Ryčio Vaišvilos auklėtiniai NKL finalo ketverto Jonavoje finalinėje dvikovoje 77:69 (16:16, 17:14, 25:13, 19:26) parbloškė Šakių „Vyčio“ krepšininkus.

„Sūduva-Mantinga“ susigrąžino 2016 ir 2017 metais iškovotą NKL čempionės vardą.

Nors marijampoliečiai iškovojo teisę kitą sezoną varžytis Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), šia teise jie vėl nepasinaudos. Marijampolėje nėra tokio lygio turnyrui tinkamos arenos.

Vos finalo rungtynėms prasidėjus abi ekipos ėmė keistis taikliais metimais, o po pirmojo kėlinio švieslentėje degęs rezultatas deklaravo komandų lygybę – 16:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ Martyno Zigmantavičiaus ir Ernesto Ežerskio pastangomis bandė bėgti ir tryliktą rungtynių minutę pirmavo 24:18.

Tuomet Marijus Užupis atsakė dviem taikliais tolimais metimais ir inicijavo sugrįžimą, o dvi Luko Grabausko baudos persvėrė rezultatą – 30:29 pirmavo „Vytis“.

Vis dėlto Aurimas Urbonas ir Martynas Zigmantavičius ketvirtį užbaigė taikliais dvitaškiais, o „Sūduva-Mantinga“ į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudama 3 taškais (33:30).

Iš rūbinės antrajai susitikimo daliai sugrįžusi Marijampolės ekipa ėmė bėgti ir Edvino Jezukevičiaus, A. Urbono, Aurimo Kiežos, Žygimanto Šimonio ir M. Zigmantavičiaus pastangomis susikrovė dviženklį pranašumą – 44:37.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ tik dar padidino persvarą ir po 30-ties žaidimo minučių pirmavo 15 taškų (58:43).

Lemiamo ketvirčio pradžioje Šarūno Vingelio ir Pauliaus Beliavičiaus pastangomis „Vyčiui“ pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą – 52:60.

Toliau sekė pasikartojusi tendencija – į taiklų „Vyčio“ bandymą „Sūduva-Mantinga“ vis turėdavo atsakymą, o likus 4 minutėms ir 17 sekundžių po taiklaus A. Urbono tolimo metimo pirmavo 10 taškų (68:58).

Pabaigoje padėtis nepasikeitė – „Sūduva-Mantinga“ atrėmė „Vyčio“ bandymus pasivyti ir šventė saldžią pergalę.

Į pergalę Marijampolės klubą vedė naudingiausiai rungtyniavęs A. Urbonas. Krepšininkas per 36 minutes pelnė 22 taškus (2/6 dvit., 6/9 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir taip surinko 19 naudingumo balų.

Po rungtynių A. Urbonas buvo pripažintas naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto krepšininku.

Rytis Vaišvila NKL čempionu tapo antrąjį kartą ir pagal šį skaičių dabar su Mariumi Kiltinavičiumi ir Aloyzu Rudžiu fiksuoja geriausią rezultatą.

„Vytis“: Marijus Užupis 18 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Paulius Beliavičius ir Šarūnas Vingelis po 13, …, Karolis Brusokas 6 (9 atk. kam.), Aurelijus Pukelis 2 (6 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Urbonas 22 (7 atk. kam., 19 naud. bal.), Aurima Kieža 16 (6 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius 12, Justinas Jogminas 10 (5 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 9.

NKL bronzos medalius iškovojo „Telšių“ krepšininkai, kurie mažajame finale po dramatiškos kovos 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) įveikė be traumuoto lyderio Jaleno Riley likusius Palangos „Kuršius“.

Tai – istorinis pasiekimas telšiškiams, nes šio miesto klubui iki šiol dar nebuvo pavykę iškovoti NKL medalių.

„Palangos Kuršiai“: Aidas Viskontas 16 (7 rez. perd., 10 kld.), Spenseris Mitchellas 14, Tautvydas Paliukėnas 12.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 28 (11/15 dvit., 8 atk. kam., 7 išpr. praž., 33 naud. bal.), Juozas Balčiūnas, Deividas Rasys (8 atk. kam.), Ernestas Bružas ir Mindaugas Norkus po 8.

Nacionalinės krepšinio lygos „SB Lizingas-Snaiperio“ konkurso nugalėtoju tapo Kauno KTU ekipos gynėjas Julius Kigas.

Krepšininkas finale surinko 18 taškų ir lemiamu taikliu metimu aplenkė 16 taškų surinkusį Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininką Nojų Mineikį.

Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto metu buvo apdovanoti ir 2018-2019 metų sezono geriausieji.

Reguliaraus sezono MVP išrinktas „Palangos Kuršių“ gynėjas Jalenas Riley. Jis šį sezoną vidutiniškai per 32 minutes pelnydavo po 26,5 taško, atlikdavo po 4,6 kamuolio, atlikdavo po 3,9 rezultatyvaus perdavimo ir surinkdavo po 25,2 naudingumo balo.

NKL simbolinį geriausių žaidėjų penketuką, geriausią besiginantį, labiausiai patobulėjusį ir geriausią jaunąjį krepšininką rinko visų pirmenybių komandų treneriai.

Į geriausių krepšininkų penketuką be J. Riley taip pat išrinkti Ignas Razutis („Telšiai“), Evaldas Džiaugys („Šilutė“), Marijus Užupis (Šakių „Vytis“) ir Šarūnas Beniušis (Joniškio „Delikatesas“).

Geriausiu jaunuoju reguliariojo sezono krepšininku išrinktas Kauno „Žalgirio-2“ komandos įžaidėjas Rokas Jokubaitis. 18-os metų 192 cm ūgio gynėjas šį sezoną vidutiniškai pelnydavo po 13,2 taško, atlikdavo po 5,2 rezultatyvaus perdavimo (3 vt. NKL), atkovodavo po 3,4 kamuolio ir surinkdavo po 17,3 naudingumo balo.

R. Jokubaitis gimė 2000 metais, o galimybę laimėti geriausio jaunojo krepšininko kategoriją turėjo visi krepšininkai, gimę 1999 m. ir vėliau. Taip pat buvo būtina sužaisti bent pusę reguliariojo sezono rungtynių. R. Jokubaitis sužaidė 20 mačų iš 40.

Geriausiai besiginančiu krepšininku išrinktas „Telšių“ ekipos gynėjas gynėjas Ignas Razutis. Šis patyręs krepšininkas vidutiniškai perimdavo po 2 kamuolius ir pagal šį rodiklį NKL buvo nepralenkiamas.

Labiausiai patobulėjusiu lygos žaidėju išrinktas Evaldas Džiaugys iš „Šilutės“ ekipos. Palyginus su praėjusiu sezonu, jo rezultatyvumo vidurkis pakilo nuo 10,6 iki 17,6, atkovotų kamuolių – nuo 4,5 iki 7,1, rezultatyvių perdavimų – nuo 1,4 iki 2,9, o naudingumo balų – nuo 11,6 iki 21,7.

Efektingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos krepšininku sirgaliai išrinko Domantą Vilį. Vilniaus „Perlo“ gynėjas apklausoje surinko 28 proc. visų balsų – 2353 iš 8442.

Geriausiu reguliariojo sezono lygos treneriu išrinktas Šakių „Vyčio“ komandos strategas Erikas Kučiauskas. Jo vadovaujama ekipa reguliariajame sezone iškovojo 32 pergales ir patyrė 10 nesėkmių, taip užfiksuodama geriausią rezultatą.

Tuo metu geriausiu NKL teisėju pripažintas Darius Šomka.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)