Lygiai vykusios dvikovos trečiame kėlinyje žalgiriečiai dar buvo priekyje - 54:52 (29 min.), tačiau tada pradėjo ryškėti šeimininkų pranašumas.

Jie spurtavo 21:6 ir atitrūko 13 taškų skirtumu (73:60). Per likusias 5 min. svečiams panaikinti savo deficito nepavyko.

Puikų mačą sužaidė abu „Lokomotiv-Kuban“ legionieriai iš Lietuvos - Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis: pirmasis pelnė 18 taškų, o antrasis pasižymėjo 6 taškais ir 9 rezultatyviais perdavimais. Abu jie buvo tarp naudingiausių savo komandos žaidėjų.

Tuo metu „Žalgirio“ gretose žibėjo Kšyštofas Lavrinovičius: jis pataikė visus 10 metimų iš žaidimo (8/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) ir iš viso pelnė 24 taškus. Tiesa, K. Lavrinovičius buvo vienintelis žaliai baltų atstovas, surinkęs dviženklį taškų skaičių.

Ketvirta ekipų akistata vyks antradienį taip pat Krasnodare.

Šios poros nugalėtojai turnyro finale susitiks arba su Maskvos srities „Chimki“, arba su Maskvos CSKA klubu (kol kas serijoje lygu - 1:1).

Primename, kad pirmoje dvikovoje žalgiriečiai pranoko savo varžovus 80:53, o antroje nusileido 63:85.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Oliveris Lafayette'as, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas ir Darjušas Lavrinovičius.

Susitikimas prasidėjo žalgiriečių klaida ir dviem Derricko Browno taškais - 0:2. Po Nicko Calatheso ir Simo Jasaičio tritaškių rusų klubo pranašumas padidėjo iki 8:4, tačiau Oliverio Lafayette'o ir Mario Delašo tolimi šūviai išlygino rezultatą - 10:10. Įpusėjus kėliniui Joano Plazos auklėtiniams atsirišo krepšis ir jie po Roberto Javtoko, Mindaugo Kuzminsko ir O. Lafayette'o dvitaškių išsiveržė į priekį - 18:15. Tačiau nesustabdomai žaidęs S. Jasaitis netrukus smeigė jau trečią savo tritaškį ir kėlinį šeimininkai užbaigė sėkmingiau - 25:21.

Antro ketvirto pradžioje daugiausiai R. Javtoko ir du tritaškius pataikiusio Marko Popovičiaus pastangomis „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą - 30:29. Europos taurės laimėtojams nepadėjo ir jų trenerio Jevgenijaus Pašutino paprašyta minutės pertraukėlė: Kšyštofas Lavinovičius tritaškiu užbaigė žalgiriečių spurtą 13:0, po kurio rezultatas buvo jau 37:29 mūsiškių naudai. Vis dėlto kėlinio pabaigoje ir vėl pranašesni buvo rusai, kurie beveik panaikino visą savo deficitą - 42:44.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ėmė dominuoti gynyba, bet priekyje vienu žingsneliu vis buvo kauniečiai: po K. Lavrinovičiaus dvitaškio su pražanga - 51:48. Tačiau itin nesėkminga kėlinio pabaiga ir Valerijaus Lichodėjaus bei D. Browno taškai lėmė tai, kad „Lokomotiv-Kuban“ kiek atitrūko - 59:54.

Įsižaidę šeimininkai po V. Lichodėjaus tritaškio susikrovė didžiausią persvarą rungtynės - 64:55 (likus žaisti 7 min.). Ir tai dar buvo ne pabaiga: netrukus tritaškę bombą iš krašto paleido ir N. Calathesas, o po jos rusų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis - 71:60 (likus 5 min.). Per likusį laiką žalgiriečiams išsigelbėti nebepavyko. Galutinis rezultatas - 82:72 „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkų naudai.

Rungtynės:

Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ - Kauno „Žalgiris“ 82:72 82:72 (25:21, 17:23, 17:10, 23:18).

„Lokomotiv-Kuban“: Nickas Calathesas 20 (4/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 12 rez. perd., 6 klaidos), Simas Jasaitis 18 (3/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai), Derrickas Brownas 14, Valerijus Lichodėjus 12, Richardas Hendrixas 9, Mantas Kanlietis 6 (9 rez. perd.), Aleksandras Maričius 3 taškai.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 24 (8/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/3 baudos, 29 naud. balai), Oliveris Lafayette'as 9 (7 rez. perd.), Marko Popovičius 8, Mario Delašas 7, Mindaugas Kuzminskas ir Robertas Javtokas po 6, Rimantas Kaukėnas 4, Darjušas Lavrinovičius ir Adas Juškevičius po 3, Vytenis Lipkevičius 2 taškai. Donalas McGrathas ir Tomas Dimša nežaidė.