B grupėje Lietuvos sostinės klubas su 9 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais kol kas yra trečias. Tuo tarpu spartakiečiai (11/5) galutinai įsitvirtino laipteliu aukščiau ir liko antri.

Pirmo rato dvikovą Vilniuje „Lietuvos rytas" laimėjo rezultatu 72:61.

Rungtynės

„Lietuvos ryto“ starto penketas Aleksandras Rašičius, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas mačą pradėjo spurtu - 5:0. Per tą atkarpą J. Valančiūnas sudrebino varžovų krepšį dėjimu, o L. Robertsas pataikė iš toli. Po trijų minučių kovos Patrickas Beverly sušvelnino santykį (5:2), o dar po dviejų minučių Loukas Mavrokefalidis dar labiau priartino aikštės šeimininkus (5:4).

Netrukus J. Valančiūnas ir A. Jomantas dvitaškiais bei L. Robertsas baudomis ir puskabliu vėl kiek atitolino mūsiškius - 13:4 (atkarpa - 8:0). Nors rusas Aleksejus Zozulinas bauda nutraukė taškų sausrą (13:5), bet Tyrese'as Rice'as tritaškiu po pirmų 10 minučių užfiksavo „Lietuvos ryto“ 11 taškų persvarą - 16:5.

Antras ketvirtis prasidėjo Predrago Samardžiski taiklia bauda (17:5), o netrukus dvitaškiais apsikeitė P. Beverly ir R. Seibutis (19:7). Po P. Samaržiski metimo iš po krepšio ir Mindaugo Katelyno surinktų 5 taškų iš eilės „Lietuvos ryto“ persvara išaugo iki rekordinės 20 taškų - 27:7 (14 min.). Vėliau žaidimas išsilygino (29:9, 29:11), o dar po kelių atakų varžovai dviem tritaškiais pavojingai priartėjo - 29:17. Kėlinio pabaigoje J. Valančiūnas nepataikė abiejų baudų, bet po T. Rice'o sudėtingo ir svarbaus dvitaškio vilniečiai pirmavo - 31:17.

Trečias ketvirtis prasidėjo „Spartak“ krepšininkų spurtu 4:0, o netrukus jie, laimėję atkarpą 9:2, sumažino deficitą iki 7 taškų - 26:33. Tik trečią kėlinio minutę mūsiškiams pavyko sustabdyti pirmą priešininkų ataką. Po A. Jomanto taiklių baudų „Lietuvos rytas“ kiek atsitiesė - 35:26. Tačiau techninė pražanga vilniečių atsarginių suolui ir perimta iniciatyva leido St. Peterburgo klubui priartėti iki 4 taškų - 41:37. Laimė, A. Jomantas, J. Valančiūnas ir Steponas Babrauskas grąžino vilniečiams saugesnę persvarą, bet varžovų dvitaškis paskutinę kėlinio sekundę (47:41), prognozavo atkaklias paskutines 10 minučių.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo spartakiečių 4 taškais iš eilės ir Lietuvos ryto pranašumas visiškai ištirpo - 47:45 ir 49:48. T. Rice'o, M. Katelyno ir L. Robertso pastangomis vilniečiai dar du kartus atitrūko 55:48 ir 57:52, bet varžovai tuoj priartėjo - 59:58.

Likus 3 min. iki kėlinio pabaigos P. Beverly dėjimu pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą 59:60, o dar apmaudžiai puolime prasižengė J. Valančiūnas. Valerijus Lichodėjus ir P. Beverly dviem tritaškiais iš eilės padidino priešininkų persvarą iki 7 taškų (59:66, atkarpa - 0:9). Mačo pabaigoje aikštės šeimininkai tiesiog „užbombardavo“ svečius tritaškiais (Aleksejus Zozulinas ir P. Beverly) ir šventė galutinę pergalę - 72:65.

Rezultatas:

„Spartak“ - „Lietuvos rytas“ - 72:65 (5:16, 12:15, 24:16, 31:18).

„Spartak“: Patrickas Beverley 16 (4 atk. kam., 9 rez. perdav., 4/9 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudos), Viktoras Keyru (3/3 dvitaškiai,2/4 tritaškiai, 1/4 baudos) ir Loukas Mavrokefalidis (6 atk. kam., 4/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos)) po 13, Vladimiras Dragicevičius 12 (5 atk. kam., 5/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), Valerijus Lichodejus ir Aleksejus Zozulinas po 6, Janis Strelniekas ir Miha Zupanas po 3 taškus. Anatolijus Kaširovas ir Yotamas Halperinas taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Tyrese‘as Rice‘as 21 (3 rez. perdav., 4 klaid., 4/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7/8 baudos), Lawrence‘as Robertsas 9 (10 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/4 baudos), Renaldas Seibutis 8 (3 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Mindaugas Katelynas 7 (4 klaid., 2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Artūras Jomantas (3 klaid., 2/2 dvitaškiai, 2/2 baudos) ir Jonas Valančiūnas (5 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 0/2 baudos) po 6, Predragas Samaradžiski ir Steponas Babrauskas po 4 taškus. Aleksandras Rašičius (06:53 min. taškų nepelnė. Vilmantas Dilys, Paulius Dambrauskas ir Dovydas Redikas nežaidė.

Blokai: „Spartak“ 1 – 1 „Lietuvos rytas“;

Pražangos: „Spartak“ 25 - 22 „Lietuvos rytas“.

Kitose šios grupės rungtynėse Ukrainos Mariupolio „Azovmaš“ klubas namuose laimėjo prieš Nymburko ČEZ komandą iš Čekijos rezultatu 85:76 (19:15, 18:24, 25:13, 23:24). Ukrainos ekipa iškovojo 8-ą pergalę VTB čempionate, o čekai patyrė 8-ą nesėkmę. Abi šios komandos į pajėgiausiųjų ketvertuką neprasimušė.