Primename, kad VDU Ispanijoje kovojo be suklupimų - užtikrintai triuškinamais rezultatais iškovojo tris pergales D grupės varžybose (87:80 nugalėjo Ispanijos Katalonijos universiteto ekipą, 93:72 įveikė Olandijos Groningeno universiteto studentus ir 111:53 sutrypė Prancūzijos Leonardo da Vinčio universiteto krepšininkus).

Ketvirtfinalyje jau gerokai atkaklesnėje kovoje - 69:63 nugalėjo Turkijos Fatih universiteto studentus, o pusfinalyje 98:89 palaužė Maskvos kūno kultūros akademijos (Rusija) atstovus.

Iš viso žaidynėse varžėsi 16 vaikinų krepšinio ekipų.

Splito universitetas - VDU - 53:73 (15:26, 15:11, 10:17, 13:19).

VDU: Adomas Drungilas 15, Tomas Rakauskas 13, Ernestas Ežerskis ir Marius Valukonis po 9, Šarūnas Vasiliauskas 7, Vaidas Čepukaitis 6, Darius Šilinskis ir Rokas Grinius po 5, Žygimantas Janavičius ir Rytis Juknevičius po 4 taškus.

Ž. Janavičius pripažintas geriausiu žaidynių įžaidėju, o M. Valukonis - geriausiu sunkiuoju kraštu.

VDU krepšinio komandos žaidėjai džiaugiasi pergale

„Apginti čempionų titulus – daug sunkesnis darbas, nei juos iškovoti pirmą kartą. Visuomet pečius slegia atsakomybė. Džiaugiuosi, kad mūsų universitete studijuoja daug gerų krepšininkų, turime iš ko pasirinkti. Galime suburti net kelias labai pajėgias krepšininkų ekipas. Visgi, kiti mąsto, kad bepigu surinkti profesionalus ir tapti čempionais. Juk visi krepšininkai žaidžia skirtingose ekipose, reikia atrasti tuos žaidėjus, kurie supranta vienas kitą ir dera tarpusavio žaidimas.

Tai - ilgo ir nuoseklaus darbo vaisius. Per daugelį metų esu perpratęs savo ekipos žaidėjus, maždaug žinau, kuriais lemiamomis akimirkomis galiu pasitikėti ir panašiai. Labai džiaugiuosi, kad dar kartą sudrebinome Senąjį žemyną ir įrodėme, kad Lietuva – profesionalių krepšininkų šalis. Tai labai džiugi diena. Kiekvienas čempionų titulas mums yra labai svarbus ir virpinantis širdis. Prie tokių dalykų priprasti neįmanoma“, - kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU rinktinė

Pirmadienį vakare Kordoboje įvyko žaidynių uždarymo ceremonija ir skambėjo Lietuvos himnas. Iš viso žaidynėse dalyvavo 32 šalių atstovai, varžėsi net 250 komandų iš 147 universitetų. Skaičiuojama, kad dalyvių skaičius galėjo siekti net iki 3 tūkstančių.

Žaidynėse varžėsi tik komandinių sporto šakų atstovai, o lietuviai iškovojo visų spalvų medalius. Dar bronzos medaliais pasipuošė Lietuvos kūno kultūros krepšininkės (trenerė Rasa Kreivytė), kurios mažajame finale rezultatu 66:54 nugalėjo Rusijos Ivanovo universiteto atstoves.

LKKA rankininkės tapo vicečempionėmis. Mūsų šalies rankinio atstovės (treneris Antanas Skarbalius), šiose žaidynėse skynusios vieną po kitos pergales, nusileido tik Liublino Vincento universiteto (Lenkija) studentėms.

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas, LKKA Studentų sporto ir laisvalaikio centro direktorius Česlovas Garbaliauskas džiaugėsi itin sėkmingais lietuvaičių pasirodymais.

„Dar kartą Europai įrodėme, kad, norint pasiekti didžių pergalių, šalies dydis nėra svarbu. Svarbiausia, kas kirba sportininkų širdyse, taip pat charakteris, kovingumas, patriotizmo jausmas ir itin nuoširdus atsidavimas ne tik aikštelėse, bet ir žiūrovų tribūnose. Buvo smagu stebėti gausius lietuvių sportininkų būrius, tribūnose skanduojančius už saviškius. Daugelyje varžybų lietuvaičiai tribūnose taip garsiai skandavo, jog susidarydavo įspūdis, jog varžomasi gimtojoje Lietuvoje.

Mes tribūnose buvome lyg papildomi žaidėjai, suteikę pergalėms papildomų jėgų. Turbūt lietuvaičiai labiausiai iš visų žaidynėse taip nuoširdžiai ir skambiai palaikė saviškius. Kitų šalių atstovai gyrė mus ir džiaugėsi, kad mes rūpinamės savo studentais ir suteikiame jiems galimybę pasivaržyti, pabendrauti su kitų Europos šalių studentais. Tai labai graži ir naudinga sporto šventė“, - kalbėjo Č. Garbaliauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)