Susitikimas vilniečiams prasidėjo rezultatyviai ir sužaidus dvi minutes svečiai jau buvo priekyje 9:2. Tačiau nemažiau sėkmingą atkarpą sužaidė ir aikštės šeimininkai, kurie po Vytauto Šarakausko tritaškio sumažino atsilikimą iki minimalaus - 11:10.

Netrukus „Lietuvos rytas“ atitrūko nuo varžovų (15:10) ir užtikrintai pirmavo visą likusį laiką. Pirmasis ketvirtis baigėsi tokiu pačiu skirtumu - 27:22.

Antrojo ketvirčio pradžia A.Trifunovičiaus auklėtiniams nebuvo itin sėkminga - po pusantros minutės šiauliečiai jau buvo priekyje (28:30). Vėliau, daugiausiai Jono Valančiūno dėka, „Lietuvos rytui“ pavyko perimti iniciatyvą į savo rankas ir laimėję atkarpą 10:1 išsiveržė į priekį 38:31.

Vis dėlto, „Šiauliai“ nesiruošė lengvai pasiduoti - įspūdingai pataikantys tritaškius aikštės šeimininkai per kelias minutes atstatė rungtynių pusiausvyrą (42:42). Tačiau „Lietuvos rytas“ tolimais metimais taip pat nenusileido varžovams - Simo Jasaičio, M.Gecevičiaus ir M.Bjelicos taiklūs šūviai leido susikrauti didesnę persvarą. Komandos į rubines išėjo Vilniaus klubui pirmaujant 54:46.

Antroje rungtynių dalyje aikštės šeimininkiai nepalūžo bei paskutinėmis susitikimo akimirkomis sugebėjo iškovoti pergalę - 96:95.

"Šiauliai": Davidas Weaveris 19 (11 atk. kam.), Darius Gvezdauskas 14, Rashaunas Broadusas ir Mario Delašas po 13, Edvinas Ruzgas bei Vytautas Šarakauskas (7 atk. kam.) po 11.

"Lietuvos rytas": Martynas Gecevičius 24, Milko Bjelica 14, Jonas Valančiūnas 13, Khalidas El-Aminas 11, Kenanas Bajramovičius 10.

„Žalgiris“ užtikrintai nugalėjo Prienų „Rūdupį“

Kauno „Žalgirio“ komanda šeštadienį šventė jau 12-ąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šį kartą kauniečiai užtikrintai įveikė sėkmingai šį sezoną rungtyniaujančią Prienų „Rūdupio“ ekipą, kuri rimtesnį pasipriešinimą rodė pirmoje rungtynių pusėje. Galutinis rezultatas – 97:83.

Susitikimo pradžioje aikštelės šeimininkai savo jėgas puolime koncentravo žaidimui po varžovų krepšiu, kur nesustabdomas buvo Travisas Watsonas, tuo tarpu prieniškiai rėmėsi tolimais metimais. Kur kas labiau pasiteisino žaliai-baltų sumanymas – net aštuonis taškus per pirmas keturias minutes surinko T.Watsonas, du iš kurių – efektingu dėjimu, o tai padėjo žalgiriečiams įpusėjus kėlinukui pirmauti 10:3. Po svečių paprašytos minutės pertraukėlės du tritaškius į varžovų krepšį smeigė Mantas Kalnietis, iš vidutinio nuotolio neklydo Paulius Jankūnas, tuo tarpu skirtumas išaugo iki dviženklio – 18:6. Tiesa, daugiausiai Ado Juškevičiaus pastangų dėka prieniškiams pavyko priartėti – šiam pelnius jau savo devintąjį tašką švieslentėje degė skaičiai 14:18. Ketvirčio pabaigoje du taškus su pražanga pelnė M.Pocius, tačiau galutinį žodį tarė itin sudėtingą tolimą metimą su lyg ketvirčio finaline sirena pataikęs A.Juškevičius – 17:22.

Antrąją rungtynių atkarpą sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“. Su pražanga sudėtingą metimą realizavęs M.Pocius padidino pranašumą iki 28:21, o jau netrukus antrąją baudą prametęs T.Klimavičius pats atkovojo kamuolį, pataikė iš arti bei atnaujino dviženklę persvarą – 31:21. Nors į tai tritaškiu atsakė Justas Sinica, kitame aikštelės gale po Marcuso Browno perdavimo tą patį padarė ir M.Kalnietis – 35:24. Tačiau ilgiau išsaugoti solidesnės persvaros žalgiriečiams ir vėl nepavyko, tiksliai iš toli šaudę varžovai po eilinio J.Sinicos tolimo šūvio priartėjo iki penkių taškų – 32:37.

