Finalo ketverto viename iš pusfinalių, tikėtina, matysime Stambulo klubų kaktomušą. „Fenerbahče“ susitiks su „Barcelonos“ ir „Anadolu Efes“ poros nugalėtoju, o čia 2-1 priekyje Turkijos klubas.

Mačo pradžioje „Fenerbahče“ sužaidė rezultatyviausią kėlinį atkrintamųjų serijoje: iš toli be klaidų atakavę svečiai pataikė net 6 tritaškius ir po pirmojo kėlinio pirmavo 30:16.

Per pirmą ketvirtį „Žalgiris“ nesustabdė net 13 taškų pelniusio Ali Muhammedo, kuris pataikė 3 tritaškius ir du dvitaškius. Jis vienas surinko daugiau naudingumo balų nei visa šeimininkų komanda, kuri per pirmas dešimt minučių suklydo 4 kartus.

Antrame ketvirtyje svečiai turėjo 14-os taškų pranašumą, tačiau savo puolimą gaivinęs „Žalgiris“ kantriai mažino skirtumą.

Pagaliau tritaškiais prabilo Artūras Milaknis, iš toli tiksliai atakavo Aaronas White'as bei Nate'as Woltersas.

Antrą ketvirtį 25:19 laimėjęs „Žalgiris“ po pirmosios mačo pusės atsiliko 41:49.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki 4 taškų (48:52), tačiau atkarpą 7:0 laimėjęs „Fenerbahče“ vėl nutolo. Likus pusantros minutės iki lemiamo kėlinio fantastiškai atakavę svečiai pirmavo net 72:56, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigęs „Žalgiris“ skirtumą sumažino iki 11 taškų (61:72).

„Žalgiriui“ lemiamo kėlinio pradžioje pavyko skirtumą dar apkarpyti iki 8-ių taškų (64:72), tačiau „Fenerbahče“ vėl šovė į priekį ir likus beveik 7 min. turėjo solidžią 20-ies taškų persvarą (64:84).

Šeimininkai rankų nenuleido, po Mariaus Grigonio tritaškio ekipas skyrė 12 taškų (78:90), tačiau žaisti buvo likusios 2:30 min.

„Žalgiris“ per paskutines minutes stebuklo nesukūrė ir nusileido 82:99. „Fenerbahče“ seriją laimėjo 3-1 ir iškovojo bilietą į finalo ketvertą, kuris vyks Vitorijos mieste.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 25 (9/12 dvit., 7/9 baud., 7 atkov. kam., 35 naud. balai), Nate'as Woltersas 18 (5/6 dvit., 2/3 trit., 4/5 baudos), Aaronas White'as (2/4 dvit., 1/2 trit.) ir Marius Grigonis (2/2 dvit., 1/5 trit.) po 7, Thomas Walkupas ir Artūras Milaknis (2/5 trit.) po 6, Leo Westermannas 5 (6 rez. perd., 3 klaidos), Edgaras Ulanovas 4 (1/4 dvit., 2/2 baud.), Deona Thompsonas ir Rokas Giedraitis po 2, Antanas Kavaliauskas ir Paulius Jankūnas nežaidė.

„Fenerbahče“: Ali Muhammedas 25 (4/5 dvit., 5/5 trit., 2/2 baud., 32 naud. balų), Kostas Sloukas 15 (3/6 dvit., 2/4 trit., 10 rez. perd., 5 atkov. kam.), Janas Vesely 12 (5/8 dvit., 2/3 baud., 6 rez. perd.), Erickas Greenas ir Marko Guduričius po 11, Luigi Datome 9, Nicolo Melli ir MelihMahmutoglu po 6, Ahmetras Duverioglu 4 taškai, Sinanas Guleras taškų nepelnė.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“Statistika„Fenerbahče“
23/35 (65,7 proc.)Dvitaškiai22/31 (71 proc.)
7/19 (36,8 proc.)Tritaškiai15/22 (68,2 proc.)
15/18 (83,3 proc.)Baudos10/11 (90,9 proc.)
20Atk. kam.16
18Rez.perd.24
5Per. kam.12
13Klaidos10
0Blokai3

Šio vakaro rungtynes praleido vienas iš svarbių „Fenerbahče“ puolėjų Nikola Kaliničius. Antradienio susitikime jis susižeidė petį.

Rungtynėms teisėjavo slovėnas Matej Boltauzer, latvis Olegs Latiševs ir graikas Elias Koromilas.

Pirmame mače Stambule „Fenerbahče“ nepaliko jokių vilčių svečiams iš Kauno ir juos sutriuškino net 76:43.

Antrame mūšyje atsitiesęs „Žalgiris“ Stambule sužaidė pavyzdines rungtynes ir varžovus įveikė 82:80.

To šį sezoną nebuvo pavykę padaryti nė vienai Eurolygos komandai. „Žalgiris“ nutraukė Željko Obradovičiaus auklėtinių 18 iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją „Ulker Sports and Event Hall“ arenoje, kuri tęsėsi dar nuo praėjusio sezono pabaigos.

Trečiame serijos mače Kaune pergalę 66:57 iškovojo tiksliau rungtynių pabaigą sužaidęs „Fenerbahče“.

Reguliariajame Eurolygos sezone Turkijos čempionai buvo stipriausia komanda (25 pergalės/5 pralaimėjimai), „Žalgiris“ užėmė aštuntą vietą (15/15).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1128)