Finalo rungtynės susilaukė nemažo sirgalių dėmesio. Nors abu mačai nepasižymėjo atkaklia kova, į Kauno sporto halę sugūžėję krepšinio fanai sukūrė nepakartojamą atmosferą.

Pirmose LSKL didžiojo finalo rungtynėse triuškinamą pergalę rezultatu 92:69 (26:21, 27:14, 18:20, 21:14) iškovojo praėjusio sezono vicečempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, įveikę Klaipėdos universiteto (KU) studentus. Į priekį kauniečius vedė Kauno "Žalgirio" komandos krepšininkai, kartu surinkę net 72 iš 92 taškų.

Pirmuosius 4 taškus pelnė Marius Kasiulevičius, o su Mindaugo Mockaus pagalba kėlinuko viduryje klaipėdiečiai išsiveržė į priekį (17:10). Vis dėlto startiniam KU penketukui pavargus, Mantas Kalnietis inicijavo VDU spurtą ir po sėkmingos atkarpos 12:0 VDU pirmą kartą išsiveržė į priekį (22:19). Artūro Kaubrio dėjimas nutraukė nesėkmingą KU atkarpą, o po pirmojo kėlinuko VDU buvo priekyje 26:21.

Antrąjį kėlinuką pradėjo Jono Mačiulio tritaškis, o po jo sekė Dariaus Šilinskio dvitaškis ir VDU persvara pasiekė 10 taškų ribą (31:21). Klaipėdiečiams nesisekė užpulti - visi metimai skriejo pro šalį, o skirtumas pasiekė 19 taškų (44:25). Klaipėdiečiai dar bandė mažinti atsilikimą, tačiau taiklūs VDU tritaškiai atstatydavo persvarą.

Klaipėdiečių spurtą ketvirtajame kėlinuke ir vėl stabdė klaidos, kurių netrūko ir puolime, ir gynyboje. Drausmingai žaidę kauniečiai ir toliau sėkmingai gynėsi, o puolime stengėsi gražiai užbaigti atakas. VDU krepšininkai išlaikė pranašumą ir laimėjo rungtynes įtikinimu 23 taškų pranašumu 92:69.

Atsakomosios, lemiamos, LSKL finalo rungtynės bus žaidžiamos balandžio 23 dieną, pirmadienį, Kauno sporto halėje. VDU ekipa prieš antrąsias rungtynes turės 23 taškų persvarą.

VDU: Jonas Mačiulis 28 (7 atk. kam.), Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas (17 atk. kam.) – po 19, Karolis Kalvaitis ir Darius Šilinskis – po 6.

KU: Mindaugas Mockus 22 (8 atk. kam.), Marius Kasiulevičius 15, Valdemaras Savostjanovas 10, Artūras Kaubrys 7.

Pirmose LSKL mažojo finalo rungtynėse intrigos beveik nebuvo. Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai po nesunkios kovos rezultatu 103:70 (34:20, 29:22, 20:18, 20:10) įveikė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komandą ir prieš antrąjį, lemiamą, susitikimą susikrovė net 33 taškų persvarą.

Atsakomosios mažojo finalo rungtynės bus žaidžiamos Kauno sporto halėje balandžio 16 dieną, pirmadienį.

LKKA: Paulius Abramavičius 20, Vidmantas Užkuraitis 19 (9 atk. kam.), Kastytis Normantas 16 (4 per. kam.), Mindaugas Tamušauskas 15, Artūras Milaknis 14, Justas Česnavičius 9.

VPU: Lukas Chmieliauskas 17 (8 atk. kam., 6 kld.), Justas Kaziliūnas 15, Mindaugas Ragauskas 14 (8 atk. kam.), Justas Sinica 11 (per 9 min., vėliau gavo traumą ir daugiau nebežaidė), Aurimas Lukauskis 8.