki didžiosios pertraukos švieslentėje degė rezultatas 36:44. Dar po keleto atakų puikiai sužaidę "Hawks" žaidėjai jau savo rankose turėjo pranašumą - 51:50.

Per pertrauką "Cavs" treneriai tikrai turėjo ką veikti, o pagrindinis jų uždavinys buvo nuteikti žaidėjus kovai. Trečiame ketvirtyje "Cavaliers" reikalai susitvarkė, grįžusi į aikštę komanda iškart susigrąžino persvarą į savo rankas ir nors tik keletu tašku, bet pirmavo visą kėlinį, po kurio rezultatas 80:76 jau rodė svečių pranašumą. Paskutinioji 12 minučių atkarpa taip pat klostėsi labai sunkiai ir "Cavs" turėjo atiduoti visas jėgas, kad pagaliau švęstų pergalę. Iki mačo pabaigos likus pusantros minutės 1 tašku (100:99) priekyje dar buvo aikštės šeimininkai, tačiau tai ir buvo paskutinė akimirka, kuomet jie pirmavo, nes sukaupusi visas jėgas Klivlendo komanda perėmė iniciatyvą ir išplėšė pergalę iš varžovų rankų.

Ne pirmose rungtynėse iš eilės puikiai žaidžia ir "Cavaliers" vidurio puolėjas. Šįkart Žydrūnas Ilgauskas per 35 minutes įmetė 20 taškų, pataikęs 9 iš 12 dvitaškių bei 2 mestus baudos metimus. "Centras" po krepšiais sugriebė 8 kamuolius (5 puolime), blokavo 4 oponentų metimus bei 3 kartus suklydo ir gavo 5 asmenines pražangas.

Prie pergalės daugiausiai prisidėjo LeBronas Jamesas (Lebronas Džeimsas), kurio sąskaitoje 34 taškai (10/19 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 11/13 baudų), iš jų 11 ketvirtąjame ketvirtyje, 6 atkovoti kamuoliai bei 7 rezultatyvūs perdavimai per 45 minutes. 25 taškus pridėjo Carlosas Boozeris (Karlosas Būzeris, 11 atk. kam.), 14 - Jeffas Mcinnisas (Džefas Makinisas, 10 rez. perd.).

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Stephenas Jacksonas (Styvenas Džeksonas) - 30 taškų (10/23 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 4/5 baudos metimų), 7 atkovoti kamuoliai per 48 ant parketo praleistas minutes. 25 taškus surinko Chrisas Crawfordas (Krisas Kraufordas), 17 - Jasonas Terry (Džeisonas Teris, 7 rez. perd.), 16 - Jasonas Collieris (Džeisonas Kolieris, 5 atk. kam).

Kiti rezultatai:

"Philadelphia 76ers" - "Milwaukee Bucks" 97:92 (13:27, 31:30, 25:17, 28:18).

"76ers": G. Buckner - 20 tšk., Z. Hamilton - 19 tšk., 9 atk. kam., E. Snow - 17 tšk., 12 rez. perd.

"Bucks": M. Redd - 20 tšk., D. Mason - 18 tšk., B. Skinner - 16 tšk.

"Dallas Mavericks" - "Phoenix Suns" 103:90 (27:23, 29:18, 23:25, 24:24).

"Mavs": D. Nowitzki - 26 tšk., A. Jamison - 21 tšk., 8 atk. kam., M. Finley - 13 tšk.

"Suns": S. Marion - 29 tšk., 13 atk. kam., 8 rez. perd., 3 per. kam., A. Stoudemire - 19 tšk., 8 atk. kam., J. Johnson - 17 tšk.

"Utah Jazz" - "Los Angeles Lakers" 88:83 (14:22, 25:16, 18:17, 31:28).

"Jazz": G. Giriček - 21 tšk., 4 per. kam., R. Lopez - 17 tšk., A. Kirilenko - 15 tšk., 14 atk. kam., 5 blokai.

"Lakers": G. Payton - 21 tšk., 7 rez. perd., 6 atk. kam., S. O'Neal - 16 tšk., 10 atk. kam., D. Fisher - 13 tšk.

NBA reguliariojo sezono devynioliktosios savaitės (kovo 1-7 d.d.) geriausiais krepšininkais Rytų bei Vakarų konferencijose pripažinti puolėjas Lamaras Odomas iš Majamio "Heat" ir Hiustono "Rockets" klubo vidurio puolėjas kinas Yao Ming`as (Jao Minjas).

"Heat" krepšininkai praėjusią savaitę laimėjo dvejas rungtynes iš trejų, o 24-erių metų L.Odomas per susitikimą vidutiniškai pelnė po 23 taškus, atkovojo po 13,3 kamuolio bei atliko po 7,7 rezultatyvaus perdavimo.

L.Odomas kovo 6 dieną mače prieš Sakramento "Kings" komandą, kurį laimėjo 102:96, pelnė 30 taškų, atkovojo 19 kamuolių bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atliko trečiąjį karjeroje ir ketvirtą "Heat" klubo istorijoje trigubą dublį (t.y., kai trys statistikos rodikliai mače būna dviženkliai).

L.Odomas yra dvyliktas lygoje pagal atkovotus kamuolius (9,8 per rungtynes).

"Rockets" klubas praėjusią savaitę taip pat laimėjo dvejas rungtynes iš trejų, o 23-ejų metų Y.Ming`as per mačą vidutiniškai į varžovų krepšį įmesdavo po 29,7 taško ir atkovodavo po 8,3 kamuolio.

Kinijos krepšininkas pirmauja klube pagal pelnytus taškus ir atkovotus kamuolius ir pirmą kartą karjeroje praėjusią savaitę visose trijuose susitikimuose pelnė ne mažiau, kaip po 25 taškus.

Be laureatais paskelbtų krepšininkų, geriausiais praėjusios savaitės žaidėjais NBA lygoje tapti pretendavo Markas Blountas (Bostono "Celtics"), Rasheedas Wallace`as (Detroito "Pistons"), Jermaine`as O`Nealas (Indianos "Pacers"), Shaquille`as O`Nealas (Los Andželo "Lakers"), Kevinas Garnettas (Minesotos "Timberwolves"), Stephonas Marbury`s (Niujorko "Knicks"), Kenny Thomas (Filadelfijos "76ers"), Amare`as Stoudemire`as (Fynikso "Suns") bei Gilbertas Arenas (Vašingtono "Wizards").

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.