Krepšininkas pradėjo pilietybės dokumentų tvarkymą, dėl kurių laikinai paliko Kauną ir praėjusią savaitę išvyko į JAV. Tikimasi, kad su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) derinamas procesas bus sėkmingas ir įžaidėjas turės galimybę tapti natūralizuotu rinktinės žaidėju.

„Iš pradžių buvo tik tokie pamąstymai ir pasvajojimai, bet Keenanas pats išreiškė norą žaisti už Lietuvą. Kiek suprantu, galbūt šį procesą pastūmėjo ir tai, kad jis susirado lietuvę draugę, su kuria jis gal nori turėti rimtesnius santykius. Ta nauda tapo abipusė. Tuo labiau, kad eilę metų kalbame apie tai, kad Lietuvos rinktinei trūksta pajėgių įžaidėjų“, – naujienas komentavo šiais metais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę pasaulio taurės turnyre treniruosiantis Kazys Maksvytis.

Praėjusią vasarą prie „Žalgirio“ prisijungęs krepšininkas greitai užkariavo gerbėjų širdis galingu žaidimu Eurolygoje. MVP ritmu turnyre žengusį K. Evansą sausio pradžioje sustabdė Achilo sausgyslės trauma, tačiau pats žaidėjas greitai pamilo Lietuvą ir džiaugėsi galimybe prisijungti ir prie nacionalinės komandos.

„Šnekėjome su treneriu, jis buvo užsiminęs apie tai ir anksčiau. Iš pradžių galvojau, kad jis juokauja, bet jis kalbėjo rimtai. Susisiekiau su agentu, pradėjome rinkti informaciją ir aiškintis, ar viskas gali tapti oficialu. Pamatėme, kad yra galimybė viską sutvarkyti oficialiai ir pradėjome tvarkyti dokumentus. Šiandien treneris pradžiugino su puikiomis žiniomis – Lietuva”, – tvirtino krepšininkas.

Liepos mėnesį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai pradės prasiruošimą rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis Filipinuose, Indonezijoje ir Japonijoje vyksiančiam pasaulio taurės turnyrui. K. Evansas į pirmąją rinktinės stovyklą turėtų atvykti laiku ir jau pasveikęs po sunkios traumos.

„Pagal gydymo planus jis turėtų pasveikti birželio mėnesį. Jis netgi tuos planus lenkia. Tikimės, kad nuo liepos mėnesio jis galės pilnavertiškai prisijungti prie treniruočių“, – tvirtino K. Maksvytis.

Pats žaidėjas išliko pozityvus dėl prisijungimo prie rinktinės laiku ir tikino, kad žaidimas su Lietuvos rinktinei padės pasiruošti ir dar vienam sezonui su „Žalgiriui“.

„Palaikymas, kurios sulaukiau „Žalgiryje“, yra nuostabus. Sakiau daugybę kartų, kad čia sirgaliai – geriausi. Manau, kad iki rinktinės stovyklos man pavyks sugrįžti į ritmą. Tiesiog kiekvieną dieną turiu ruoštis vasarai. Galų gale, vasara padės pasiruošti ir kitam sezonui. Stengiuosi būti kuo stipresnis, kad galėčiau padėti kitą sezoną „Žalgiriui“ ir, aišku, rinktinei“, – aiškino K. Evansas.

Tiesa, galima spėti, kad tai yra tik puikiai paruoštas ir meistriškai K. Maksvyčio bei K. Evanso suvaidintas Melagių dienos (balandžio 1-osios) pokštas.