T. Delininkaičio tritaškiai išplėšė pergalę

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo 17-ąją pergalę LKL. Sostinėje vykusiame atkakliame mače žalgiriečiai 62:57 (9:14, 21:13, 13:16, 19:14) įveikė Vilniaus „Perlo“ ekipą.

Šiose rungtynėse nežaidė sergantys Mindaugas Kuzminskas ir Aleksandras Čapinas. „Žalgirio“ gretose taip pat nebuvo Traviso Watsono, kuris dėl šeimyninių aplinkybių trumpam paliko komandą, prie kurios vėl prisijungs pirmadienį.

Nors Paulius Jankūnas pelnė taškus pirmoje „Žalgirio“ atakoje, vėliau mačas vyko itin nerezultatyviai. Sužaidus daugiau nei 6 minutes šeimininkai pirmavo 5:4. Kauniečiams koją kišo prasta kova dėl atšokusių kamuolių, leisdavusi varžovams ilgai ir ne po kartą regzti atakas. Pirmajame kėlinyje 3 taškus dar pelnė Mantas Kalnietis bei dėjimu pasižymėjo Bobanas Marjanovičius, o „Perlo“ gynėjas Laurynas Samėnas tritaškiu nuo lentos baigė pirmąsias 10 minučių – 14:9.

Antrajame kėlinyje surinkti 9 taškus svečiams prireikė dvigubai mažiau laiko. Dvitaškį įmetė Trentas Plaistedas, baudos metimą pridėjo Tadas Klimavičius, o tolimus metimus įsūdę Artūras Milaknis ir Tomas Delininkaitis leido savo komandai pagaliau persverti rezultatą – 18:16. Pataikę baudas DeJuanas Collinsas ir T.Plaistedas dar kiek padidino pranašumą (21:16). Įsimėtęs T.Delininkaitis iki kėlinio pabaigos įskraidino dar tris tritaškius, tačiau kiek atsipalaidavę gynyboje žalgiriečiai įpusėjus rungtynėms tepirmavo 30:27.

Trečiasis kėlinys buvo labai panašus į pirmąjį. „Žalgiris“ vėl leido perimti iniciatyvą šeimininkams ir nors smarkiai varžovai neatsiplėšė (40:35), bet per pirmąsias 8 minutes tikslą pasiekė tik P.Jankūno tritaškis ir D.Collinso metimas iš vidutinio nuotolio. Vėliau taikliomis baudomis kauniečiai lygino rezultatą (40:40), o besibaigiant kėliniui tą patį penktuoju tritaškiu padarė T.Delininkaitis – 43:43.

T.Plaistedo ir Martyno Pociaus dvitaškiai suteikė impulsą žalgiriečiams prasidėjus ketvirtajam kėliniui. Nors „Perlas“ lygino santykį (47:47), šeštasis taiklus T.Delininkaičio tolimas metimas, P.Jankūno du taškai ir M.Pociaus tritaškis leido svečiams įkvėpti daugiau oro (55:49). Visgi, po to dar kartą sekė pusketvirtos minutės trukusi taškų sausra, suteikusi vilniečiams galimybę išlyginti rezultatą – 55:55.

Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi P.Jankūnas, reidu įveikęs varžovų gynybą, ir septintąjį tritaškį pataikęs T.Delininkaitis – 60:57. Paskutinėje atakoje apsigynęs „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė 17-ąją pergalę LKL čempionate – 62:57.

"Lietuvos rytas" išsivežė pergalę iš Kėdainių

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai šventė dar vieną pergalę čempionate. Aleksandaro Trifunovičiaus auklėtiniai išvykoje 90:79 (23:23; 24:14; 19:26; 24:16) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Pirmajame ketvirtyje vyko atkakli kova, tačiau antrajame dominavo svečiai ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė dviženklis taškų skaičius (47:37). Po pertraukos „Nevėžis“ sugebėjo atsitiesti ir atkūrė intrigą. Visgi, lemiame ketvirtyje sostinės klubas įrodė savo pranašumą ir turnyre šventė eilinę pergalę.

Vilniečiai žengia antrojoje pirmenybių pozicijoje (15 pergalių ir 2 pralaimėjimai). „Nevėžio“ ekipa turnyrinėje lentelėje – vienuolikta (5 ir 11).

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 27 (11 atk. kam.), Martynas Gecevičius 17, Bradas Newley ir Artūras Jomantas po 11, Milko Bjelica 10, Cemalis Nalga 6, Stepas Babrauskas ir Jonas Valančiūnas po 3, Khalidas El-Aminas 2 (Simas Jasaitis).

„Nevėžis“: Egidijus Dimša 20 (10 atk. kam.), Rolandas Alijevas 12, Laurynas Mikalauskas 11, Paulius Beliavičius ir Ernestas Kalve po 10, Vytenis Čižauskas 6, Lukas Brazdauskis 5, Mantas Simonavičius 3, Rokas Grinius 2.

Dar viena "Juventus" pergalė

Penktą iš eilės pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ (11-6) krepšininkai savo aikštėje 86:71 (32:22, 22:15, 14:16, 18:18) nugalėję Prienų „Rūdupio“ (12/5) krepšininkus.

„Juventus“: Marius Prekevičius 18, Aurimas Kieža 13 (9 atk. kam.), Arūnas Vasiliauskas 12, Vaidas Čepukaitis 11 (8 atk. kam.), Marius Pociukonis 10, Gintautas Matulis 6, Žydrūnas Urbonas 5, Gediminas Maceina ir Aurimas Adomaitis po 4, Jonas Elvikis 3.

„Rūdupis“: Adas Juškevičius 16, Gediminas Orelikas 13, Edgaras Želionis ir Evaldas Dainys po 8, Vytenis Lipkevičius ir Justas Sinica po 5, Gediminas Jankauskas 4.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.