Kazio Maksvyčio auklėtiniai nepaisė čekų autoriteto ir dvikovą pradėjo galingai puldami varžovų krepšį - iškart išsiveržta į priekį - 5:0, 17:12, o pirmas kėlinys laimėtas 8 taškų persvara - 28:20.

Antro kėlinio pradžioje po gražaus Lauryno Mikalausko metimo iš po krepšio „Neptūno“ persvara jau buvo dviženklė - 30:20. Tai čekus privertė nervintis - techninę pražangą gavo NBA duonos ragavęs ir vienas iš Čekijos ekipos lyderių Jiri Welschas. Tokia įvykių seka dar labiau įkvėpė klaipėdiečius: netrukus dvitaškį pataikė Valdas Vasylius, tritaškiu varžovus nubaudė „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika ir iš po krepšio pataikė Davidas McClure'as. Po šių sėkmingų akimirkų klaipėdiečių pranašumas jau buvo 16 taškų - 41:25. Visgi prieš pat didžiąją pertrauką čekai sumažino atsilikimą iki 12 taškų - 52:40.

Po atokvėpio neptūniečiai pusę kėlinio šiek tiek buksavo, tačiau vėliau nesportinę pražangą privertė užsidirbti čekų komandos žaidėją Demondą Carterį ir pasipylė taiklios klaipėdiečių atakos. Du baudos metimus pataikė V. Vasylius, du tritaškius iš eilės įmetė Marius Runkauskas, taikliai atakavo ir D. McClure'as ir „Neptūnas“ susikrovė 24 taškų persvarą - 74:50.

Per paskutinį kėlinį varžovai sumažino atsilikimą iki vienženklio, tačiau tai jau nieko nelėmė. „Neptūno“ krepšininkai, gausiai palaikomi savų aistruolių, atlaikė varžovų spaudimą.

Šiose rungtynėse „Neptūnui“ jau padėjo rankos traumą išsigydęs M. Mažeika ir kurį laiką kojos traumą gydęsis aukštaūgis Vytautas Šarakauskas.

Nors „Neptūnas“ ir įveikė čekus, tačiau VTB Vieningos lygos B grupėje išlieka laipteliu žemiau už varžovus. Nymburko krepšininkai tarp dešimties ekipų žengia aštunti (4 pergalės, 9 pralaimėjimai), neptūniečiai (2 pergalės, 11 pralaimėjimų) - devinti.

Rezultatas

„Neptūnas“ - Nymburko ČEZ - 96:86 (28:20, 24:20, 24:17, 20:29).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 22, Marius Runkauskas 21, 11 Laurynas Mikalauskas 11 (7 atk. kam.), Valdas Vasylius 9, Vytautas Šarakauskas ir Evaldas Dainys po 8 taškus.

ČEZ: Demondas Carteris 23, Radoslavas Rančikas 21 (12 atk. kam.), Vojtechas Hrubanas 11, Pavelas Houska 10, Jiri Welschas 9 taškai.

9Neptunas132111025-117015
10Minsk 200612012799-10020

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.