Iki mačo pabaigos likus žaisti 1 minutę 49 sekundes po Justino Love‘o baudos metimo šeimininkai pirmavo 75:70, bet netrukus Mantas Ruikis tritaškiu sušvelnino skirtumą iki 2 taškų. Nors J. Love‘as tada pataikė dvitaškį, tačiau kitoje atakoje Antonio Grantas tritaškiu priartino šiauliečius iki taško – 76:77 likus žaisti kiek daugiau nei minutę.

Kasparas Ciprussas dvitaškiu padidino „Ventspils“ persvarą, į kurią svečiai taip pat atsakė rezultatyviai – iki rungtynių pabaigos likus žaisti 39 sekundes M. Ruikis smeigė dar vieną tritaškį, išlygindamas rezultatą.

Kitoje atakoje K. Ciprussas nepataikė dvitaškio, o prieš Jose Olivero prasižengė J. Love‘as. „Šiaulių“ ekipos amerikietis realizavo vieną baudą iš dviejų ir persvėrė rezultatą, o triumfuoti svečiai galėjo, kai J. Love‘as paskutinėmis sekundėmis prametė dvitaškį ir prarado galimybes persverti rezultatą.

„Šiauliai“: Antonio Grantas 25 taškai, Jose Olivero 16 (2/8 baudų), Mantas Ruikis 14, Saulius Kuzminskas 7 (9 atk. kam.), Gediminas Maceina (5 rez. perd.) ir Marius Prekevičius po 6, Aurimas Kieža 2.

„Ventspils“: Akselis Vairogas 17, Kasparas Ciprussas 13, Justinas Love’as (7 rez. perd., 6 atk. kam.) ir Uvis Helmanis po 11, Akinlou Akingbala 10.

Šiauliečiai šioms rungtynėms registravo vos 9 krepšininkus, nes 3 žaidėjai – Donatas Zavackas, Vaidas Pauliukėnas ir Rolandas Vaičiūnas - gydosi traumas.

Penktąją nesėkmę Elito divizione patyrė Klaipėdos „Neptūnas“, išvykoje rezultatu 73:83 nusileidęs Talino „Kalev“ (Estija) ekipai.

„Neptūnas“: Vaidotas Pridotkas 18, Paulius Počiuipa 10 (10 atk. kam.), Marius Kasiulevičius ir Mindaugas Mockus po 8.

„Kalev“: Travisas Reedas 26 (10 atk. kam.), Martas Kedzo 17, Tanelis Sokkas 13, Valmo Kriisa 11.

Turnyro lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai)

10.Žalgiris306

Triuškinančią pergalę BBL Iššūkio taurės varžybose iškovojo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai. Kėdainiškiai namie 81:56 sutriuškino Vilniaus „Sakalus“.

Šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas, o įpusėjus pirmajam kėliniui po taiklios Paulius Joneliūno baudos komandas skyrė jau 10 taškų (14:4).

18-ąją mačo minutę Žydrūnas Stankus taikliu dvitaškiu buvo padidinęs „Nevėžio“ pranašumą iki 18 taškų (34:16), tačiau netrukus du tritaškius iš eilės pataikė Giedrius Kurtinaitis ir sumažino savo komandos atsilikimą – 22:34. Kėlinio pabaigą tiksliau sužaidę svečiai nukirpo Kėdainių ekipos pranašumą iki vienženklės reikšmės (27:36).

Trečiojo ketvirčio viduryje skirtumas buvo ištirpęs iki 6 taškų (37:43), bet kėlinuką spurtu 11:0 užbaigę Kėdainių klubo žaidėjai pabėgo į priekį nebepavejamai.

„Nevėžis“: Žydrūnas Stankus 15, Benas Veikalas 14, Gintaras Leonavičius 11, Povilas Butkevičius (10 atk. kam.) ir Povilas Šakinis po 10, Aidas Viskontas 9 (6 rez. perd.), Mindaugas Sakalauskas 7.

„Sakalai“: Justas Sinica 16 (5/17 metimų, 8 atk. kam.), Vytautas Šarakauskas 10, Giedrius Kurtinaitis 9, Paulius Abramavičius 6.