Šiauliečiai rungtynes pradėjo prastai ir 7-10 taškų atsiliko nuo varžovų.

Vėliau prie ŠU ekipos prisijungė į rungtynes pavėlavę Lietuvso krepšinio lygos (LKL) „Šiaulių“ komandos žaidėjai Julius Jucikas ir Klymas Artamonovas. Jie padėti savo universiteto ekipai atvyko iškart po LKL dvikovos su Kėdainių „Nevėžio"“ ekipa. LKL akistatoje „Šiauliai“ varžovams pralaimėjo 71:78, tad šie žaidėjai degė noru bent antroje vakaro dvikovoje džiaugtis pergale.

Šie žaidėjai ŠU žaidimui suteikė sportinio agresyvumo ir kietesnio žaidimo, tad MRU komandos taškai ėmė tirpti.

Po trijų kėlinių ŠU jau buvo priekyje - 68:66, o paskutiniame kėlinyje tiksliai sudėliojo akcentus ir šventė džiugią pergalę.

Nugalėtojams Rokas Giedraitis pelnė 22 taškus, Julius Jucikas - 20, K. Artamonovas - 19, Šarūnas Kulevičius - 15.

MRU gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik du krepšininkai: Arvydas Gydra - 22 ir Mantas Virbalas - 20. Kitų žaidėjų indėlis buvo menkas.

Po šios pergalės ŠU su 13 taškų (6 pergalės, 1 pralaimėjimas) tapo vienvaldžiais LSKL I vaikinų grupės lyderiais, MRU su 12 taškų (5 pergalės, 2 pralaimėjimai) žengia antroje turnyro lentelės pozicijoje.

„Rungtynes pradėjome nestandartiniu penketu, tad pradžia buvo blankoka. Vėliau, į komandą įsiliejus lyderiams, jau atrodėme geriau ir kantriai rinkome taškas po taškelio. Noriu pasidžiaugti vyrais, kurie po vienų rungtynių kovėsi negailėdami jėgų ir už savo universitetą. Tokių kovotojų dėka mes pakilome į pirmą LSKL turnyro lentelės vietą“, - džiaugėsi ŠU treneris Rolandas Vaičiūnas.

Kitokios nuotaikos tvyrojo MRU stovykloje.

„Kelias valandas prieš vykstant į rungtynes pasipylė skambučiai, kad peršalimo ligos išguldė kelis žaidėjus. Į Šiaulius atvykome vos šešiese, vėliau prisijungė dar porą žaidėjų. Kol šiauliečiams nepadėjo jų lyderiai - mes kontroliavome žaidimą, vėliau - išsibalansavome ir pralaimėjome. ŠU komanda - įveikiama. Antrame LSKL pirmenybių ture, jei surinksime savo lyderius, tuomet namuose tikrai galime iškovoti pergalę. Tai stengsimės ir padaryti“, - kalbėjo MRU treneris Vytas Poteliūnas.

VDU grįžo į pergalių kelią

Pergalę po dviejų prieš tai patirtų nesėkmių iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai namuose rezultatu 102:95 (21:21, 30:30, 26:24, 25:20) įveikė Klaipėdos universiteto (KU) ekipą.

Rungtynės buvo itin atkaklios - tris kėlinius kova virė taškas į tašką, o pergalę kauniečiams, kurie rungtyniavo vos septyniese, lėmė tik šiek tiek geriau (25:20) sužaistas ketvirtas kėlinys.

VDU ekipą į pergalę vedė Vaidas Karinauskas, pelnęs 30 taškų (7/8 dvitaškiai, 4/11 tritaškiai, 4/6 baudos, 7 rez. perd.), 17 taškų (11 atk. kam.) įmetė Artūras Gudaitis, 15 - Karolis Pupinis, 14 - Marijus Užupis.

Pajūrio atstovų gretose išsiskyrė Donatas Norkus, pelnęs 31 tašką (12/14 dvitaškiai, 4/6 baudos, 9 atk. kam.), 18 taškų pridėjo Valentas Tarolis, 14 (11 rez. perd.) - Haroldas Venskus, po 12 - Viktoras Chodosovskis (12 atk. kam.) ir Rokas Šimkevičius.

Klaipėdiečiai po krepšiais geriau kovojo dėl kamuolių (45:36) ir darė kur kas mažiau klaidų (10:23), tačiau to pergalei nepakako.

