Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) neeiliniame FIBA kongrese atstovavo LKF prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Iš esmės šiuo statutu centralizuojama FIBA struktūra, tačiau daugiau atsakomybės suteikiama nacionalinėms federacijoms. Apie krepšinio plėtrą bus galvojama globaliai, o dirbama regioniniu pagrindu“, - sakė po kongreso M. Špokas.

Kongresas balsavo už tai, kad nauja FIBA vadovybės kadencija būtų suderinta su nauju varžybų kalendoriumi. Tad ši FIBA vadovybės kadencija tęsis penkerius metus iki eilinio FIBA kongreso suvažiavimo ir pasaulio krepšinio čempionato 2019 metais.

FIBA Centrinės tarybos narių skaičių nutarta padidinti nuo 23 iki 29. Tuo siekiama atspindėti krepšinio augimą, įtraukti daugiau suinteresuotų šalių į sprendimų priėmimą ir suteikti vietą NBA bei krepšininkų atstovams.

Siekiant padidinti sprendimų priėmimo proceso lankstumą ir patikimumą, įkurtas FIBA Vykdomasis komitetas. Be to, siekiant, kad formuojant ateities politiką Centrinė taryba vaidintų pagrindinį vaidmenį, bus tiesiogiai renkamas esminis jos narių skaičius, o taryba rinksis kas dveji metai pradedant nuo 2017-ų.

„Naujasis FIBA valdymas yra įrankis siekiant vizijos, kad krepšinis suburtų populiariausią pasaulio sporto bendruomenę, sujungtų daugiau ir naujų šalių“, - sakė FIBA generalinis sekretorius ir Tarptautinio olimpinio komiteto narys Patrickas Baumannas. - Tai svarbus žingsnis į vieningesnę, patikimesnę ir šiuolaikiškesę struktūrą, vienijančią visas suinteresuotas šalis“.

Pasak P. Baumanno, naujas statutas suteikia FIBA organizacijai tvirtą pagrindą ir stiprią struktūrą ateičiai.

„Valdymas buvo viena iš keturių pagrindinių veiklos sričių, kurias 2010-2014 metų ciklui buvo numačiusi FIBA per savo eilinį Pasaulinį kongresą 2010 metais taip pat Stambule“, - sakė P.Baumannas.

LKF atstovai aptarė šiuos pakeitimus ir tolimesnes bendro darbo perspektyvas su P. Baumannu ir „FIBA Europe“ generaliniu sekretoriumi Kamilu Novaku.

„Jie pateikė savo viziją, mes pasidalijome savo lūkesčiais ir mintimis“, - sakė M.Špokas.

FIBA pasaulinio kongreso metu buvo pabrėžta, kad iki 2024 metų olimpiados pakeitimų vyrų krepšinio rungtyje nebus, olimpiniame turnyre dalyvaus 12 komandų.

Taip pat numatyta, kad nuo 2019 metų FIBA pasaulio čempionatų turnyrai vyktų kas ketveri metai, kad nesikirstų su futbolo pasaulio čempionatais. Juose dalyvautų 32 komandos. 12 vietų numatyta Europos komandoms.

Klausimas ar ateinančių metų Europos vyrų krepšinio čempionatas bus rengiamas, kaip planuojama, Ukrainoje, ar bus perkeltas kitur, bus sprendžiamas kovo 22-23 d. „FIBA Europe“ tarybos susitikimo metu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės