aA
ULEB taurės varžyboms dar neprasidėjus, krepšinio ekspertai jau matė šių varžybų finalą. Pagal jų prognozes jame turėjo dalyvauti turtingiausios turnyro ekipos: Maskvos “Dinamo” su Kšištofu Lavrinovičiumi ir Valensijos “Pamesa”.
"Lietuvos rytas" švenčia pergalę
© ELTA (R.Neverbicko nuotr.)
Vis dėlto prognozės nepasitvirtino, ir šių klubų finale nepamatysime. Maskvos ekipa suklupo dar aštuntfinalyje žaisdama su Vršačo “Hemofarm” ekipa, o Valensijos “Pamesa” buvo priversta kapituliuoti prieš puikiai atsakomųjų rungtynių pabaigą sužaidusį Vilniaus “Lietuvos rytą”.

Tai buvo aukščiausias “Lietuvos ryto” klubo pasiekimas Europos turnyruose per visą klubo istoriją. Vilniečiams dabar beliko pasiekti vieną pergalę taurės finale prieš Kozanio “Makedonikos”, ir Eurolygoje Lietuva turės jau ne vieną, o dvi ekipas. Taigi artėjant finalui, prisiminkime visą Vilniaus ekipos nueitą kelią nuo pradžių.

Sėkmingas reguliarusis sezonas

Vilniaus “Lietuvos rytas” pateko į G grupę, kurioje dar rungtyniavo Vroclavo “Deichmann Sląsk”, Belgrado “Crvena Zvezda”, Neapolio “Pompea”, Bonos “Telekom Basket” ir Lisabonos “Benfica”. Grupės varžybas pradėję sunkia pergale rezultatu 72:68 žaisdami su “Sląsk” klubu, “Lietuvos ryto” krepšininkai įsibėgėjo ir ėmė talžyti vieną varžovą po kito iki pat išvykos į Belgradą. Ten, vietos sirgaliams palaikant “Crvena Zvezda” klubą, buvo patirtas pralaimėjimas.

Toliau vėl sekė pergalės, ir “Lietuvos rytas” kartu su Ventspilio “Ventspils” klubu tapo absoliučiais reguliariojo sezono nugalėtojais. Vilniaus klubas varžovus įveikdavo vidutiniškai 15,7 taško skirtumu, o tai turėtų reikšti, jog reguliarusis sezonas buvo visai nesunkus. Tačiau su tuo nesutinka ekipos gynėjas Tomas Delininkaitis.

“Nemanau, kad buvo labai lengvos pogrupio varžybos, - sakė T.Delininkaitis. – Pralaimėjome išvykoje “Crvena Zvezda” klubui, namie tik po pratęsimo įveikėme Neapolio “Pompea”, Portugalijoje su Lisabonos “Benfica” pirmavome net 20 taškų, tačiau rungtynių pabaigoje vos išplėšėme pergalę. Kiekvienose varžybose lygiai kovodavome du kėlinius ir sugebėdavome atsiplėšti tik trečiojo kėlinio pabaigoje ar ketvirtojo pradžioje ”.

“Lietuvos ryto” išbandymai

Pasibaigus reguliariajam sezonui, “Lietuvos ryto” klubui teko patirti tikrą išbandymų maratoną. Dar pačioje sezono pradžioje traumas gydėsi Robertas Štelmaheris ir Haris Mujezinovičius, tačiau šįkart viskas buvo kur kas rimčiau. Jau kitą dieną po paskutiniųjų reguliariojo sezono rungtynių su “Crvena Zvezda” iš medikų teko išgirsti žinią, kad likusią sezono dalį Vilniaus klubui nebepadės ekipos lyderis Frederickas House’as.

“Po House’o traumos mes net netikėjome, kad ekipa susilpnėjo, - teigė ekipos kapitonas R.Javtokas. – House’as labai geras žaidėjas, tačiau aplink jį sukdavosi visas žaidimas. Dabar mes viską darome kartu ir taip kompensuojame jo netektį. Tai išėjo net į gera, nes komanda žaidžia bendrai, todėl varžovai nežino, iš ko laukti pavojaus”.