„Kadangi pirmadienio vakar vyko LKF taurės varžybos ir dar keli krepšininkai yra traumuoti, vos surinkome septynis žaidėjus. Gynėmės vėl prastai - leidome varžovams pelnyti net 95 taškus. Tai nedovanotina, tačiau visa laimė, kad pavyko veiksmai puolime, sekėsi pataikyti ir išplėšėme pergalę“, - iškart po dvikovos kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

KU stratego Mindaugo Bugio teigimu, pralaimėjimą lėmė rungtynių pabaigoje padarytos kelios lemtingos klaidelės. „Šįkart dominavo puolimas. Kovėmės kiek galėjome, tačiau šįkart varžovai buvo šiek tiek agresyvesni“, - pabrėžė KU treneris.

VDU (5 pergalės, 2 pralaimėjimai) po šių rungtynių su 12 taškų iš penktos LSKL turnyro lentelės pozicijos kilstelėjo į trečią, KU su taip pat su 12 taškų (4 pergalės, 4 pralaimėjimai) išliko ketvirtoje vietoje.

KTU nugalėjo LEU

Šiemet Tarptautinėse studentų krepšinio lygos (TSKL) pirmenybėse patirties besisemiantys Kauno technologijos universiteto (KTU) aikštėje jaučiasi vis drąsiau. Šįkart KTU savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 91:79 (24:17, 18:31, 23:14, 26:17) nukovė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) krepšininkus.

Tiesa, rungtynės buvo iti permainingos - po pirmo kėlinio kauniečiai pirmavo - 24:17, tačiau antrame kėlinyje leido varžovams pelnyti net 31 tašką ir į didžiąją pertrauką iškeliavo jau atsilikdami - 42:48.

Pertraukėlės metu KTU žaidėjai, išklausę karčių savo trenerio Vytauto Pliaugos žodžių, jau atrodė visai kitaip - ėmė kur kas geriau gintis ir kaskart varžovus nubausdavo gražiais prasiveržimais. Prieš lemiamą ketvirtį KTU vėl pirmavo - 65:62, o ketvirtame kėlinyje susikrovė ir dviženklę taškų persvarą.

KTU komandos gretose nesulaikomas buvo Edgaras Stanionis, pelnęs net 35 taškus (5/11 tritaškiai, 10/11 baudos, 13 atk. kam., 5 rez. perd.), 18 taškų prie pergalės prisidėjo Gytis Venclovas, 14 - Žygimantas Skučas, 11 - Mindaugas Jakštas.

LEU komandoje po 19 taškų pelnė Tomas Lekūnas ir Darius Tarvydas (13 atk. kam.), Algirdas Palaima surinko 16, Martynas Paliukėnas - 13 taškų.

„Per didžiąją pertrauką vyrams pasakiau: jei nesuaktyvinsime gynybos ir žaisime po vieną - pergalės tikėtis net neverta. Džiaugiuosi, kad žaidėjai manęs paklausė. Antroje rungtynių pusėje buvome kur kas agresyvesni, pakeitėme tiek puolimo, tiek gynybos schemas ir jau žaidėme darnų komandinį žaidimą. Ne kartą akcentavau, kad rungtyniaudami darniai lyg vienas kumštis galime pasiekti pergalių“, - kalbėjo KTU treneris V. Pliauga.

KTU su 10 taškų (3 pergalės, 4 pralaimėjimai) LSKL turnyro lentelėje žengia septinti, LEU su 8 taškais (1 pergalė, 6 pralaimėjimai) - paskutiniai, t. y. devinti.

LSU sutriuškino VGTU

Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai namuose užtikrintai 30 taškų skirtumu 101:71 (28:27, 25:13, 30:19, 18:12) sutriuškino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą.

Pirmą kėlinį vilniečiai dar priešinosi (28:27), tačiau LSU iki didžiosios pertraukos atitrūko 13 taškų skirtumu (53:40), o trečiame kėlinyje jų pranašumas perkopė ir 20 taškų ribą bei rungtynių nugalėtojas žiūrovams abejonių nebekėlė.

Prie LSU pergalės Šarūnas Vingelis prisidėjo 19 taškų, Taurantas Tamošiūnas - 17, Arūnas Sakalauskas - 15, Paulius Malašauskas - 13 taškų.

VGTU ekipai 20 taškų pelnė Giedrius Marčiukaitis, po 17 surinko Evaldas Rastenis ir Alfredas Lukoševičius.

LSU geriau kovojo po krepšiais - jie kamuolį sugriebė 45, VGTU - 34 kartus.

