Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje užvirė atkakli ir daug jėgų pareikalavusi kova. „Žalgirio“ komanda didžiąją dalį rungtynių pirmavo, tačiau varžovai vis alsavo į nugarą.

Nors trečiame kėlinyje Malagos krepšininkams buvo porą kartų pavykę įsiveržti į priekį, tačiau kauniečiai susigrąžino pranašumą ir po įspūdingai sužaisto ketvirto kėlinio įsirašė pirmąją pergalę TOP-16 etape.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ komandos starto penketas: Ibrahimas Jaaberas, Rimantas Kaukėnas, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius.

Rungtynės prasidėjo žalgiriečių atkovotu ginčo kamuoliu. Po vieną taiklų baudos metimą pelnė T. Dardenas ir P. Jankūnas. Varžovai pataikė tritaškį, tačiau tuoj pat taikliai iš toli atakavo K. Lavrinovičius ir R. Kaukėnas (8:3). Poros minučių atkarpą svečiai laimėjo rezultatu 5:2 ir įpusėjus pirmam kėliniui kauniečiai pirmavo dviem taškais (10:8). Po reklaminės minutės pertraukėlės aikštelėje toliau vyravo lygi ir atkakli kova, o komandos kaskart apsikeisdavo rezultatyviomis atakomis (19:17). Likus žaisti 26 sekundžes Darjušas Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga. Nors baudos metimas buvo netaiklus, tačiau kamuolį atkovojo Mindaugas Kuzminskas ir kauniečiai galėjo užbaigti kėlinį, tačiau prarado kamuolį. Laimei, varžovų metimas buvo netaiklus ir po pirmo kėlinio „Žalgiris“ priekyje - 21:17.

Antro kėlinio pradžioje M. Kuzminskas ir Oliveris Lafayette'as pridėjo po du taiklius baudos metimus, o varžovai atsakė pelnė du taškus iš po krepšio (25:19). Kauniečiai dvi minutes kibios gynybos dėka neleido varžovams pelnyti taškų, Marko Popovičius greitoje atakoje smeigė tritaškį ir „Unicaja“ komandos treneris Jasminas Repeša paprašė minutės pertraukėlės (28:19). Po pasitarimo Ispanijos komandos krepšininkai pelnė 7 taškus be atsako. Nors „Žalgirio“ taškų badą dviem taikliais baudos metimais nutraukė M. Popovičius , tačiau varžovai pelnė dar 4 taškus iš eilės ir rezultatas tapo lygus (30:30). Kėlinį žalgiriečiai užbaigė keturiais taikliais baudos metimais ir po dviejų kėlinių „Žalgirio“ krepšininkai vis dar priekyje - 34:30.

Po ilgosios pertraukos Franas Vasquezas įmetė dvitaškį paskutinę atakai skirto laiko sekundę, tačiau tuoj pat žalgiriečiams tritaškius pelnė O. lafayette'as ir M. Popovičius (40:32). „Žalgirio“ puolime pasipylė klaidos, o tuo pasinaudoję varžovai pelnė 7 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki minimumo (40:39). Trijų minučių atkarpą Malagos krepšininkai laimėjo 6:5 ir rezultatas tapo vėl lygus (45:45). M. Kuzminsko pelnytų taškų pagalba kauniečiai kėlinį baigė būdami priekyje - 52:51.

Lemiamą ketvirtį pradėjo taiklus K. Lavrinovičiaus tritaškis metimas ir M. Kuzminsko dvitaškis iš po krepšio. „Žalgiris“ aktyvia gynyba išmušė varžovus iš ritmo ir J. Repešai teko prašyti dar vienos minutės pertraukėlės (57:51). Aktyviai sirgalių palaikomi žalgiriečiai laimėjo atkarpą 10:5 ir susikrovė jau dviženklę persvarą (67:56). Po dar vienos „Unicaja“ komandos trenerio paprašytos minutės pertraukėlės svečiai 5 taškus be atsako ir jau atrodė, kad į rungtynes sugrįš intriga, tačiau P. Jankūnas pelnė du taškus su pražanga ir dar pridėjo taiklų metimą, o skirtumas vėl tapo saugesnis (70:61). Varžovai pataikė du baudų metimus, tačiau P. Jankūnas smeigė tritaškį ir gynyboje padovanojo varžovui įspūdingą bloką, o šias gražias rungtynes taikliu dvitaškiu metimu iš vidutinio nuotolio paskutinę sekundę užbaigė R. Kaukėnas - 75:63.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ (1/1) - Malagos „Unicaja“ (1/1) 75:63 (21:17; 13:13; 18:21; 23:12)

Kauno „Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas - 14 (6/6 baudų metimai, 6 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius - 12 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas - 11, Marko Popovičius - 10, Oliveris Lafayette'as - 9 (4 per. kam., 3 re. perd.), Rimantas Kaukėnas - 8, Tremmellas Dardenas - 7, Darjušas Lavrinovičius - 4, Ibrahimas Jaberas (4 rez. perd., 2 per. kam.) ir Mario Delašas taškų nepelnė, o Vytenis Lipkevičius ir Jeffas Foote'as aikštėje nepasirodė.

Malagos „Unicaja“: Earlas Calloway'us ir Luka Zoričius (6 atk. kam.) - po 11, Zoranas Dragičius - 8, Krunoslavas Simonas (1/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai) ir Marcusas Williamsas (0/2 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai) - po 7, Kosta Perovičius ir Franas Vasquezas (7 atk. kam.) - po 6, Sergi Vidalis - 3, Andy Panko ir Txemis Urtasunas - po 2.

***

Kitose E grupės rungtynėse Maskvos CSKA klubas Vokietijoje rezultatu 75:57 (24:13; 16:15; 17:19; 18:10) sutriuškino Berlyno „Alba“ krepšininkus.

Nugalėtojams Milošas Teodosičius pelnė 17 taškų, Nenadas Krstičius (9/10 baudų metimai) pridėjo 15, Viktoras Khryapa (10 atk. kam.) - 10, Asronas Jacksonas - 9, Saša Kaunas - 8.

Vokiečių gretose pasižymėjo 14 taškų surinkęs Dashaunas Woodas ir 11 taškų pridėjęs Derrickas Byarsas.

***

Vakar E grupėje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Madrido „Real“ komanda su Martynu Pociumi svečiuose gana lengvai rezultatu 82:67 įveikė Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkus, o žalgiriečių skriaudikas Atėnų „Panathinaikos“ klubas 64:78 nusileido Stambulo „Anadolou Efes“ komandai.