Po kurio laiko Vilniaus komandoje iš rikiuotės išėjo vienas žaidėjas po kito, kol ekipos situacija pasidarė tokia, kad jai vienu metu negalėjo padėti net penki krepšininkai. Čiurną susižeidė Robertas Štelmaheris ir Tyrone’as Nesby, dėl tos pačios priežasties kelias treniruotes praleido Robertas Javtokas, tik atvykęs į ekipą plaštaką susilaužė Aaronas Lucasas, blauzdos raumenį pasitempė Tomas Delininkaitis, nugaros skausmai ėmė kamuoti Rolandą Jarutį ir Saulių Kuzminską, o Harį Mujezinovičių ilgą laiką kamavo kojos skausmai, todėl jam teko treniruotis pagal indvidualų planą.

“Tiesiog į tai per daug nekreipėme dėmesio, - susidariusią situaciją komentuoja R.Javtokas. – Galbūt tai komandos stiprybė, o gal tiesiog aklai nepastebėjome, kad komandoje trūksta traumuotų žaidėjų”.

Trenerių kaita

Komandą palikus F.House’ui Vilniaus krepšininkai sulaukė dar vienos naujos žinios: atleistas vyriausiasis treneris Vlade Djurovičius, o jo vietą užima slovėnas Tomo Mahoričius. “Į šią žinią reagavome labai ramiai, - trenerių kaitą komentuoja R.Javtokas. – Laukiame geresnio trenerio, atėjo, tikėkimės, geresnis. Trenerių kaita kartais išeina ir į naudą, nes žaidėjams, kurie iki tol sėdėjo ant atsarginių suolelio, atsiranda antra galimybė”.

Pasikeitus treneriui, po truputį ėmė keistis ir visas komandos žaidimas. “Atėjus naujam treneriui ėmėme žaisti komandinį krepšinį, - žaidimo skirtumus vardina T.Delininkaitis. – Su senuoju puldavome dažniausiai 1 prieš 1, improvizuodavome, o su Tomo Mahoričiumi žaidžiame taktinį krepšinį, vienas kitam labiau padedame gynyboje”.

V.Djurovičiaus taktiką, ko gero, geriausiai apibūdina R.Javtokas. “Djurovičiaus taktika – paprastesnė už tris kapeikas, - sako jis. – Treneris labiausiai pasitikėdavo House’u, mes žaisdavome per jį, o analizuodami vaizdajuostes stebėdavome ne varžovų žaidimą, o tai, kiek jie uždirba ir kaip atrodo. Dar mūsų žaidimas visai kitoks”.

Serbas turėjo ir dar vieną savybę. Rungtynių metu treneris visąlaik nenurimdavo: tai atakuodavo teisėjus, tai kritikuodavo savo žaidėjus už padarytas klaidas. “Djurovičiaus vadovavimas per rungtynes kiek artistiškas, - trenerio vadovavimo stilių apibūdina R.Javtokas.- Komandos žaidėjams jis netrenkdavo per galvą, galbūt tuo labiau norėdavo pasirodyti prieš žiūrovus. Mes į tai per daug nekreipdavome dėmesio”.

T.Mahoričius – visiška atleistojo trenerio priešingybė. Jaunas - 39 metų treneris per trumpą vadovavimo “Lietuvos rytui” laiką jau ne kartą parodė sugebėjimus analizuodamas varžovų žaidimą, rungtynių metu keisdamas ekipos žaidėjus ir taktiką. Naujuoju treneriu ir jo žaidimo stiliumi, kuris pirmiausia remiasi komandiniais veiksmais, labai patenkinti naujieji jo auklėtiniai, o pats slovėnas teigia, kad jis nėra diktatorius, vadovaudamas ekipai stengiasi išlikti toks, koks yra gyvenime: disciplinuotas ir rimtas.

Atkrintamosios varžybos

Visų “Lietuvos ryto” atkrintamųjų varžybų scenarijus, atrodytų, vienodas. Žaidžiant išvykoje pralaimima keletu taškų, o namie tas skirtumas likviduojamas. Sunku “Lietuvos rytui” buvo jau nuo pat pirmųjų atkrintamųjų varžybų serijos rungtynių prieš Salonikų “Aris”. Pirmąjį kėlinį ryškiai pralaimėjęs Salonikų klubas jau antrajame aptirpdė pranašumą, ir žaidimas susilygino. Rungtynių pabaigoje “Aris” legionieriui De Juanui Collinsui įmetus neįtikėtiną tritaškį metimą per varžovų rankas, “Aris” šventė pergalę rezultatu 77:75.

