Svarbiausiu metu lietuvius ant savo pečių į pergalę ir vėl nešė 17-metis Arnas Velička, kritiniu metu pelnęs septynis taškus iš eilės ir sukrovęs lemiamą pranašumą. Rezultatyviausias buvo Arnoldas Kulboka, surinkęs 24 taškus, iš kurių net 18 – per pirmą dvikovos pusę.

Finale Lietuva ketvirtadienį 19 val. 45 min. kausis su Italijos ir Prancūzijos poros nugalėtoja.

Rungtynių eiga:

Lietuviai pusfinalį pradėjo itin sėkmingai ir įpusėjus pirmam kėliniui jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 13:3, vėliau – 17:5. Tiesa, vokiečiai nesutriko ir atsakė spurtu 11:0 bei priartėjo iki minimumo – 17:16.

Tiesa, daugiausiai puikiai žaidusio A. Kulbokos, per pusantro ketvirčio pelniusio net 18 taškų, pastangomis mūsiškiai išlaikė iniciatyvą ir susigrąžino tai, ką turėjo – 31:21. Deja, varžovai atsakė savo atkarpa 9:0, kurią vainikavo Kostjos Mushidi tritaškis paskutinę sekundę ir komandas prieš didžiąją pertrauką teskyrė vienas taškas – 31:30.

Trečias kėlinys vyko taškas į tašką, bet pačioje jo pabaigoje mačo su Rusijos komanda didvyris A. Velička pataikė tolimą šūvį ir suteikė Lietuvos rinktinei kiek apčiuopiamesnę persvarą – 51:45.

Lemiamo ketvirčio viduryje vokiečiai po Moritzo Sanderso dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai – 55:54 (likus žaisti 5 min.), tačiau čia pat dar vieną tritaškį įmetė A. Velička, o Gytis Masiulis realizavo abu baudos metimus ir jau priekyje Lietuva – 59:55 (likus 3 min.). Iki finalo sirenos likus 2 min. situacija vis dar buvo labai slidi (60:58), bet tuomet septynis taškus iš eilės pelnė A. Velička, po vieną baudą sumetė G. Masiulis ir A. Kulboka ir lietuviai laimėjo 69:62.

Rungtynės:

Lietuva U-18 – Vokietija U-18 69:62 (19:16, 12:14, 20:15, 18:17).

Lietuva U-18: Arnoldas Kulboka 24 (3/6 dvitaškiai, 5/13 tritaškiai, 3/4 baudos, 9 atk. kam.), Arnas Velička 18 (4/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/2 bauda, 6 rez. perd.), Gytis Masiulis 12 (9 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 7, Tadas Sedekerskis 6 (8 atk. kam.), Lukas Uleckas 2 taškai.

Vokietija U-18: Kostja Mushidi 33 (11/15 dvitaškiai, 2/12 tritaškiai, 5/5 baudos, 8 atk. kam.), Isaiah Hartensteinas 10 (4/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/4 baudos, 8 atk. kam.), Oscaras Leonas Da Silva 7 taškai.

* * *

Kartą pirmenybėse suklupę mūsiškiai antradienio vakarą sukūrė tikrą stebuklą – per 3,2 sek. sugebėjo panaikinti 4 taškų deficitą ir ketvirtfinalyje 82:81 įveikti Rusijos bendraamžių barjerą.

Aidint sirenai tritaškį iš fantastikos srities pataikęs 17-metis A. Velička lietuviams atvėrė kelią ne tik į elitinį ketvertą, bet ir užtikrino vietą 2017 metų vasarą vyksiančiame 19-mečių pasaulio čempionate. Jame varžytis teises įgis penkios pajėgiausios 18-mečių ekipos.

Tuo metu Vokietijos krepšininkai iki šiol dar nebuvo patyrę pralaimėjimo kartėlio, o į pusfinalį prasibrovė po dramatiškos kovos 78:74 palaužę ispanų pasipriešinimą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (201)