Ši šiauliečių pergalė gali labai pagelbėti Kauno „Žalgiriui“, kuris šiuo metu žengia ketvirtas, tačiau pakilęs laipteliu aukščiau jis LKL atkrintamosiose iki pat finalo veikiausiai išvengtų akistatos su kitu šalies grandu – Vilniaus „Lietuvos rytu“.

„Šiauliai“: Derekas Needhamas ir Travisas Leslie po 16, Darius Pakamanis 13, Vytas Šulskis 12 taškų.

„Tonybet“: Mindaugas Lukauskis ir Artūras Valeika (13 atk. kam.) po 12, Žygimantas Janavičius 11, Vaidas Čepukaitis 10 taškų.

Tragiškai tritaškius metęs „Juventus“ pralaimėjo Alytuje

Vos penkis tritaškius iš 32 bandymų pataikęs Utenos „Juventus“ (10/16) klubas patyrė šešioliktą nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Uteniškiai svečiuose 61:73 (12:21, 9:18, 21:14, 19:20) turėjo pripažinti į septintą vietą pakilusios Alytaus „Dzūkijos (11/16) pranašumą.

Nors rungtynes dėjimu iš viršaus pradėjo A. J. Matthewsas, aikštės šeimininkai netruko atsakyti spurtu 12:0 ir po Dariaus Gvezdausko bei Adamo Lapetos dvitaškių įpusėjus kėliniui jau turėjo dviženklę persvarą – 12:2. Nors aikštelėje pasirodęs Edgaras Stanionis kiek pagyvino „Juventus“ puolimą, po pirmųjų dešimties minučių Alytaus komandai išlaikė beveik visą sukauptą pranašumą – 21:12.

Niekas nesikeitė ir antrajame kėlinyje. Aktyvi alytiškių gynyba ir toliau vertė nuolat klysti bei netiksliai atakuoti „Juventus“ krepšininkus, o patys tik didino savo persvarą. Surengę spurtą 13:0, aikštės šeimininkai padidino atotrūkį iki 21 taško (39:18), o svečių situaciją per likusį laiką minimaliai pagerino tolimą metimą pataikęs Keyronas Sheardas – 21:39.

Trečiajame kėlinyje „Juventus“ ir toliau itin netiksliai metė iš toli, todėl vytis nutolusius aikštės šeimininkus sekėsi labai sunkiai. Likus žaisti tris minutes Utenos klubo atsilikimas sumažėjo iki keturiolikos taškų (35:49), bet Sauliaus Kulvietis buvo nubaustas technine pražanga, o keturis baudų metimus realizavęs Paulius Dambrauskas vėl gerokai padidino dzūkų atotrūkį – 53:35. Visgi kėlinyje „Juventus“ baigė penkiais Aido Viskonto taškais bei K. Sheardo dvitaškiu ir šios tikslios atakos vėl leido uteniškiams kiek sumažinti atsilikimą – 42:53.

Tritaškį ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikęs Jeremy Hazellis po labai ilgos pertraukos sumažino Utenos ekipos deficitą iki vienženklio (45:54), o neturkus po dar vieno J. Hazellio tritaškio komandas skyrė aštuoni taškai – 48:56. Visgi aikštės šeimininkai atsakė atkarpa 4:0 ir sužaidus tris minutes skirtumas vėl išaugo iki dvylikos – 60:48. Per likusį laiką situacija jau nepasikeitė. Uteniškiai ir toliau desperatiškai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau visi jie skriejo pro šalį. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai tik dar labiau padidino persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 73:61.

„Dzūkija“: Paulius Dambrauskas ir Giedrius Staniulis (11 atk. kam.) po 16, Darius Gvezdauskas 11, Martynas Paliukėnas 9 taškai.

„Juventus“: Aidas Viskontas 15, Edgaras Stanionis 13 (0/6 tritaškiai), Jeremy Hazellis 9, Saulius Kulvieits