Atsakomasis mačas vėl prasidėjo “Lietuvos ryto” dominavimu. Dar pirmajame kėlinyje jų skirtumas siekė net 18 taškų, tačiau iki sirenos kiek aptirpo, o po antrojo ketvirčio jo beveik visai nebeliko. Toliau sekė nervų karas, kuriame sėkmė šypsojosi Vilniaus krepšininkams. Po netaiklaus De Juano Collinso paskutiniojo tolimo metimo krepšininkai galėjo lengviau atsikvėpti, o 11 tūkst. sirgalių “Siemens” arena ėmė šokti džiaugsmo šokį.

Žaisti atkrintamųjų ketvirtfinaliovaržybų “Lietuvos rytui” teko vėl skristi į Salonikus, kur šįkart jų varžovas buvo PAOK klubas. Nesugebėdami uždengti varžovų snaiperių, kurie ypač siautėjo pirmojoje rungtynių pusėje, vilniečiai vėl iš Salonikų turėjo grįžti nuleistomis galvomis.

Atsakomąjį mačą su PAOK mūsiškiai pradėjo vangiai. Nesugebėdami atrasti savojo žaidimo nei puolime, nei gynyboje, vilniečiai po dviejų kėlinių turėjo net 12 taškų deficitą, tačiau po trečiojo kėlinio iš jo liko vos vienas taškas, o ketvirtasis kėlinys skelbė 11 taškų vilniečių ekipos pergalę. Antrojoje rungtynių pusėje iš viso Graikijos krepšininkai teįmetė 25 taškus į “Lietuvos ryto” krepšį.

Pagaliau atėjo Valensijos “Pamesa” klubo eilė. Prieš šią seriją netrūko pesimistų, kuriuos apakino “Pamesos” klubo sudėtis, jame žaidė labai daug Europos krepšinio žvaigždžių. “Visada būna žmonių, kurie tiki ekipa ir kurie ja netiki, - susidariusią situaciją komentavo R.Štelmaheris.- Aš save priskiriu prie tų, kurie ja tiki”.

Būtent sumanus Latvijos įžaidėjo vadovavimas ekipai leido Valensijoje pralaimėti vos dviejų taškų skirtumų, o namuose rungtynių pabaigoje įmestas jo tritaškis galutinai palaidojo ispanų viltis. Dabar Vilniaus ekipos finale laukia trečioji graikų ekipa atkrintamosiose varžybose. Tiesa, šį kartą ne Salonikų, o Kozanio “Makedonikos” klubas.

Kozanio “Makedonikos”

“Lietuvos rytui” Eurolyga, atrodytų, ranka pasiekiama. Telieka laimėti dar vieną dvikovą, kuri pergalės atveju būtų jau tryliktoji per šį sezoną. “Makedonikos” labai stipri ekipa, - kalbėjo T.Mahoričius. – Ne kiekviena komanda gali pasiekti ULEB taurės finalą. Tai labai stiprus varžovas ir kaip visada galimybę laimėti vertinčiau 50%. Mes nesame šių rungtynių favoritai, nes čia jų tiesiog nėra”.

Užsiminus, kad įveikus “Pamesą” vilniečiams jau daugelis atiduoda taurę, treneris atsakė: “Labai svarbu negalvoti, kad “Makedonikos” nėra pakankamai stipri komanda. Tai – labai pavojinga ekipa, nors ji ir neatrodo tokia “patraukli” kaip “Pamesa”. Ši ekipa tokio pat lygio, o gal net ir geresnė”.

Pasak stratego iš Slovėnijos, varžovų komandoje nėra aiškaus lyderio. “Finale įmesti 20 taškų gali 8-9 jų žaidėjai. Pagal pelnomus taškus šioje ekipoje yra išsiskiriančių žaidėjų, tačiau ir visi kiti gali įmesti”.

Pagal pelnomus taškus graikų ekipoje pirmauja amerikietis Pete’as Mickealis. Vos 198 cm sunkusis krašto puolėjas šį sezoną pelno po 21,5 taško ir atkovoja po 8 kamuolius. Šalia jo išsiskiria ir kitas JAV atstovas Andre Hutsonas. 202 cm. žaidėjas, kuris neretai rungtyniauja vidurio puolėjo pozicijoje, įmeta po 16,3 taško ir atkovoja po 8,2 kamuolio.