„Šįkart mums padėjo net 11 žaidėjų. Anksčiau nepavykdavo surinkti pajėgiausios sudėties ir pralaimėdavome vos keliais taškeliais. Šiandien jau kovėmės pakiliai ir galingai nusiteikę. Nuo dvikovos pradžios jautėme, kad laimėsime, o galutinius taškus sudėliojome trečiame kėlinyje. Nuotaikos - smagios. Tai - puiki repeticija LKL kovoms“, - džiaugėsi LSU treneris Edas Nickus.

LSU su 10 taškų (3 pergalės, 4 pralaimėjimai) LSKL turnyro lentelėje žengia šeštoje pozicijoje, VGTU su 8 taškais (1 pergalė, 6 pralaimėjimai) yra priešpaskutiniai - aštunti.

Merginų grupėje be suklupimų žygiuoja LSU

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų pogrupyje be pralaimėjimų žygiuoja vienintelė Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipa. Rasos Kreivytės auklėtinės pirmadienį namuose po dramatiškos kovos rezultatu 61:58 (19:17, 12:8, 17:19, 13:14) nugalėjo čempiones - Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkes.

LSU degė noru atsirevanšuoti VDU ekipai už pernykščio sezono finalą, kuriame pralaimėjo 80:87.

Jau tapo įprasta, kad tarp šių ekipų vyksta itin įnirtinga ir arši kova - ne išimtis buvo ir šį kartą.

LSU į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudamos 6 taškais - 31:25, tačiau labiau atitrūkti joms nepavyko - rungtynių pabaiga buvo itin nervinga. Visgi, šįkart šaltakraujiškiau sužaidė LSU merginos, kurios šventė ketvirtąją paeiliui pergalę.

LSU komandą į pergalę vedė Monika Petrauskaitė, surinkusi 18 taškų, 14 pridėjo Neringa Skadaitė, po 8 - Eglė Vitkutė ir Eglė Sarapaitė.

VDU komandai 15 taškų pelnė Ieva Stankevičiūtė, 11 - Gintarė Jasiunskaitė, 10 - Dovilė Saurazaitė.

LSU turnyrinėje lentelėje su 8 taškais žengia pirmoje LSKL turnyrinės lentelės vietoje, VDU su 6 taškais (2 pergalės, 2 pralaimėjimai) įsitaisė trečioje pozicijoje.

Klaipėdietės palaužė KTU

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkės savo žiūrovų akivaizdoje 20 taškų skirtumu - 74:54 (23:10, 20:14, 11:19, 20:11) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentes.

Pajūrio atstovės jau per pirmąsias 10 minučių atitrūko dviženkle taškų persvara (23:10), o į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdamos 19 taškų pranašumą - 43:24.

Po atokvėpio minutėlių klaipėdietės į aikštę išėjo kiek atsipalaidavusios ir tuoj pat KTU žaidėjos sumažino atsilikimą beveik perpus - 43:54.

Visgi KU, išklausiusios savo trenerės Daivos Drungilienės patarimų, vėl susiėmė ir iškovojo solidžią pergalę.

KU komandai daugiausiai - 23 taškus (atkovojo 12 kamuolių, 11 rez. perd.) pelnė Gabrielė Gutkauskaitė, 17 taškų (12 atk. kam.) pridėjo Eglė Šikšniūtė, 14 (10 atk. kam.) - Monika Grigalauskytė.

Kauniečių gretose išsiskyrė Goda Ziutelytė - 17 taškų ir Inga Brusokaitė - 13 taškų.

Uostamiesčio atstovės po krepšiais kamuolį sugriebė 59 kartus, o Laikinosios sostinės studentės - 38 kartus.

KU su 7 taškais (3 pergalės, 1 pralaimėjimas) LSKL turnyrinėje lentelėje įsitvirtino antroje pozicijoje, KTU su 5 taškais (1 pergalė, 3 pralaimėjimai) yra priešpaskutinė - penkta.

MRU sutriuškino VU

Vilniaus ekipų derbyje Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentės savo arenoje 25 taškų skirtumu - 69:44 (17:8, 22:14, 17:7, 13:15) sutriuškino kol kas šį sezoną pergalės skonio nepajutusias Vilniaus universiteto (VU) krepšininkes.

MRU kovėsi užtikrintai ir nepaliko savo konkurentėms jokių vilčių.

Nugalėtojų ekipai Rita Žilinskaitė prie pergalės pridėjo 23 taškus, Indrė Grigaitė - 18, Monika Aleksaitė ir Milda Šukytė - po 8 tšk.

VU komandoje dviženklį taškų skaičių - 11 - surinko tik Justė Rulušavičiūtė, 9 taškus pridėjo Miglė Kurpytė, 7 - Aistė Čiučiurkaitė.

MRU šiose rungtynėse suklydo 13 kartų, VU - 22 kartus.