Po trijų iš eilės pralaimėjimų pagaliau atsitiesė čempionų titulą ginantys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Jie iškovojo pirmąją pergalę. Tačiau šį pirmadienį antausį, jau antrąjį šį sezoną, gavo vicečempionai – Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai.
LCC sutriuškino šiauliečius

LCC tarptautinio universiteto atstovai, treniruojami Mariaus Tamolio, namuose be didesnio vargo – 26 taškų skirtumu – 91:65 (26:12, 15:15, 23:17, 27:21) sutriuškino Šiaulių universiteto (ŠU) ekipą.

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo spurtu 6:0, o dar po kelių akimirkų susikrovė dviženklį pranašumą – 18:3. Po šio šalto dušo šiauliečiams pakreipti įvykių savo naudai niekaip nebepavyko.

Valentinas Mikalauskas prie LCC pergalės pridėjo 14 taškų, Vincentas Aleksandravičius ir Justas Grikštas (7 atk. kam.) surinko po 13 taškų, Arvydas Kačinas – 12 (11 atk. kam.), Mantas Montvilas – 10 taškų.

Iš šiauliečių išsiskyrė 18 taškų (8 atk. kam.) surinkęs Rytis Pipiras, Martynas Plučius pridėjo 16 taškų, Laurynas Jokubauskas – 8 (8 atk. kam.).

LCC laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 49:40 ir rečiau klydo – 14:20.

„Iš pradžių gerai sekėsi atakuoti varžovų krepšį ir atitrūkome. Šiauliečiai keitė gynybos sistemas, bet pavyko atsilaikyti ir iškovoti dar vieną pergalę. Tuo ir džiaugiamės. Pergalės pamatas buvo komandinis darnus žaidimas“, – sakė LCC ekipos treneris Marius Tamolis.

KU ekipą įkvėpė Dainius Adomaitis

Klaipėdos universiteto krepšininkai, treniruojami Klaipėdos „Neptūno“ direktoriaus Osvaldo Kurausko, tęsia pergalingą žygį – gausiai palaikomi savų sirgalių rezultatu 100:84 (28:26, 30:21, 19:18, 23:19) nukovė Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Klaipėdiečius pergalei įkvėpė tarp žiūrovų rungtynes stebėjęs „Neptūno“ ekipos ir naujasis Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

Iš pradžių kauniečiams sekėsi šiek tiek geriau – išsiveržė į priekį 11:5, 14:7, tačiau visgi pirmąjį kėlinį laimėjo klaipėdiečiai – 28:26.

Antroji kėlinio septintąją minutę aikštės šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą – 49:39 ir nuo to laiko kontroliavo žaidimą. Ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečių pranašumas perkopė ir 20 taškų ribą – 94:73.

KU komandą į pergalę vedė 21 tašką pelnęs Aidas Einikis. 17 taškų pridėjo Ernestas Bružas, 16 – Evaldas Šaulys, po 10 – Edvinas Alunderis (6 atk. kam.) ir Arūnas Mikalauskas, Matas Jucikas ir Erikas Kubilius – po 6 tšk.

KTU gretose po 17 taškų surinko Gintautas Kybartas ir Mindaugas, 15 – Medas Krupijanovas, 13 – Martynas Zigmantavičius.

„Pergalę lėmė rungtynių intensyvumas. Visi, išėję į aikštę maksimaliai stengėsi, kovojo, griuvo dėl kiekvieno kamuolio. Tas pasiaukojimas ir emocinis užtaisas buvo mūsų varikliukas. Tikriausiai visus taip kovoti paskatino ir tai, kad rungtynes stebėjo naujasis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. Visi norėjo pasirodyti kuo geriau. Džiugu, kad pavyko iškovoti pergalę ir LSKL čempionate išlikti nepatyrusiems pralaimėjimo kartėlio. Stengsimės iš visų jėgų išlaikyti šią tendenciją ir toliau. Iš visų jėgų stengiamės kuo geriau reprezentuoti Klaipėdos universiteto ir miesto garbę“, – pabrėžė KU ekipos treneris Osvaldas Kurauskas.

Prieš rungtynes ir pertraukos metu žiūrovams buvo išdalinta net 100 nemokamų kvietimų į lapkričio 2 dieną (trečiadienį) „Švyturio“ arenoje vyksiančią FIBA Čempionų lygos turnyro dvikovą, kurioje susitiks „Neptūnas“ ir Prancūzijos čempionas Vilerbano „Asvel“.

