„Žalgiris“ buvo visai arti to, kad grupėje užimtų trečią vietą, tačiau tam reikėjo, kad Bambergo „Brose Baskets“ nugalėtų Atėnų „Panathinaikos“ komandą , o vokiečiai po atkaklios kovos suklupo - 66:71.

Tokiu būdu kauniečiai B grupėje tenkinosi ketvirta vieta.

Trečiadienio susitikime žalgiriečiai savo sąlygas diktavo nuo pirmo kėlinio antros pusės, o antrame ketvirtyje vienu metu pirmavo net 22 taškais - 46:24. Visgi kroatai nebuvo linkę taip paprastai pasiduoti ir paskutiniame kėlinyje likus žaisti 3 minutes buvo gana pavojingai priartėję (72:79), tačiau galiausiai kapituliavo ir pripažino „Žalgirio“ pranašumą.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas - Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas - mačą pradėjo nesėkmingai (0:4), tačiau tada varžovų krepšį galingu dėjimu sudrebino R. Javtokas - 2:4. Netrukus traumą patyrė „KK Zagreb“ lyderis Krunoslavas Simonas, o rezultatui esant 5:9 žalgiriečiai surengė spurtą 8:0 ir pagaliau patys išsiveržė į priekį - 13:9. Po P. Jankūno tritaškio ir Tado Klimavičiaus tritaškių bei DeJuano Collinso ir S. Weemso dvitaškių šeimininkai turėjo jau 13 taškų persvarą - 25:12, o kėlinį laimėjo 28:18.

Antrą ketvirtį irgi pakiliau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Marko Popovičiaus tolimo šūvio, M. Kalniečio baudos metimų ir P. Jankūno bei S. Weemso tritaškių priekyje buvo jau net 21 taško skirtumu - 41:20. Situacija nesikeitė ir toliau - kroatai nerado jokių priešnuodžių prieš kovingai nusiteikusius ir itin taikliai krepšį atakavusius „Žalgirio“ žaidėjus. Po dviejų kėlinių - 46:29.

Po didžiosios pertraukos „KK Zagreb“ pasinaudojo tuo, kad šeimininkai į aikštelę grįžo nusiraminę ir laimėjo atkarpą 6:2, bet Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai greitai susikaupė ir vėl atstatė 21 taško pranašumą - 56:35. Nors po trijų iš eilės Mario Kasuno dėjimų kroatai rodė atsigavimo ženklus, „Žalgirio“ persvara prieš paskutinį kėlinį vis dar buvo solidi - 66:50.

Ji dar labiau padidėjo po S. Weemso tritaškio (69:50), tačiau po šešių M. Kasuno taškų ir Petaro Babičiaus dvitaškio su pražanga žalgiriečių atsargoje liko jau tik 12 taškų - 71:59. Žalgiriečiai varžovus nusprendė nuraminti tritaškiais - po M. Popovičiaus ir M. Kalniečio metimų 79:64 (likus žaisti 5 min.). Visgi čia pat „KK Zagreb“ surengė spurtą 8:0 ir atgaivino intrigą - 72:79 (likus 3 min.). Tačiau S. Weemso ir T. Delininkaičio taškai priartino „Žalgirį“ prie pergalės (82:72), kuri netrukus ir buvo iškovota - 87:76.

Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - „KK Zagreb“ (Kroatija) 87:76 (28:18, 18:11, 20:21, 21:26).

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 20 (4/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Marko Popovičius 17 (5/9 tritaškiai), Paulius Jankūnas 12 (2/2 tritaškiai, 8 atk. kam.), Robertas Javtokas 10 (5/9 dvitaškiai), Mantas Kalnietis 9 (7 rez. perd.), DeJuanas Collinsas 7, Tadas Klimavičius 5, Vytenis Lipkevičius 3, Tomas Delininkaitis ir Milovanas Rakovičius po 2 taškus. Mindaugas Kuzminkas ir Paulius Butkevičius taškų nepelnė.

„KK Zagreb“: Mario Kasunas 20 (9/12 dvitaškiai, 8 atk. kam, 28 naud. bal.), Petaras Babičius 17 (3/4 tritaškiai), Seanas Gregory May'us 15 (2/3 tritaškiai), Damiras Rančičius 12, Damiras Mulaomerovičius 10, Sašo Ožboltas 2 taškai.

Blokai: „Žalgiris“ 0 – „KK Zagreb“ 0;

Klaidos: „Žalgiris“ 11 – „KK Zagreb“ 17.

* * *

Kitų B grupės paskutinio turo rungtynių rezultatai:

Malagos „Unicaja“ (Ispanija) - Maskvos CSKA (Rusija) 83:91 (23:22, 18:22, 22:27, 20:20).

„Unicaja“: Geraldas Fitchas, Joelis Freelandas ir Hrvoje Peričius po 16, Markas Payne ir Luka Zoričius (8 atk. kam.) po 12 taškų.

CSKA: Milošas Teodosičius 18 (10 rez. perd.), Nenadas Krstičius 14, Antonas Ponkrašovas 13, Aleksejus Švedas 12, Ramūnas Šiškauskas 10 (1/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius 9 (3/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) taškai. Andrejus Kirilenka nežaidė.

Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) - Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 71:66 (12:22, 18:16, 26:15, 15:13).

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis 14, Ianas Vougioukas 12, Kostas Kaimagoglu 11 (10 atk. kam.)... Šarūnas Jasikevičius 6 taškai (2/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai).

„Brose Baskets“: Predragas Šuputas ir Brianas Robertsas po 11, Anthony Tuckeris 10 taškų.

Taigi iš B grupės į kitą Eurolygos etapą taip pat žengė Maskvos CSKA, Atėnų „Panathinaikos“ ir Malagos „Unicaja“ krepšininkai.

Eurolygos TOP-16 etapo burtai, suskirstysiantys 16-a pajėgiausių Senojo žemyno komandų į keturias grupes, bus traukiami kitą trečiadienį, gruodžio 28 dieną, Barselonoje, Ispanijoje.