„Žalgirio“ žaidėjams tai buvo antra pergalė šių metų Eurolygoje. Ji jiems leido B grupės turnyro lentelėje susilyginti su Bambergo „Brose Baskets“ ir „KK Zagreb“ ekipomis. Tiesa, jos savo septinto turo mačus žaidžia kiek vėliau. Tuo metu „Unicaja“ (3/4) ekipa liko trečioje vietoje.

Trečiadienio dvikovoje „Žalgirio“ gretose nebuvo nuo komandos nušalinto įžaidėjo DeJuano Collinso, o „Unicaja“ ekipai nepadėjo gynėjas E. J. Rowlandas. Beje, šis mačas „Žalgirio“ sudėtyje buvo paskutinis Ty Lawsonui, nes krepšininkas jau šią savaitę išskrenda į JAV, kur prisijungs prie Denverio „Nuggets“ komandos.

Beveik visą susitikimą dviženkliu skirtumu pirmavę žalgiriečiai, kurie vienu metu turėjo net 14 taškų persvarą, ketvirto kėlinio viduryje įkrito į duobę ir, pralaimėję atkarpą net 0:9, leido varžovams priartėti iki vieno taško - 60:59. Likus žaisti 1 min. 38 sek. po J. Freelando dvitaškio svečiai net buvo išsiveržę į priekį (65:63), tačiau per likusį laiką jie taškų nebepelnė ir „Žalgiris“ dramatiškai išplėšė labai svarbią pergalę 67:65.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas (Ty Lawsonas, Tomas Delininkaitis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas) susitikimą pradėjo itin pakiliai: žalgiriečiai apsigynė net devynis kartus iš eilės, o patys pasižymėjo dviem greitais S. Weemso išpuoliais, R. Javtoko dvitaškiu ir keturiais P. Jankūno taškais - 10:0. Svečiai pirmuosius savo taškus pelnė tik sužaidus 5 minutes, kai metimą iš vidutinio nuotolio pataikė Luka Žoričius - 10:2.

Po S. Weemso tritaškio ir vieno taiklaus M. Kalniečio ir trijų Mindaugo Kuzminsko baudos metimų „Žalgirio“ komanda įgijo jau 12 taškų pranašumą - 19:7. Visgi paskutinę ketvirčio minutę „sausai“ 4:0 laimėjo ispanai ir priartėjo iki 11:19.

Antrame kėlinyje žalgiriečiai po S. Weemso dvitaškio dar buvo trumpam atstatę dviženklį pranašumą (23:13), bet „Unicaja“ žaidėjai po Kristapo Valterio tritaškio šeimininkams paliko jau tik penkių taškų atsargą - 22:27. Visgi Aleksandro Trifunovičiaus auklėtinių tai neišmušė iš vėžių ir jie trijų minučių atkarpą laimėjo 5:0 bei vėl susigrąžino turėtą persvarą - 32:22. Maža to, po Milovano Rakovičiaus realizuoto vieno baudos metimo ir dviejų Tado Klimavičiaus taškų „Žalgirio“ krepšininkai atitrūko rekordiniu 13 taškų atstumu - 35:22. Tiesa, jį iki didžiosios pertraukos „Unicaja“ atstovai dar spėjo sumažino dviem taškais - 24:35.

Trečio kėlinio pradžioje žalgiriečiai padidino savo atotrūkį iki 14 taškų - 38:24. Įpusėjus ketvirčiui šeimininkai pirmavo 42:29, tačiau „Unicaja“ ekipa atsakė atkarpa 5:0 ir prisivijo savo varžovus iki 34:42. Nors laiku iš toli pataikė T. Lawsonas ir Marko Popovičius, ispanai nebeleido mūsiškiams nutolti - 50:42.

Po Jorge Garbajosos tritaškio „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki 5 taškų - 50:45. Laimei, dvi atakas iš eilės rezultatyviai pabaigė R. Javtokas, leidęs kauniečiams vėl kiek lengviau atsikvėpti, - 54:45. Ispanijos komandai vėl pavojingai priartėjus (50:55), tritaškį smeigė M. Popovičius, du taškus pridėjo S. Weemsas ir žalgiriečiai artėjo link antros savo pergalės Eurolygoje - 60:50 (likus žaisti 6 min.).

Tačiau tada po tritaškį pataikė Geraldas Fitchas ir Kristapas Valteris (60:56), o „Žalgiriui“ nepadėjo ir minutės pertraukėlė, po kurios dėjimu du taškus pelnė Joelis Freelandas ir vieną baudos metimą pataikė G. Fitchas, palikęs žalgiriečiams vos vieno taško persvarą - 60:59. Kitos atakos metu tris taškus įmetė M. Popovičius (63:59), bet G. Fitchas realizavo dar du baudos metimus (63:61), o J. Freelandas galiausiai ir išlygino rezultatą - 63:63 (likus žaisti 2 min.).

J. Freelandas pasižymėjo dar dviem taškais ir po labai ilgos pertraukos išvedė saviškius į priekį (65:63), bet šeimininkai lemiamu metu susikaupė ir po M. Popovičiaus bei S. Weemso taškų vėl persvėrė svarstykles į savo pusę - 67:65. Teisę į paskutinę ataką turėję ispanai kamuolį patikėjo K. Valteriui, bet šio reidas ir sudėtingas metimas per R. Javtoko rankas tikslo nepasiekė - pergalę rezultatu 67:65 šventė „Žalgiris“.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - Malagos „Unicaja“ (Ispanija) 67:65 (19:11, 16:13, 15:18, 17:23).

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 18 (7/14 dvitaškiai, 11 atk. kam.), Marko Popovičius 11 (0/3 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai), Ty Lawsonas 10, Robertas Javtokas 8 (4/6 dvitaškiai), Mindaugas Kuzminskas 7, Paulius Jankūnas 6, Milovanas Rakovičius 4 (1/5 dvitaškiai), Tadas Klimavičius 2, Mantas Kalnietis 1 taškas. Tomas Delininkaitis ir Vytenis Lipkevičius taškų nepelnė.

„Unicaja“: Geraldas Fitchas 15, Kristapas Valteris (6 rez. perd.) ir Joelis Freelandas po 12 (6/12 dvitaškiai, 9 atk. kam.), Luka Žoričius 11 (8 atk. kam.), Jorge Garbajosa 9, Hrvoje Peričius 4, Berni Rodriguezas 2 taškai.

* * *

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais kitą trečiadienį, gruodžio 7 dieną, namuose su Atėnų „Panathinaikos“ klubu.