Žalgiriečiai su 31 pergale ir 3 pralaimėjimais LKL čempionate jau seniau užsitikrino pirmą vietą. „Šiaulių“ sąskaitoje yra 6 pergalės ir 28 pralaimėjimai. Jie užima paskutinę dešimtą poziciją turnyro lentelėje.

Šį sezoną ekipos iki šiol jau triskart išbandė jėgas tarpusavio akistatose.

Rugsėjo 28 d. Šiauliuose „Žalgiris“ pasiekė užtikrintą pergalę 98:45, gruodžio 17 d. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai buvo pajėgesni rezultatu 98:82, o vasario 27 d. Kaune „Žalgiris“ trečią tarpusavio mačą laimėjo triuškinamai net 101:50.

Rezultatas:

„Šiauliai“ (6/28) – „Žalgiris“ (31/3) – 71:93 (18:28, 13:27, 24:25, 13:16).

„Šiauliai“: Tomas Lekūnas 14 (8 atk. kam.), Donatas Sabeckis (7 rez. perdav.) ir Vladislavas Koreniukas po 12, Martynas Echodas 11, Lukas Aukštikalnis 10, Rytis Pipiras 5, Paulas Hillas 4, Mantvydas Žukauskas 3 taškai.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 14, Antanas Kavaliauskas 10, Kevinas Pangosas, Brockas Motumas ir Artūras Milaknis po 9, Renaldas Seibutis ir Gytis Masiulis po 8, Isaiah Hartensteinas 7, Lukas Lekavičius 6, Paulius Valinskas 5, Augusto Lima ir Paulius Jankūnas po 4 taškus.

Startas. Nors mačą taikliu tolimu metimu pradėjo „Šiauliai“ (3:0), tačiau jau po keleto akimirkų „Žalgiris“ išlygino rezultatą (5:5). Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė vos vienas taškas (8:9). Visgi, tada jau kauniečiai atsakė spurtu 3:15 ir susikrovė 13-os taškų pranašumą (11:24). Po pirmo kėlinio komandas skyrė 10 taškų (18:28).

Nutolo. Prasidėjus antram ketvirčiui „Žalgiris“ surengė dar vieną spurtą ir susikrovė jau 20 taškų persvarą (20:40). Prieš ilgąją pertrauką „Šiauliai“ turėjo 24 taškų deficitą (31:55).

Atsarginiai. Per pirmus du kėlinius „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai pelnė beveik pusę visų komandos taškų – 23 iš 55. „Šiaulių“ atsarginiai žaidėjai surinko vos 4 taškus.

Po klaidų. Pirmoje rungtynių dalyje pasinaudodami šiauliečių klaidomis „Žalgirio“ krepšininkai pelnė net 14 taškų.

Dvitaškiai. „Žalgiris“ per pirmas 20 minučių iš dviejų taškų zonos atakavo net 76 proc. taiklumu (16/21).

Nutolo. Kauniečiai nemažino apsukų ir trečiame kėlinyje. Dar prieš įpusėjant ketvirčiui skirtumas peržengė jau 30 taškų ribą (39:70). Prieš paskutines 10 minučių komandas skyrė 25 taškai (55:80).

Formalumas. Paskutinis mačo kėlinys tebuvo formalumas ir įpusėjus jam „Žalgiris“ turėjo 24 taškų pranašumą (63:87). Per likusias minutes laikinosios sostinės krepšininkai išsaugojo solidžią persvarą ir šventė pergalę (71:93).