Galingu spurtu 11:1 finalą pradėję vilniečiai, vėliau pirmavę 16:6, tik pabudino miegantį žvėrį ir žalgiriečiai atsakė daugiau nei įspūdinga atkarpa 40:15 bei antrame kėlinyje jau patys susikrovė 15 taškų persvarą – 46:31, kurią kiek mažesnę išsaugojo iki pat lemiamo ketvirčio.

Nors paskutinę rungtynių minutę svečiams buvo pavykę priartėti iki penkių taškų (76:81), „Žalgiris“ atsilaikė ir šventė pelnytą pergalę.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Edgaras Ulanovas, pelnęs 16 taškų ir buvęs rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Po 12 taškų pridėjo Willas Cherry, Siimas-Sanderis Vene ir Paulius Jankūnas.

Geriausiu „Lietuvos ryto“ gretose tapo Antanas Kavaliauskas, surinkęs 18 taškų. Jam neblogai talkino Martynas Gecevičius (13 tšk.), Adas Juškevičius (11 tšk.), Billy Baronas ir Žygimantas Janavičius (abu – po 10 tšk.).

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 82:76 (16:21, 30:11, 13:21, 23:23).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Willas Cherry, Siimas-Sanderis Vene ir Paulius Jankūnas po 12, Artūras Milaknis 9, Lukas Lekavičius 7, Artūras Gudaitis 6, Robertas Javtokas 4, Jamesas Andersonas ir Darius Songaila po 2 taškus.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 18 (8 atk. kam.), Martynas Gecevičius 13, Adas Juškevičius 11, Billy Baronas ir Žygimantas Janavičius po 10, Gediminas Orelikas 7, Mindaugas Lukauskis 4, Artūras Valeika 3 taškai.

Pusfinalyje žalgiriečiai 91:65 sutriuškino Utenos „Juventus“ ekipą, o tris kėlinius atsilikinėjęs „Lietuvos rytas“ 71:61 palaužė Šiaulių „Šiaulius“.

Finalo eiga:

Septyniese likę šiauliečiai sekmadienį LKF taurės mažajame finale iš kažkur rado jėgų 77:62 patiesti „Juventus“ atstovus ir laimėjo bronzos medalius.

Moterų turnyre triumfavo Utenos „Utenos“ krepšininkės, kurios 75:65 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir iškovojo pirmą trofėjų komandos istorijoje. Trečią vietą užėmė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“, kurios 72:69 įveikė Klaipėdos „Fortūną“.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!