Skirtingos meistriškumo kategorijos: „Žalgiris“ svečiuose nepasigailėjo „Šiaulių“

(7)
Kauno „Žalgiris“ tęsia sėkmingą ir pergalingą pasirodymą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate. Ketvirtadienį žalgiriečiai Šiauliuose susitiko su vietos „Šiaulių“ krepšininkais ir negailestingai sutriuškino šeimininkus 93:71 (28:18, 27:13, 25:24, 13:16).
Kauno "Žalgiris"
© DELFI / Rafael Achmedov

Žalgiriečiai su 31 pergale ir 3 pralaimėjimais LKL čempionate jau seniau užsitikrino pirmą vietą. „Šiaulių“ sąskaitoje yra 6 pergalės ir 28 pralaimėjimai. Jie užima paskutinę dešimtą poziciją turnyro lentelėje.

Šį sezoną ekipos iki šiol jau triskart išbandė jėgas tarpusavio akistatose.

Rugsėjo 28 d. Šiauliuose „Žalgiris“ pasiekė užtikrintą pergalę 98:45, gruodžio 17 d. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai buvo pajėgesni rezultatu 98:82, o vasario 27 d. Kaune „Žalgiris“ trečią tarpusavio mačą laimėjo triuškinamai net 101:50.

Rezultatas:

„Šiauliai“ (6/28) – „Žalgiris“ (31/3) – 71:93 (18:28, 13:27, 24:25, 13:16).

„Šiauliai“: Tomas Lekūnas 14 (8 atk. kam.), Donatas Sabeckis (7 rez. perdav.) ir Vladislavas Koreniukas po 12, Martynas Echodas 11, Lukas Aukštikalnis 10, Rytis Pipiras 5, Paulas Hillas 4, Mantvydas Žukauskas 3 taškai.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 14, Antanas Kavaliauskas 10, Kevinas Pangosas, Brockas Motumas ir Artūras Milaknis po 9, Renaldas Seibutis ir Gytis Masiulis po 8, Isaiah Hartensteinas 7, Lukas Lekavičius 6, Paulius Valinskas 5, Augusto Lima ir Paulius Jankūnas po 4 taškus.

Startas. Nors mačą taikliu tolimu metimu pradėjo „Šiauliai“ (3:0), tačiau jau po keleto akimirkų „Žalgiris“ išlygino rezultatą (5:5). Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė vos vienas taškas (8:9). Visgi, tada jau kauniečiai atsakė spurtu 3:15 ir susikrovė 13-os taškų pranašumą (11:24). Po pirmo kėlinio komandas skyrė 10 taškų (18:28).

Nutolo. Prasidėjus antram ketvirčiui „Žalgiris“ surengė dar vieną spurtą ir susikrovė jau 20 taškų persvarą (20:40). Prieš ilgąją pertrauką „Šiauliai“ turėjo 24 taškų deficitą (31:55).

Atsarginiai. Per pirmus du kėlinius „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai pelnė beveik pusę visų komandos taškų – 23 iš 55. „Šiaulių“ atsarginiai žaidėjai surinko vos 4 taškus.

Po klaidų. Pirmoje rungtynių dalyje pasinaudodami šiauliečių klaidomis „Žalgirio“ krepšininkai pelnė net 14 taškų.

Dvitaškiai. „Žalgiris“ per pirmas 20 minučių iš dviejų taškų zonos atakavo net 76 proc. taiklumu (16/21).

Nutolo. Kauniečiai nemažino apsukų ir trečiame kėlinyje. Dar prieš įpusėjant ketvirčiui skirtumas peržengė jau 30 taškų ribą (39:70). Prieš paskutines 10 minučių komandas skyrė 25 taškai (55:80).

Formalumas. Paskutinis mačo kėlinys tebuvo formalumas ir įpusėjus jam „Žalgiris“ turėjo 24 taškų pranašumą (63:87). Per likusias minutes laikinosios sostinės krepšininkai išsaugojo solidžią persvarą ir šventė pergalę (71:93).

A. Gudaitis buvo itin naudingas, A. Kulboka – sunkiai sustabdomas

Milano „AX Armani“ (4/0) Italijos „Lega A“ krepšinio pirmenybėse šventė ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų. Tiesa, prie jos prisidėjo tik vienas iš dviejų komandos garbę ginančių lietuvių.

Š. Vasiliauskas Turkijoje atliko itin solidų dvigubą dublį

Turkijos vyrų krepšinio čempionate sekmadienį Trabzono „Trabzonspor“ ekipa su Šarūnu Vasiliausku savo aikštėje 111:93 (26:24, 29:22, 33:22, 23:25) nugalėjo Stambulo BBSK (Turkija) komandą, kuriai atstovauja Deividas Dulkus.

Kitas lygis: žalgiriečiai paliko „Vytautą“ basą, „Neptūnas“ susitvarkė su dzūkais (10)

Tarp Eurolygos išvykų į Maskvą ir Barseloną namo grįžęs Kauno „Žalgiris“ (7/1) savo publikai padovanojo pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose net 43 taškais 97:54 (25:17, 25:17, 22:9, 25:11) sudaužė pergalės skonio vis dar nepatyrusį Prienų-Birštono „Vytautą“ (0/7).

L. Lekavičius Graikijos lygoje debiutavo dosniai dalindamasis kamuoliu

Po padikaulio lūžio atsigavęs ir Eurolygoje jau du mačus sužaidęs Lukas Lekavičius su Atėnų „Panathinaikos“ (3/0) marškinėliais debiutavo ir Graikijos krepšinio pirmenybėse.

S. Kulvietis dar nepajuto pergalės skonio, J. Mačiulis sužaidė pirmą mačą

Ispanijos vyrų krepšinio čempionate sekmadienį Badalonos „Divina Seguros Joventut“ komanda, kuriai atstovauja Saulius Kulvietis, išvykoje 69:94 (24:22, 13:19, 19:32, 13:21) neprilygo Las Palmo „Herbalife Gran Canaria“ ekipai.

M. Grigonis atakavo be klaidų, sublizgėjo ir Ž. Janavičius (1)

M. Grigonis atakavo be klaidų, sublizgėjo ir Ž. Janavičius
Vokietijos vyrų krepšinio čempionate šeštadienį Berlyno ALBA klubas, kuriam atstovauja Marius Grigonis, savo aikštėje 95:61 (27:20, 14:16, 24:17, 30:8) sutriuškino Erfurto „Oettinger Rockets“ komandą.

Sunkiai sustabdomas: G. Orelikas pelnė daugiau taškų nei žaidė minučių (6)

Sunkiai sustabdomas: G. Orelikas pelnė daugiau taškų nei žaidė minučių
Gediminas Orelikas Italijos „Lega A“ krepšinio pirmenybėse surengė dar vieną fantastišką pasirodymą, o jo atstovaujamas Venecijos „Umana Reyer“ (4/0) klubas šventė ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.

„Lietuviškų“ klubų akistatoje Ispanijoje pergale džiaugėsi E. Bendžius

Ispanijos vyrų krepšinio čempionate Santjago de Kompostelos „Monbus Obradoiro“ komanda, kuriai atstovauja Eimantas Bendžius, namuose 94:69 (29:6, 23:24, 20:18, 22:21) sutriuškino Burgoso „San Pablo Burgos“ ekipą su dviem lietuviais.

Lietuviai Turkijoje ir Latvijoje žaidė rezultatyviai (1)

Lietuviai Turkijoje ir Latvijoje žaidė rezultatyviai
Latvijos vyrų krepšinio čempionate „Ventspils“ klubas, kuriam atstovauja Julius Jucikas, išvykoje 78:52 (24:8, 21:9, 22:14, 11:21) nugalėjo Liepojos „Betsafe-Liepaja“ komandą.

101 tašką įmetęs „Lietuvos rytas“ nepasigailėjo šiauliečių (10)

101 tašką įmetęs „Lietuvos rytas“ nepasigailėjo šiauliečių
Pirmąją Europos taurės pergalę iš Belgrado parsivežusių Vilniaus „Lietuvos ryto“ (6/2) krepšininkų šeštadienį laukė dar viena išvyka. Tiesa, „Betsafe-LKL“ čempionato mūšyje Šiauliuose Rimo Kurtinaičio auklėtiniams buvo kur kas lengviau.

„Lietkabelis“ išliko nenugalėtas, o iš dugno neišbrendantį „Juventus“ paliko treneris (13)

Itin skaudų pralaimėjimą Europos taurės turnyre patyręs Panevėžio „Lietkabelis“ (8/0) atsitiesė pratęsdamas pergalingą žygį „Betsafe-LKL“ čempionate. Šeštadienio vakarą Lietuvos vicečempionai laimėjo Aukštaitijos derbį.

„Vilkmergė“ Šiauliuose nesulaukė pasipriešinimo, „Sūduva“ vėl laimėjo (2)

„Vilkmergė“ Šiauliuose nesulaukė pasipriešinimo, „Sūduva“ vėl laimėjo
Pirmąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Ukmergės „Vilkmergės“ (1/1) ekipa, kuri svečiuose 89:52 (25:10, 27:14, 15:20, 22:8) įtikinamai nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/3) krepšininkes.

P. Jankūnas aplenkė dvi legendas, buvo naudingiausias, bet liko be MVP prizo įvertintas žalgiriečio dėjimas (6)

P. Jankūnas aplenkė dvi legendas, buvo naudingiausias, bet liko be MVP prizo
Po vangaus starto LKL čempionate Eurolygos režimą įsijungęs Paulius Jankūnas penktadienio vakarą Maskvoje surengė itin įspūdingą pasirodymą. Ir nors buvo pats naudingiausias, Kauno „Žalgirio“ kapitonas liko be savaitės MVP titulo.

„Crvena Zvezda“ netikėtai nukovė galingą „Barceloną“, „Olympiacos“ džiaugėsi antra pergale (2)

Staigmeną Eurolygos antrojo turo rungtynėse penktadienį pateikė praėjusią savaitę „Žalgirio“ nugalėtas Belgrado „Crvena Zvezda“ klubas. Serbijos čempionai namie 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25) palaužė skambia pergale Eurolygą pradėjusius „Barcelonos“ krepšininkus.

Š. Jasikevičius: kovojome, tačiau taktiškai tai buvo absoliutus košmaras (64)

Š. Jasikevičius: kovojome, tačiau taktiškai tai buvo absoliutus košmaras
„Jei sąžiningai, sunku rinkti žodžius. Tai buvo kažkoks taktikos susitarimų nevykdymo košmaras. Atrodo, pora susirinkimų ir dviejų treniruočių užtektų, kad suprastum kuo rizikuoji, bet buvo daroma absoliučiai ne tas“, – po pirmojo pralaimėjimo Eurolygoje komentavo „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius.