Likus žaisti 19,6 sek. Mindaugas Girdžiūnas prasiveržimu iš po krepšio pelnė du taškus su pražanga ir išvedė „Neptūną“ į priekį (70:69). Tačiau turkus išgelbėjo jų legionierius Chrisas Loftonas, švystelėjęs tritaškį likus vos 1,2 sekundės – 70:72.

„Neptūnui“ tai buvo antra nesėkmė po tiek pat žaistų rungtynių. Tuo metu „Bešiktas“ klubas po šio mačo turi vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą.

Rungtynes geriau pradėjo turkai, kurie iškart išsiveržė į priekį – 5:0, tačiau netrukus dvi paeiliui rezultatyvias atakas surezgė neptūniečiai ir komandas jau skyrė vos taškas – 4:5. Turkai vėl sužaidė atkarpą 11:2 ir šoktelėjo į priekį jau dviženkle persvara – 10:22.

Tuomet neptūniečių žaidimą pagyvino Martynas Mažeika ir Mindaugas Girdžiūnas, kurių pastangomis sužaista sėkminga atkarpa – 8:0 ir komandas jau skyrė tik 4 taškai – 18:22. Antro kėlinio pabaigoje po Edgaro Ulanovo tritaškio ir rezultatyvios M. Mažeikos atakos „Neptūnas“ priartėjo iki 2 taškų – 35:37, tačiau per likusias iki didžiosios pertraukos 2 minutes turkai surengė kelias sėkmingas atakas ir vėl atitrūko - 37:45.

Po atokvėpio minutėlių klaipėdiečiai gerokai suaktyvino gynybą ir tai davė vaisių - turkai beveik penkias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir mūsiškiai vėl priartėjo – 42:45. Netrukus už šiurkščius veiksmus gynyboje buvo nubaustas „Bešiktaš“ ekipos žaidėjas Coltonas Iversonas. Tai „Neptūnas“ išnaudojo maksimaliai: Vytautas Šarakauskas sumetė abi baudas, o kitoje atakoje taškus prasiveržimu iš po krepšio pelnė Arvydas Eitutavičius ir komandas jau skyrė tik taškas – 46:47. Su lyg trečio kėlinio pabaigą skelbiančia sirena svečiai pelnė 2 taškus ir vėl šiek tiek atitrūko – 55:59.

Ketvirto kėlinio pradžioje Valdas Vasylius pataikė tolimą metimą, o dar kitoje atakoje ir dvitaškį, taip mažindamas svečių pranašumą iki taško - 60:61. Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 4 minutėms komandas vis dar skyrė taškas – 62:63, tačiau tolimą metimą pataikė varžovai ir vėl privertė sunerimti Klaipėdos krepšinio aistruolius - 66:62.

Kitoje atakoje penktą pražangą „užsidirbo“ ir aikštę palikti turėjo Doronas Perkinsas, o žiūrovus iš tribūnų privertė džiaugsmingai pakilti neptūniečio M. Girdžiūno taiklus tolimas šūvis – 65:66. Likus 1 min. 3 sek. M. Mažeika privertė prasižengti varžovus ir pataikė iš po krepšio, tačiau teisėjai visų nuostabai taškų neįskaitė. Neptūniečiai buvo kantrūs ir vėl atakavo turkų krepšį, vėl atakos smaigalyje atsidūrė M. Mažeika. Šįkart jau akivaizdi varžovų pražanga buvo užfiksuota ir M. Mažeika pataikė du baudos metimus – 67:67.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 31 sek. rezultatas buvo lygus – 67:67 ir „Neptūnas“ turėjo kamuolį savo rankose. Deja, puolime pražangą užsidirbo V. Šarakauskas. Prie baudų metimo linijos stojęs Bradley Buckmanas sumetė baudas ir išvedė savo ekipą į priekį – 67:69.

„Neptūnas“ atakai dar turėjo 19,6 sek. M. Girdžiūnas fantastišku prasiveržimu iš po krepšio pelnė du taškus ir dar varžovus privertė prasižengti. Po jo baudos metimo „Neptūnas“ pirmavo – 70:69.

Deja, visų Lietuvos krepšinio fanų apmaudui Turkijos ekipos legionierius Chrisas Loftonas, likus 1,2 sekundės, pataikė tritaškį ir palaidojo klaipėdiečių viltis – 70:72.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 17, Valdas Vasylius 16, Mindaugas Girdžiūnas 10, Andrew Smithas 6 taškai.

„Bešiktaš“: Bradley Buckmanas 23, Chisas Loftonas 14, Coltonas Iversonas 11, Ryanas Borekhofas 9 taškai.

Trečias turnyro rungtynes „Neptūno“ komanda spalio 30-ą dieną svečiuose žais su antrą pergalę iškovojusiu ir vienvaldžiu H grupės lyderiu tapusiu Atėnų „Panionios“ (Graikija) klubu, kuris išvykoje 69:68 (22:13, 13:20, 13:21, 21:14) įveikė Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) ekipą.

Trečiose H grupės antrojo turo rungtynėse Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) ekipa savo aikštėje 92:89 (27:24, 20:15, 20:29, 25:21) nugalėjo Loimos „Bisons“ (Suomija) krepšininkus.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1.Atėnų „Panionios“ (Graikija)220146:140
2.Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija)211130:127
3.Kragujevaco „Radnički“ (Serbija)211164:166
4.Loimos „Bisons“ (Suomija)211152:154
5.Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija)211130:132
6.Klaipėdos „Neptūnas“202132:135

Trys geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į antrą Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą.