Lapkritį Berlyne varžovams pralaimėję 62:69, sausį Kaune žalgiriečiai atrodė už varžovus pranašesni visa galva. Nors pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė ALBA atakų lyderis Rokas Giedraitis, į nokdauną svečiai buvo pasiųsti dar pirmajame kėlinyje, per kurį „Žalgiris“ įgijo 14 taškų pranašumą.

Netrukus paaiškėjo, jog tai buvo ir nokautas. Kamuolį į krepšį taikliai siuntė kas netingėjo (tris tritaškius per pirmą mačo pusę pataikė apskritai pirmuosius taškus šį sezoną pelnęs Rokas Jokubaitis), po 20 min. komandas skyrė 27 taškai (54:37), o po 30 min. – 32 taškai (84:52).

Lemiamas kėlinys tapo tik formalumu, per kurį vokiečiai sumažino atsilikimą, o jam pasibaigus „Žalgiris“ turnyro lentelėje pasivijo kitas tris po 7 pergales savo sąskaitoje turinčias komandas – ALBA, Miuncheno „Bayern“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“.

Iki šių rungtynių „Žalgirio“ pataikytų tritaškių rekordas Eurolygoje buvo 14 (nuo 2013-ųjų lapkričio rungtynių su Bambergo „Brose Baskets“). Susitikime su ALBA „Žalgiris“ pakartojo šį pasiekimą. 14-ąjį tritaškį simboliškai įžengdamas ir į 100 pelnytų komandos taškų ribą priešpaskutinę minutę pataikė Karolis Lukošiūnas.

Apskritai 100 taškų „Žalgiris“ Eurolygoje pelnė pirmą kartą šiame sezone. Tritaškius kauniečiai metė net 52 proc. (14/27) taiklumu.

Pagal atkovotus kamuolius varžovai buvo pranokti 42-28, pagal rezultatyvius perdavimus – 27-16.
„Žalgirio“ rezultatyvių perdavimų rekordas Eurolygoje yra 29.

Rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose buvo 17 taškų surinkęs K.C. Riversas. Edgaro Ulanovo sąskaitoje – 14, Jocko Landale'o ir Nigelo Hayeso – po 12 taškų.

Savo ruožtu 11 taškų pelnęs R. Jokubaitis pagerino savo pelnytų taškų rekordą Eurolygoje.

R. Giedraitis pralaimėjusiems per 22 min. pelnė 12 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 efektyvumo balų.

„Žalgiris“:
K.C. Riversas 17 (5/7 trit.), Edgaras Ulanovas 14, Jockas Landale'as (7 atk. kam.) ir Nigelis Hayesas (7 atk. kam.) po 12, Rokas Jokubaitis 11 (3/4 trit.), Paulius Jankūnas 10, Zachas LeDay 8, Martinas Gebenas 5, Artūras Milaknis, Thomas Walkupas (7 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 4, Karolis Lukošiūnas 3 taškai.

ALBA: Landry Nnoko 15, Peytonas Siva 12, Rokas Giedraitis (4/5 dvit.) 12, Luke'as Sikma 8, Marcusas Erikssonas ir Makai Masonas po 7 taškus.

Kitą savaitę, sausio 30-ąją, „Žalgiris“ išvykoje susirems su Vilerbano ASVEL.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (382)