Prie ekipos pergalių nemažai prisideda ir Slavenas Rimacas, įmetantis beveik po 12 taškų. Draganas Lukovskis įmeta 11,6 taško ir atlieka po 4,3 rezultatyvaus perdavimo, Manolio Papamakarioso pelnomų taškų vidurkis siekia 10,5 taško, o Nenado Canako – 8,8. Buvęs žalgirietis Grigorijus Chižniakas per 17,6 min. pelno po 5,8 taško ir atkovoja po 5,9 kamuolio.

Prieš šią dvikovą ekipos kapitonas Robertas Javtokas užsiminė, kad kelialapis į Eurolygą liktų vienintelis koziris, dėl kurio jis galėtų susigundyti pratęsti šią vasarą pasibaigiančią sutartį. “Eurolyga - vienintelis koziris, kuris būtų labai svarbus siekiant, kad likčiau šioje ekipoje”, - prasitarė R.Javtokas. Apie tą patį kalbėjo ir Tyrone’as Nesby, kuris norėtų išbandyti save stipriausiame Europos turnyre. Iki to trūksta visai nedaug – tik vienos pergalės.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vasiliausko komanda Čempionų lygoje patyrė nesėkmę

FIBA Čempionų lygos pirmojo turo rungtynėse C grupėje antradienį „Gaziantep“ (Turkija)...

Echodą dar kartą išbaręs Adomaitis: protu nesuvokiama (37)

Gynybos dominavimas, įtampa visas 40 minučių ir nelaiminga pabaiga – Vilniaus „Rytas“...

Įspūdingas Gailiaus šou padėjo „Neptūnui“ pergalingai startuoti Čempionų lygoje (2)

Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0) pergale pradėjo FIBA Čempionų lygos sezoną. Tomo Rinkevičiaus...

Rekordinį taiklumą demonstravęs „Nevėžis“ tritaškiais užliejo „Ežerūną“

Įspūdingai iš toli atakavęs Kėdainių „Nevėžio“ klubas užtikrinta pergale pradėjo...

Puolimo variklį užkūrusi „Juventus“ sutriuškino „Sūduvą-Mantingą“

Utenos „Juventus“ komanda galingai pradėjo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovas ir pirmojo...

Top naujienos

Andrius Navickas – apie tai, kaip konservatoriai rengiasi perimti valdžią į savo rankas

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS – LKD ) šiuo metu išgyvena naują...

Palygino Grybauskaitės ir Nausėdos prezidentavimo pradžią: skirtumai akivaizdūs (303)

Vienas kėlė įtampą, kitas ją malšina – taip Gitano Nausėdos ir Dalios Grybauskaitės...

Balsavimas dėl Seimo vadovo Pranckiečio atstatydinimo žlugo (848)

Seimas antradienio vakarą per neeilinį posėdį balsavo dėl galimybės Viktorui Pranckiečiui...

Rekordinė šiluma tęsis: temperatūra sieks 20 laipsnių, tačiau pravartu nepamiršti ir skėčio (10)

Šiandien orai Lietuvoje vėl keičiasi. Sausasis anticiklonas traukiasi į rytus, o iš...

Vilniuje „Mercedes“ susidūrė su greitosios pagalbos automobiliu, medikės išvežtos į ligoninę nukentėjo ir greitosios vairuotojas (19)

Antradienio vakarą, apie 22 val., Vilniuje, Ukmergės g., ties parduotuve „Topo Centras“,...

Dramatiškai išplėštos lygiosios su Švedija garantavo ispanams vietą Europos čempionate

2020 metų Europos futbolo čempionate vietą užsitikrino Ispanijos rinktinė. Atrankos rungtynėse...

Griūvančio namo Kaune gyventojai širsta – darbai neprasideda, o už komunalines paslaugas moka (100)

Praėjo beveik trys mėnesiai nuo dienos, kuomet Kaune dėl įtrūkusių sienų buvo evakuoti vienos...

Venckienės laukiantis „Drąsos kelias“ ruošiasi Seimo rinkimams: parduoda turtą, kad turėtų tam lėšų (477)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Aukščiausiajam Teismui atmetus Neringos Venckienės advokatų...

„Išleiskite mane“: laidotuvėse dalyvavę žmonės liko priblokšti, išgirdę velionio balsą (54)

„Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis“ – taip galima pavadinti Shay Bradley įrašytą...