Šis rezultatas reiškia, kad pirmą kartą per 16 metų didžiajame LKL finale neišvysime principinių varžovų akistatos.

Žalgiriečiai lemiamą mačą pradėjo sėkmingiau ir jau iš karto įgijo dviženklį pranašumą (12:2). Antro kėlinio pabaigoje skirtumas siekė net 17 taškų (48:31).

Tačiau po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė - kauniečiai ėmė strigti puolime, o jų gynyboje atsivėrė skylės. Tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ pavojingai priartėjo (74:77). Tuomet nedovanotinai pasielgė veteranas Šarūnas Jasikvečius - jis prasižengė prieš du taškus pelniusį Zabianą Dowdellą ir dar už ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga.

7 taškus iš eilės pelnęs amerikietis pirmą kartą išvedė sostinės klubą į priekį (83:81). Po tikslų baudos metimą pasidalijo Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas (82:84).

Trileris tuo nesibaigė - Justinas Dentmonas mesdamas tritaškį išprovokavo pražangą ir stojo mesti baudų, tačiau pataikė tik dvi (84:84). Vis tik lemiamoje atakoje tikslus buvo Antanas Kavaliauskas ir „Lietuvos rytas“ triumfavo Kauno tvirtovėje - 86:84.

Pirmoje sezono dvikovoje „Lietuvos rytas“ Vilniuje taip pat laimėjo - 90:58.

Kauno „Žalgiris“ 84:86 (23:13; 25:21; 16:23; 20:29) Vilniaus „Lietuvos rytas“

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 22 (11 atk. kam., 8 išpr. praž., 37 naud. bal.), Justinas Dentmonas 16 (3/9 trit., 6 kld.), Robertas Javtokas 11, Šarūnas Jasikevičius 10, Martynas Pocius 9 taškai.

„Lietuvos rytas“: Zabianas Dowdellas 18, Renaldas Seibutis ir Stevanas Jelovacas (9/10 baud. met.) po 14, Juanas Palaciosas 10, Antanas Kavaliauskas 9 taškai.

Rungtynių eiga:

Kiti rezultatai:

Klaipėdos „Neptūnas“ 81:83 (11:17; 22:23; 20:21; 28:22) Prienų „TonyBet“

Kėdainių „Nevėžis“ 80:66 (20:20; 19:16; 21:18; 20:12) Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Šiaulių „Šiauliai“ 97:93 (29:24; 28:30; 21:18; 19:21) Utenos „Juventus“