Ketvirto kėlinio pabaigoje lietuviai galėjo išplėšti pergalę, bet rezultatui esant 55:55 Augustas Marčiulionis nesugebėjo sėkmingai užbaigti atakos. Apskritai šis mačas jam susiklostė tiesiog košmariškai: Vilniaus „Rytui“ priklausantis žaidėjas per 29 min. prametė visus 13 metimų iš žaidimo (0/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai).

Įspūdingą pasirodymą surengė Ąžuolas Tubelis, surinkęs galingą dvigubą dublį – 23 taškai ir 20 atkovotų kamuolių. Tiesa, jis pratęsimo pabaigoje nerealizavo abiejų baudų, dar galėjusių kiek sumaišyti graikams kortas.

Itin prastai iš toli atakavę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai tepataikė tik kas vienuoliktą mestą tritaškį – 3 iš 32 (9 proc.) ir jau tradiciškai nežibėjo prie baudų metimų linijos – 15 iš 27 bandymų (56 proc.).

Graikai šeštadienį 21 val. 15 min. turnyro pusfinalyje susigrums su kol kas be pralaimėjimų žengiančiais Ispanijos bendraamžiais, 84:77 įveikusiais Rusijos atstovus. Kitame pusfinalyje susitiks Turkija ir Slovėnija. Tuo metu lietuviai tęs kovą jau tik dėl 5-8 vietų.

Tik vieną tritaškį iš 14-os pirmoje mačo pusėje pataikę lietuviai vis tiek buvo priekyje: po 13-os iš eilės nesėkmingų tolimų šūvių keturioliktasis pagaliau nemelavo – Ąžuolas Tubelis aidint antro kėlinio sirenai sukrovė Lietuvai penkių taškų pranašumą (26:21).

Vis dėlto trečias ketvirtis jau priklausė šeimininkams: jie spurtavo 9:19 ir perėmė kontrolę į savo rankas – 35:40. Lietuviams ir toliau krepšys buvo tarsi užrištas atakuojant iš toli (2/23 tritaškiai). Po trijų kėlinių – 39:42.

Tačiau Lietuvos krepšininkai nepasidavė ir po Ą. Tubelio bei Dovydo Rimkaus dvitaškių persvėrė rezultatą savo naudai – 54:51 (likus žaisti 1 min.). Graikai atsakė greitu dvitaškiu, o A. Marčiulionis realizavo tik vieną baudą iš dviejų – 55:53. Po minutės pertraukėlės Nikolaos Rogkavopoulos prasiveržimu išplėšė pratęsimą – 55:55.

Jame iniciatyva jau priklausė aikštės šeimininkams, kurie daug taikliau metė baudas, leidusias jiems ir išplėšti pergalę bei bilietą į pusfinalį – 70:66.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 23 (8/13 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 4/10 baudos, 20 atk. kam., 36 naud. balai), Adomas Sidarevičius 14, Lukas Kreišmontas ir Dovydas Rimkus (0/7 tritaškiai) po 8, Laurynas Vaištaras 5, Augustas Marčiulionis (0/13 metimai iš žaidimo, 4/6 baudos, -5 naud. balai) ir Adas Šimonis po 4 taškus.

Graikija: Nikolaos Rogkavopoulos 25 (8/25 metimai iš žaidimo, 7/8 baudos, 15 atk. kam.), Aristotelis Sotiriou 10 (9 atk. kam.), Alexandros Nikolaidis 9, Zoisas Karampelas 8 taškai.

Aštuntfinalyje mūsiškiai vos neišbarstė net 19 taškų persvaros prieš Serbiją ir atsilaikė tik serbams suklydus per lemiamą ataką – 56:54. Tuo metu graikai kaip tik išsigelbėjo paskutiniame kėlinyje, kurį laimėjo net 29:4 ir tokiu būdu patiesė Suomiją – 68:55.

Primename, kad iki šiol nė viena šalies jaunimo rinktinė šią vasarą dar nesugebėjo iškovoti medalių. 20-mečiai Europos čempionate liko penkti, 19-mečiai planetos pirmenybėse – ketvirti, 15-mečiai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje tenkinosi penkta pozicija.

Paskutinieji laimę dar bandys 16-mečiai – Rolando Rakučio auklėtiniai dalyvaus Europos čempionate rugpjūčio 9-17 d.

18-mečiai taip pat nesėkmingai pradėjo čempionatą, B grupės varžybose nusileidę Rusijai (60:74) ir Italijai (58:64). Nieko nebelėmusiose rungtynėse lietuviai 76:58 nugalėjo Juodkalniją, bet nebepakilo iš paskutinės B grupės vietos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (293)