Centrines turo rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Eriko Venskaus metimo atitolo per 7 taškų atstumą (11:4), o po pirmojo ketvirčio kauniečių persvara siekė tris taškus.

Erikas Kubilius paskutinę antrojo kėlinio sekundę pataikė dvitaškį bei neleido jauniesiems „Žalgirio“ krepšininkams į ilgąją pertrauką nusinešti dviženklio pranašumo – 42:50.

Trečiojo kėlinio viduryje svečiai dar turėjo 12 taškų persvarą, tačiau ketvirtį spurtu 11:2 užbaigęs „Neptūnas-Akvaservis“ sugrįžo į rungtynes (65:67).

Solidžiau lemiamą kėlinį pradėjęs „Žalgiris-2” po Roko Jokubaičio dvitaškio vėl įgijo dviženklę persvarą (78:68).

Nors aikštelės šeimininkai atliko spurtą 7:0 bei skirtumą ištirpdė iki 3 taškų, tačiau rungtynes sėkmingiau užbaigę kauniečiai iš uostamiesčio išsivežė pergalę.

Kauno komandoje spindėjo Erikas Venskus, Rokas Jokubaitis ir Vitalijus Kozys, kurie kartu pelnė 63 iš 88 komandos taškų bei surinko 79 iš 107 naudingumo balų.

Rungtynes pradėjo šlaunies traumą išsigydęs Deividas Anužis, tačiau buvo pakeistas dėl atsinaujinusių skausmų ir ant parketo nebegrįžo. Tuo metu Jonas Dumašius nerungtyniavo dėl problemų su keliu.

Antradienį abi komandos žais Karaliaus Mindaugo taurės pirmojo etapo antrose rungtynėse. Kauniečiai svečiuose kausis su Alytaus „Dzūkija“, o klaipėdiečiai taip pat išvykoje susitiks su Utenos „Juventus“.

„Neptūnas-Akvaservis“: Erikas Kubilius 20 (7 atk. kam., 22 naud bal.), Klaidas Metrikis 15 (7 atk. kam.), Tadas Pažėra 13 (5 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas 11 taškų (9 atk. kam.).

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 30 (15/19 dvitaškiai, 30 naud. bal.), Rokas Jokubaitis 21 (7/10 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 bauda, 9 rez. perd., 29 naud. bal.), Vitalijus Kozys 12 (16 atk. kam.), Marius Valinskas po 9 taškus.

Vilniaus „Perlas“ (3/1) iškovojo pergalę NKL pirmenybėse ir tapo vienais iš turnyro lyderių. Vilniečiai namuose 82:68 (20:24, 17:14, 20:11, 25:19) nugalėjo Tauragės krepšinio klubą (1/3).

Pirmojoje rungtynių pusėje komandos žaidė itin atkakliai, o antrajame kėlinyje spurtavusi Tauragės ekipa įgijo 7 taškų pranašumą.

Tiesa, po jo savo atsakymą pateikė ir „Perlas“, kuris gerai pabaigė ketvirtį ir į didžiąją pertrauką keliavo su 1 taško deficitu.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai pradėjo žaisti agresyviau ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Įgytas dviženklis pranašumas leido kontroliuoti rungtynių eigą bei iškovoti pergalę.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose sužaidė Simas Jarumbauskas, surinkęs 24 taškus (8/11 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojęs 7 kamuolius, perėmęs 2 kamuolius ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą.

Tauragiškių gretose dvigubą dublį surinko Paulius Morkeliūnas. Puolėjas pelnė 24 taškus (8/19 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 8/14 baudos), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 24 (7 atk. kam.), Karolis Giedraitis 17, Ąžuolas Tubelis ir Einaras Tubutis po 12 taškų.

Tauragės krepšinio klubas: Paulius Morkeliūnas 24 (12 atk. kam.), Mindaugas Stašys 14 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Deividas Keburys 12, Liudas Radavičius 10, Aivaras Kvedaravičius 6 taškai.