Kartu su komanda į Rusiją neišvyko susirgęs Rimantas Kaukėnas ir nugaros traumą besigydantis Darjušas Lavrinovičius.

Joano Plazos auklėtinių šią savaitę laukia varginantis kelionių maratonas po didžiąją Rusiją. Po rungtynių Žemutiniame Naugarde žalgiriečiai skris į Maskvą. Rusijos sostinėje žalgiriečiai surengs kelias treniruotes, o naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį keliaus į Sibirą, kur Krasnojarske ketvirtadienį jų laukia dar viena VTB lygos dvikova su vietos „Jenisej“ krepšininkais.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas Marko Popovičius, Oliveris Lafayette‘as, Kšyštofas Lavrinovičius, Mario Delašas ir Jeffas Foote‘as pradžioje atsiliko nuo varžovų (0:2, 2:4). Po K. Lavrinovičiaus tritaškio kauniečiai išsiveržė į priekį 5:4. Tada aikštės šeimininkai spurtavo 6:1 ir pabėgo nuo mūsiškių (6:11). Laimė, „Žalgiris“ susikaupė ir panaikino priešininkų deficitą (12:11, atkarpa - 6:0). Po pirmų 10 minučių žaidimo Kauno klubas pirmavo 16:15.

Antras ketvirtis prasidėjo „Žalgirio“ 9 „sausais“ taškais ir skirtumas tapo dviženklis (25:15). Nižnij Novgorodo krepšininkams prireikė 5:20 min., kol jie atsigavo ir savo ruožtu spurtavo 5:0 ir vėl priartėjo - 20:25. Antro kėlinio pabaigoje kauniečiai įgijo rekordinę 11 taškų persvarą (36:25), kuri iki didžiosios pertraukos sumažėjo nežymiai - 36:28.

Trečią ketvirtį dėjimu pradėjo Mindaugas Kuzminskas. Įsižaidęs „Žalgiris“ netrukus atitrūko nuo varžovų jau 15 taškų skirtumu - 48:33. Kauniečiai toliau kurį laiką diktavo savo sąlygas Rusijos komandai. Tiesa, kėlinio pabaigoje „Nižnij Novgorod“ klubas sugebėjo vėl priartėti - 55:47.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo lygia kova (57:47). Tada iniciatyvos ėmėsi K. Lavrinovičius. Daugiausia jo pastangomis „Žalgiris“ pasiekė naują rekordinį pranašumą - 66:50. Kauniečiai ramiai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 76:58.

Rezultatas:

„Nižnij Novgorod“ (4/5) - „Žalgiris“ (7/1) - 58:76 (15:16, 13:20, 19:19, 11:21).

„Nižnij Novgorod“: Vadimas Paninas 11 (9 atk. kam.), Primožas Brežecas (4 atk. kam.) ir Dmitrijus Golovinas po 10, Semionas Antonovas 9 (8 atk. kam.), Dijonas Thompsonas 7, Jevgenijus Baburinas 5, Pavelas Korobkovas, Dramiras Zibirovas ir Valentinas Jurčikas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (6 atk. kam., 2/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 9/9 baudos), Marko Popovičius 12 (4 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 4/6 baudos), Mindaugas Kuzminskas 9 (12:09 min., 3/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Oliveris Lafayette‘as, Tremmellas Dardenas (4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir Ibrahimas Jaaberas (3/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/4 baudos) po 8, Mario Delašas 7 (2/4 dvitaškiai, 3/3 baudos), Paulius Jankūnas (5 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius po 3, Adas Juškevičius 2, Jeffas Foote‘as 0 taškų (12:39 min., 4 atk. kam.).

Blokai: „Nižnij Novgorod“ 1 – 1 „Žalgiris“;

Pražangos: „Nižnij Novgorod“ 27 – 20 „Žalgiris“.

Kitose B grupės rungtynėse Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF klubas su Antanu Kavaliausku ir Donatu Zavacku, namuose žaidė su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komanda, kuriai atstovauja Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis, ir pralaimėjo svečiams 72:77.

A. Kavaliauskas per 20 minučių (20:13) pelnė 6 taškus (3/5 dvitaškiai), atkovojo 2 kamuolius ir kartą suklydo. D. Zavacko sąskaitoje per 25 minutes (25:07) - 5 taškai (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), 3 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys.

Aikštės šeimininkams E. J. Rawlandas pelnė 24, Kristapas Janičenokas - 9, Kasparas Berzinis - 8, Willas Danielsas - 7, Dairis Bertanis - 6 taškus.

Krasnodaro ekipai S. Jasaitis per 26 su puse minutės (26:21) surinko 4 taškus (1/6 tritaškiai, 1/2 baudos). Jis dar atkovojo 3 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Traumą išsigydęs M. Kalnietis žaidė 14 su puse minutės (14:30), įmetė 2 taškus (1/2 dvitaškiai), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

Nugalėtojams Nickas Calathesas pelnė 21 (5 atk. kam., 9 rez. perdav., 5 per. kam.), Derrikas Brownas - 17, Aleksandras Maričius - 14 (12 atk. kam.), J. Baronas - 8, o Maksimas Šelekto - 7 taškus.

VEF (6/3) - „Lokomotiv-Kuban“ (6/3) - 72:77 (26:22, 15:18, 17:15, 14:21).