Vieni Vokietijos čempionato lyderių dominavo iki pertraukos, kol „Ryto“ krepšininkai savoje aikštės pusėje atrodė it kėgliai boulingo takelyje.

Per 20 min. svečiai suvertė 54 taškus ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų, vienu metu nutoldami 22 taškų atstumu.

Giedriaus Žibėno ekipos pulsą dalį dvikovos palaikė tik puolimas, bet vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė antroje susitikimo pusėje, kuomet 14:0 spurtavę šeimininkai ėmė minti Bonos klubui ant kulnų.

Likus žaisti 3 min. Marcusas Fosteris pagaliau išvedė į priekį saviškius, ir aikštėje prasidėjo nervų karas. Vis dėlto žaidėjų stokoję vilniečiai iki pabaigos neatlaikė ir turėjo pripažinti favoritų pranašumą.

Prasidėjus paskutinei akistatos minutei Evaldas Kairys pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, išlygindamas santykį (79:79). Po savuoju krepšiu „Rytas“ neatitvėrė oponentų kapitono Karsteno Taddos, tuomet prametė M. Fosteris, o svečiai surengė dar vieną rezultatyvią ataką. Kritinėje padėtyje atsidūrusiems G. Žibėno auklėtiniams sukurti stebuklo nepavyko.

Vokietijos komanda kovą „po lenta“ laimėjo 43:30, tuo metu kitus statistikos rodiklius, taip pat badžiusius akis po dviejų kėlinių, „Rytui“ pavyko bent jau aplyginti.

Lietuvos čempionams šiame mače teko verstis be traumuotų puolėjų Luko Ulecko ir Tomo Lekūno, nuo atsarginių suolo nepakilo ir Jarvisas Williamsas.

„Rytas“: Margiris Normantas 17 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Martynas Echodas 15 (8 atk. kam.), Marcusas Fosteris 14, Gytis Radzevičius 13, Elvaras Fridrikssonas 12, Evaldas Kairys 5, Gytis Masiulis 3;

„Telekom Baskets“: Tysonas Wardas 17, Karstenas Tadda 14 (4/7 trit.), T.J. Shortsas 13 (12 rez. perd.), Finnas Delany (11 atk. kam.), Leonas Kratzeris (7 atk. kam.) ir Collinas Malcolmas – po 9.

Kitos grupės rungtynės tarp Stambulo „Bahčešehir“ (0/2) ir Manresos BAXI (1/1) buvo atidėtos Turkijai sustabdžius visas sporto varžybas šalyje dėl pirmadienį tūkstančius gyvybių nusinešusio žemės drebėjimo.

Antrąjį TOP-16 etapo ratą „Rytas“ pradės lygiai po mėnesio – kovo 8 d. išvykoje laukia atsakomosios rungtynės su tuo pačiu „Telekom Baskets“.