Rungtynes antra „Žalgirio“ komanda pradėjo nestandartiniu aukštu penketu, tačiau toks taktinis Tomo Masiulis sprendimas nepasiteisino – ketvirtą kėlinio minutę „Šilutės“ krepšininkai pirmavo 13:6.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi kauniečių gynėjas Vytenis Jasikevičius, pataikęs du tritaškius ir dvitaškį (17:14). Suaktyvinę puolimą jaunieji žalgiriečiai kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino (20:20), tačiau paskutinę minutę vieną iš dviejų baudų įmetęs Nerijus Anglickis vėl išvedė šilutiškius į priekį 21:20.

Pusę antro kėlinio taškus komandos rinko daugiausiai baudų metimais. Įpusėjus ketvirčiui 26:27 pirmavo „Žalgiris“. Baudos metimais Justas Tamulis nutolino žalgiriečius trimis taškais (26:29), tačiau Eivydas Mološčiakas iššovė iš toli ir sugrąžino pusiausvyrą 29:29. Ketvirčio pabaigoje kauniečiai tiksliau metė baudų metimus ir ilsėtis išėjo pirmaudami minimalia persvara – 33:34.

Trečiame kėlinyje nieko nelaukę į priekį šovė žalgiriečiai – 35:41. Tačiau tada prasidėjo „Šilutės“ šou: Vytautas Kamarūnas ir Arnas Kazlauskas įmetė po tritaškį, du taškus surinko Evaldas Šaulys – 43:41. Kol netiksliai baudų metimus realizavo kauniečiai, Arvydo Straupio auklėtiniai dar labiau nutolo. Po Deivido Pukio, Evaldo Šaulio ir Eivydo Mološčiako taškų šilutiškiai pabėgo 15-os taškų skirtumu – 60:45. Kauniečių taškų badą dviem taškais su pražanga nutraukė Aleksas Kojenecas, tačiau smarkiai sumažinti atsilikimo prieš lemiamą ketvirtį kauniečiams nepavyko – 65:51.

Paskutines 10 minučių pajūrio komandai tereikėjo neišbarstyti susikrautos persvaros. Iki ketvirto ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 6 minutes komandas skyrė tie patys 13 taškų - 76:63. Būtent tiek laiko buvo likę ir tokiu skirtumu pirmavo šilutiškiai rungtynėse, kuriose sudužo krepšinio lenta.

Per likusias minutes „Žalgirio“ dubleriai vis pamažu artėjo prie pirmaujančios komandos. Likus žaisti 2 minutes po Justo Tamulio tolimo metimo komandas teskyrė 7 taškai (85:78), o po dar pusantros minutės V. Jasikevičius tritaškiu metimu sušvelnino atsilikimą iki 87:83. Per likusį laiką dviem baudų metimais N. Anglickis įtvirtino „Šilutės“ pergalę – 89:83.

)

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 20 taškų įmetęs Arnas Kazlauskas. 17 taškų pelnė E. Mološčiakas, 15 – E. Šaulys, 12 – V. Kamarūnas.

Kauno komandoje išsiskyrė 24 taškus įmetęs V. Jasikevičius, 19 pelnė A. Kojenecas, 17 – J. Tamulis.

Serija - ne pagal planuotą scenarijų

Pagal pirminį scenarijų penktos ir lemiamos šios aštuntfinalio serijos vyko praėjusį šeštadienį (kovo 8-ą d.) Šilutėje. Tąsyk ketvirto kėlinio viduryje „Šilutės“ komandos aukštaūgis Edgaras Sosnovskis dėjimu sutrupino krepšio lentą.

Po minėtojo incidento vietinės arenos atstovai sugebėjo pakeisti lentą per kiek daugiau nei valandą, tačiau Kauno „Žalgirio-2“ komanda atsisakė tęsti susitikimą ir serijos nugalėtojas Šilutėje nebuvo išaiškintas.

Pirmadienį priimtas NKL atstovų sprendimas įpareigojo abi ekipas peržaisti mačą neutralioje – Radviliškio sporto rūmų aikštėje, kurioje ir spręsis paskutinis čempionato ketvirtfinalio dalyvis.

Realų šansą seriją baigti anksčiau laiko turėjo jaunieji žalgiriečiai, kurie trečiose aštuntfinalio rungtynėse 79:73 įveikė „Šilutę“ varžovų aikštelėje ir serijoje iki trijų pergalių pirmavo – 2:1. Kaune Arvydo Straupio auklėtiniai sutriuškino varžovus 84:64 ir išlygino pergalių santykį – 2:2.

Šios poros nugalėtojas NKL čempionato ketvirtfinalyje susikaus su reguliaraus sezono nugalėtojais „Mažeikių“ krepšininkais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)