Trečiasis serijos mačas vyks ketvirtadienį, 18.30 val., Kaune.
Rungtynių pradžia žadėjo lygią kovą, tiesa, po Vytenio Lipkevičiaus šūvio „Lietkabelis“ kiek labiau atitrūko nuo varžovų – 13:8. „Žalgirio“ puolimas kiek strigo ir po pirmojo ketvirčio svečiai atsiliko 16:20.
Antrajame kėlinyje situacija „Žalgiriui“ tapo dar labiau dramatiška. Klaidų būta daug, rezultatyvių atakų – mažai, o dvi minutes Kauno klubas negalėjo pelnyti taškų – 16:24. Prastesnę atkarpą galiausiai nutraukė Lukas Lekavičius, tačiau tai buvo tik epizodinis blyksnis.
„Lietkabelis“ greitai įgavo dviženklę persvarą (33:19), o Džordže Gagičiaus, Panagiočio Kalaitzakio ir Kristupo Žemaičio metimai triuškino svečius – 45:24.
Tvirtai ketvirtį užbaigęs „Lietkabelis“ taip ir neleido žalgiriečiams atgaivinti puolimo – 48:27. Per du kėlinius „Žalgiris“ pataikė vos 1 tritaškį iš 8, o klydo 14 kartų.
Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ situacija ėmė gerėti ir po Josho Nebo dėjimo kauniečiai atsiliko 35:50. Vis tik „Lietkabelis“ greitai reagavo bei atstatė solidesnį pranašumą (54:35), o tritaškį smeigė ir Nikola Radičevičius – 58:37.
Nors Nielsas Giffey ir Lukas Lekavičius vėl bandė gerinti savo komandos poziciją, Gabrieliaus Maldūno baudos metimai praktiškai grąžino panevėžiečiams triuškinamą pranašumą – 62:43. Po trijų kėlinių būtent toks rezultatas ir išliko.
„Žalgiris“ po truputį artėjo, o „Lietkabelio“ puolimas stabtelėjo, tačiau aikštėje pasipylė aistros. Techninė pražanga fiksuota Karoliui Lukošiūnui, kuri žymėjo jo rungtynių pabaigą, o netrukus ją užsidirbo ir Kazys Maksvytis. Taip „Lietkabelis“ liko priekyje 64:47.
Galiausiai „Žalgirio“ viltys po truputį tirpo ir apie pergalę svečiai nė negalėjo pagalvoti. Vytenis Lipkevičius savo metimais tik dar labiau žlugdė kauniečius – 78:53.
„Žalgiris“ rungtynes baigė su 1 tritaškiu iš 17 (6 proc.) ir 19 klaidų.
Karolis Lukošiūnas sugebėjo surinkti net -11 naudingumo balų per 18 minučių, kadangi prametė 5 metimus, kartą klydo, 5 – prasižengė.
Mačą stebėjo 4256 žiūrovai – tai naujas „Betsafe-LKL“ atkrintamųjų rekordas šį sezoną.
„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 21 (4/6 trit.), Džordže Gagičius 15 (5 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 9 (10 atk. kam., 1/8 trit.), Nikola Radičevičius (5 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis – po 8.
„Žalgiris“: Joshas Nebo 16 (8/9 dvit., 5 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10 (1/3 trit.), Tai Websteris ir Nielsas Giffey (7 atk. kam.) – po 6, Lukas Lekavičius 5 (4 rez. perd.).
Pirmoje akistatoje po nepaprastai atkaklios ir permainingos kovos pergalę 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14) išplėšė lemiamomis akimirkomis solidžiau žaidę žalgiriečiai.
Trečioji dvikova ketvirtadienį vyks Kaune, ketvirtosiose rungtynėse serija šeštadienį grįš į Panevėžį, maksimaliai ilgos serijos atveju finalo dalyvis paaiškėtų po savaitės Kaune.
„Lietkabelis“ pusfinalio seriją pasitiko neblogai pailsėjęs, nes panevėžiečiams ketvirtfinalyje užteko trijų rungtynių, kad nugalėtų Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ekipą.
Tuo metu „Žalgiris“ dėl vietos pusfinalyje turėjo rimtai paplušėti, o Klaipėdos „Neptūną“ žalgiriečiai palaužė tik po penkių rungtynių serijos. Be to, ketvirtfinalyje iš rikiuotės dėl traumos iškrito ir vienas svarbiausių čempionų ekipos žaidėjų – Edgaras Ulanovas.
„Pelicans“ nusprendė dėl savo ateities – įteikė pinigų maišą Williamsonui
Naujojo Orleano „Pelicans“ klubas, kurio garbę gina ir Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas...
„Barcelona“ toliau triukšmauja rinkoje – vilioja serbų puolėją
Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ nusižiūrėjo naują puolėją, kuris turėtų...
Pasaulio jaunių vaikinų krepšinio čempionato starte – puiki lietuvių pergalė
Šeštadienį Malagoje (Ispanija) startavo FIBA U-17 pasaulio jaunių vaikinų krepšinio...
„Šiauliai“ išsaugojo savo gretose perspektyvų snaiperį
Gynėjas Eimantas Stankevičius ir toliau vilkės geltonus marškinėlius. Žaidėjas, kurio sutartis...
Į Panevėžį atvyksta Lietuvoje žaidęs Serbijos krepšininkas
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda turi pirmąjį naujoką – juo tapo 24 metų įžaidėjas...
Top naujienos
„Ne veltui turime čia tiek karinių dalinių“: ar Kaliningrado sritis ruošiasi kariauti su NATO? (5)
Jau antrąją Rusijos karo prieš Ukrainą dieną Kaliningrado gyventojai socialiniuose tinkluose...
Šaltinių Rusijos valdančiajame elite turintis ekspertas: jau netrukus Rusijoje prasidės represijų banga (1)
Rusijos valdžia spręs, kam leisti išvykti į užsienį, o kam – ne, autokrato Vladimiro Putino...
Sausakimša Šventoji stebina net rekordinės infliacijos laikais: už tokią kainą miegoti kone kopose atrodo nerealu Apžvelgtos ir maisto bei pramogų kainos
Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga...
„Jozitos“ vadovas apie išaugusias degalų kainas: litras turėtų kainuoti po 3 eurus (7)
Mažmeninės prekybos degalais bendrovės „ Jozita “ vadovas Jonas Jokubauskis sako, kad nors...
Karas Ukrainoje. Rusų pajėgos įsitvirtina Lysyčanske, Rusijos Belgorodo mieste nugriaudėjo sprogimai
Per sprogimus Rusijos Belgorodo mieste netoli sienos su Ukraina, regiono gubernatoriaus duomenimis,...
Atkreipė dėmesį į siaubingą situaciją Lietuvoje: kai kam tai gali kainuoti gyvybę
Net kas penktas žmogus atsiduria situacijoje, kurioje jam ar kitam žmogui reikalinga pirmoji...
Ingos Žuolytės sūnaus Kevino krikštynos – su ypatinga tema: šventėje dalyvavo ir Karolina Meschino su dukra
Saulėta birželio 25-osios diena Ingai Žuolytei ir jos šeimai nuo šiol išliks ypatinga data....
Zelenskis pareikalavo tarptautinės paramos atstatant šalį: karas pareikalaus „milžiniškų investicijų“ (10)
Dėl didžiulių sugriovimų Ukrainoje prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjus daugiau kaip...
Ekonomistai nesureikšmina Rusijai paskelbto defolto: didesnį poveikį jos ekonomikai turi sankcijos
Šios savaitės pradžioje Rusija buvo pripažinta negalinti įvykdyti savo įsiskolinimo...