Vicečempionai nusileido KK ekipai

LSKL vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai patyrė antrąjį pralaimėjimą. Šįkart Edo Nickaus auklėtiniai suklupo savo žiūrovų akivaizdoje prieš Kauno kolegijos (KK) ekipą – 81:86 (17:17, 16:21, 21:18, 27:30).

LSU 12 rungtynių minutę pirmavo 26:17, tačiau KK studentai iki didžiosios pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai – 38:33. Trečiajame kėlinyje KK susikrovė ir dviženklę persvarą – 54:44, tačiau LSU atkūrė rungtynių intrigą, kai 36 dvikovos minutę priartėjo per vieną tolimą metimą – 71:74. Visgi šįkart rungtynių pabaigą tiksliau sužaidė ir pergalę iškovojo KK studentai.

KK komandą į pergalę vedė Arminas Kelmelis, pelnęs 24 taškus, po 16 taškų pelnė ir po 9 kamuolius po krepšiais atkovojo Justas Janulis ir Giedrius Stankevičius. 11 taškų pridėjo Edgaras Rupeika (9 atk. kam., 98 rez. perd.).

LSU gretose išsiskyrė 22 taškus surinkęs Mindaugas Motuzas, 19 taškų pridėjo (6 atk. kam., 5 rez. perd.) Žygimantas Jocys, 13 – Tomas Miškinis.

„Pergalę lėmė nusiteikimas ir kovingumas. Priešininkai nebuvo pajėgiausios sudėties, tačiau tai nesumenkina mūsų pergalės. Džiaugiamės, kad laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 38:33, nors varžovų gretose buvo ir Šarūnas Beniušis, ir Mindaugas Motuzas bei kiti gerai dėl kamuolių kovojantys žaidėjai“, – po rungtynių kalbėjo KK ekipos treneris Rolandas Rakutis.

VDU pasistiprino „Žalgirio“ ir „Dzūkijos“ žaidėjais

Pirmąją sezono pergalę iškovojo LKL žaidėjais pasistiprinę daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje po permainingos kovos rezultatu 85:72 (15:23, 23:22, 26:20, 21:7) įveikė Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU).

Po pirmojo kėlinio ASU pirmavo 8 taškais – 23:15. Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu Vladislovo Razumnovo tolimu metimu ir svečiai susikrovė dviženklį pranašumą – 26:15. Iki didžiosios pertraukos VDU pavyko šiek tiek priartėti – 38:45.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 9:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 47:45. Likusį laiką vyko permaininga kova, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos vienas taškas – 64:65 (ASU naudai).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu Aurimo Urbono dvitaškiu, netrukus Marijus Užupis smeigė tritaškį – 69:65. VDU vis labiau kontroliavo rungtynių eigą ir nutolo – 77:67. Per likusį laiką svečiams intrigos atkurti taip ir nepavyko.

VDU ekipą į pergalę vedė Paulius Danisevičius, surinkęs 26 taškus (6/9 dvit., 3/4 trit., 27 naud. bal.), Rytis Juknevičius pridėjo 23 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. bal.), Ignas Labutis – 10 (5/5 dvit., 14 naud. bal.).

ASU gretose išsiskyrė Vladislovas Razumnovas, surinkęs 18 taškų (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Tadas Jagėla – 15, Martynas Pacevičius ir Karolis Šarukas – po 11, Marius Kazlauskas – 10 tšk.

„Pergalė nebuvo lengva. Tikrai nežaidėme savo geriausio žaidimo. Visgi gal vyrai pavargo pralaiminėti ir suprato, kad reikia susiimti, kitaip nieko nebus. Gerai, kad laimėjome. Mums reikia daugiau pergalių“, – sakė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

ASU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 55:43, tačiau dažniau klydo – 17:11.

Prieš šias rungtynes VDU į savo komandos paraišką įtraukė tris LKL žaidėjus: žalgiriečius Luką Lekavičių (nežaidė), Edgarą Ulanovą (žaidė 1 min. 25 sek.) ir Alytaus „Dzūkijos“ atstovą Paulių Danisevičių. Pastarasis šiose rungtynėse rungtyniavo beveik 34 minutes ir pelnė 26 taškus (6/9 dvit., 3/4 trit., 5/5 baudos, 4 atk. kam., 2 rez. perd. 27 naud. balai), L. Lekavičius aikštėje nepasirodė, o E. Ulanovas rungtyniavo tik 1 min. 25 sek. ir taškais nepasižymėjo.