„Žalgiris“ nusileido Tel Avivo „Maccabi“ klubui 76:84 ir pralaimėjo 78:79 Kantu „Benett“ komandai, o „Barca“ krepšininkai tuos pačius varžovus įveikė 71:57 ir 65:60.

Žalgiriečiai „Barcelona“ klubui pralaimėjo 10-ą kartą iš eilės, o bendras tarpusavio dvikovų balansas dabar tapo 1:16.

Kauniečiai rungtyniavo be įžaidėjo Marko Popovičiaus, o mačą stebėjo „Barcelona“ futbolo komandos treneris Josepas Guardiola su sūnumi Mariusu ir dukra Maria.

Kitose šios grupės rungtynėse „Benett“ klubas namuose rezultatu 82:74 (23:20, 26:24, 17:16, 16:14) nugalėjo „Maccabi“ komandą ir iškovojo antrą pergalę. Žydų ekipa patyrė antrą pralaimėjimą antro etapo varžybose.

Kitą savaitę „Žalgirio“ ir „Barcelona“ klubai vėl kovos Kaune, o Kantu ir Tel Avivo ekipos tarpusavyje susitiks Izraelyje.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto sudėtis: Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Sony Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas iš antro karto surengė rezultatyvią ataką ir R. Javtokas pelnė pirmus taškus (2:0). Po lygios atkarpos (4:4), aikštės šeimininkai spurtavo 5:0 ir nutolo 9:4. R. Javtoko ir M. Kalniečio pastangomis kauniečiai toli varžovams pabėgti neleido (6:9), bet po Chucko Eidsono dvitaškio Aleksandras Trifunovičius paprašė minutės pertraukėlės (6:11). Po jos S. Weemsui pavyko priartinti „Žalgirį“ 10:14. Žaidimo scenarijus nesikeitė ir „Barca“ nuolat pirmavo (16:10, 20:14). Sėkmingai į kovą įsijungus DeJuanui Collinsui, „Žalgirio“ deficitas po pirmų 10 minučių buvo 5 taškai - 18:23.

Antras ketvirtis prasidėjo Frano Vazquezo dėjimu ir Juano Carloso Navarro tritaškiu, o skirtumas išaugo iki 10 taškų (18:28, atkarpa - 0:5). R. Javtokas metimu iš po krepšio ir dėjimu sumažino pranašumą (22:28), o kauniečių pakilimo neužgesino net abejotina nesportinė pražanga S. Weemsui. Po M. Kalniečio tritaškio, R. Javtoko dvitaškio ir S. Weemso dėjimo mūsiškiai pavijo varžovus (29:29). Varžovų minutės pertraukėlė jiems nepadėjo, nes R. Javtokas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (31:29, atkarpa - 9:0).

Nuo tada iniciatyva priklausė svečiams iš Lietuvos ir po S. Weemso 4 taškų iš eilės jie pirmavo (35:31). Netrukus Tomo Delininkaičio ir P. Jankūno tolimi „šūviai“ apramino priešininkų įkarštį (41:36). Tik J. C. Navarro reidas po krepšiu paskutinę sekundę leido „Barcelona“ ekipai sušvelninti skirtumą prieš didžiąją pertrauką - 42:43.

Trečias ketvirtis prasidėjo S. Weemso metimu iš vidutinio nuotolio (45:42), bet katalonai atsakė atkarpa 6:0 ir persvėrė santykį 48:45. T. Delininkaitis tolima „bomba“ sugrąžino pusiausvyrą (48:48). Netrukus „Barcelona“ ekipa nepastebimai įgijo 7 taškų pranašumą (58:51, 61:54). Laimė, M. Kalniečio ir Milovano Rakovičiaus pastangomis mūsiškiai priartėjo 59:61, o kėlinį baigė - 59:63.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Chucko Eidsono metimu su pražanga, C. J. Wallace'o tritaškiu, Joe Ingelso dvitaškiu ir varžovai pavojingai pabėgo - 59:71 (atkarpa - 0:8). Ch. Eidsonas ir Marcelinho Huertas pradėjo „bombarduoti“ žalgiriečių krepšį iš toli (61:74 ir 64:77), bet pataikė ir P. Jankūnas su S. Weemsu (67:77). „Žalgiris“ sunkiai stabdė įsibėgėjusius priešininkus (J. C. Navarro, Boniface'ą Ndongą ar M. Huertasą), bet labai toli jų ir nepaleido (74:86). Deja, kėlinio pabaigoje sąlygas jau akivaizdžiai diktavo aikštės šeimininkai, kurie ir šventė trečią pergalę iš eilės rezultatu 94:80.

Rezultatas:

„Barcelona“ (3/0) - „Žalgiris“ (0/3) - 94:80 (23:18, 19:25, 21:16, 31:21).

„Barcelona“: Erazemas Lorbekas 19 (5 atk. kam., 7/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 5/6 baudos), Juanas Carlosas Navarro 16 (2/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 6/7 baudos), Marcelinho Huertas 14 (6 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai), Franas Vazquezas (6 atk. kam., 4/5 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir Pete‘as Mickaelis po 11, Chuckas Eidsonas 8, C. J. Wallace‘as ir Joe Inglesas po 5, Boniface‘as Ndongas 4, Kosta Perovičius 1 taškas. Victoras Sada (04:41 min.) taškų nepelnė. Xavieras Rabaseda nežaidė.

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 17 (5 klaid., 7/13 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Robertas Javtokas 13 (1 atk. kam., 6/8 dvitaškiai, 1/4 baudos), Paulius Jankūnas (4 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos) ir Milovanas Rakovičius (4/7 dvitaškiai, 4/5 baudos) po 12, Tomas Delininkaitis 11 (4 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), Mantas Kalnietis 9 (9 atk. kam., 4 rez. perdav.), 3/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), DeJuanas Collinsas 6 taškai (1/4 dvitaškiai, 4/4 baudos). Dainius Šalenga (25:55 min., 0/1 dvitaškiai), Tadas Klimavičius (13:36, 3 atk. kam.), Vytenis Lipekvičius (04:48, 0/1 dvitaškiai, 1 atk. kam., 3 pražang.) ir Mindaugas Kuzminskas (7 sek.) taškų nepelnė.

Blokai: „Barcelona“ 6 – 5 „Žalgiris“;

Pražangos: „Barcelona“ 17 - 26 „Žalgiris“.

Kitas rezultatas:

„Benett“ (2/1) - „Maccabi“ (1/2) - 82:74 (23:20, 26:24, 17:16, 16:14).

„Bennet“: Vladimiras Micovas 17, Gianluca Basile 14, Giorgi Šermadini 13, Manučaras Markoišvili 11, Nicolas Mazzarino 7 taškai.

„Maccabi“: Keithas Langfordas 16, Richardas Hendrixas 15, Sofoklis Schortsanitis 8, Demondas Malletas 8 taškai.