Po sušauktos minutės pertraukėlės šeimininkams pavyko suregzti gražią greitą ataką, kurią po M.Kalniečio perdavimo sėkmingai užbaigė Bobanas Marjanovičius, sukeldamas žiūrovų ovacijas (39:32). Tačiau prieniškiai ir toliau nenuleido rankų – abi baudas sumetė A.Juškevičius, o iš po krepšio pasižymėjo J.Sinica (36:39). Netrukus šis pataikė ir iš toli, atstatydamas pusiausvyrą (39:39). Tiesa, ja „Rūdupis“ džiaugėsi neilgai – savo ūgio pranašumą netruko išnaudoti B.Marjanovičius (41:39). Pirmoji rungtynių dalis baigėsi M.Pociaus tritaškiu – 44:41.

Kauniečiai aktyviai pradėjo trečiąjį kėlinuką: P.Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, T.Watsonas pasinaudojo puikiu M.Pociaus perdavimu ir pasižymėjo su visa varžovo pražanga, tuo tarpu P.Jankūnas varžovus nubaudė dar vienu šūviu iš vidutinio nuotolio. Tai lėmė, jog po kelių minučių „Žalgiris“ susikrovė 11 taškų pranašumą – 54:43. Skirtumas dar labiau išaugo po M.Pociaus tritaškio – 57:43. Į tai reaguodami Prienų ekipos treneriai sušaukė minutės pertraukėlę, tačiau tai naudos nedavė: P.Jankūnas pasižymėjo galingu dėjimu, Artūras Milaknis smeigė tritaškį, T.Watsonas pataikė iš toli, o Mindaugas Kuzminskas individualų reidą baigė taikliu metimu – 66:45. Nors svečiai čia pat atsakė dviem rezultatyviais reidais, į tai iš karto reagavo puolime kamuolį atkovojęs bei šeštąjį tašką pelnęs B.Marjanovičius ir M.Kalnietis – 70:50. Vienu metu „Rūdupis“ vėl kiek aptirpdė pranašumą, tačiau Tomas Delininkaitis bei DeJuanas Collinsas į varžovų krepšį įsūdė po tritaškį (76:56). Taip kėlinukas ir baigėsi.

„Žalgiris“ apsukų nemažino ir toliau – po T.Delininkaičio tritaškio bei T.Klimavičiaus metimo iš po krepšio skirtumas išaugo iki rekordinio – 81:59. Nors svečiai kartas nuo karto vis atsakydavo taikliais metimais, puolime žalgiriečiai buvo nesustabdomi. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms gražiu dėjimu publiką pradžiugino T.Klimavičius (90:72), priversdamas Prienų komandos trenerius prašyti eilinio pasitarimo. Tiesa, trenerių patarimai svečiams nepadėjo, aktyviai žaidę šeimininkai po gražaus M.Pociaus dėjimo ir M.Browno tritaškio dvikovą užbaigė įtikinama pergale – 97:82.

„Žalgiris”: M.Pocius 18, T.Watsonas 17, M.Kalnietis 14, P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), T.Klimavičius 9 (12 atk. kam.), T.Delininkaitis 6, B.Marjanovičius 6, D.Collinsas 4 (5 rez. perd.), M.Kuzminskas 4, M.Brownas 4 (4 rez. perd.), A.Milaknis 3, O.Samhanas 1 (6 atk. kam.).

„Rūdupis”: J.Sinica 28, A.Juškevičius 19 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), P.Butkevičius 18 (11 atk. kam.), G.Orelikas 6.

"Perlas" neturėjo vargo su "Kaunu"

Kitose šeštadienio rungtynėse gana netikėtai triuškinančią pergalę iškovojo Vilniaus „Perlo“ ekipa.
Vilniečiai savo aikštėje 91:58 (26:13, 15:15, 22:12, 28:18) sutriuškino KK „Kauną“.
18 taškų nugalėtojams pelnė Eimantas Bendžius, 12 – Arvydas Šišnius.

„Kauno“ gretose rezultatyviausias buvo Rolandas Jakštas – 14 taškų.

Tai buvo 4-toji 12-tąją vietą užimančio Vilniaus klubo pergalė 13-tose rungtynėse. Kaunas (5/9) 13-kos ekipų turnyre žengia 9-tas.

“Techasas“ svečiuose palaužė „Sakalus“

Šeštadienį pergalę svečiuose iškovojo Panevėžio „Techaso“ ekipa.
Panevėžiečiai po atkaklios kovos 63:61 (13:15, 19:10, 21:17, 10:19) palaužė „Sakalų“ ekipą.

13 taškų aikštės šeimininkams pelnė Virginijus Sirvydis. Nugalėtojų gretose išsiskyrė 15 taškų pelnęs Gintaras Leonavičius.

Uteniškiai šventė pergalę namuose

7-tą pergalę 13-tose rungtynėse šventė 6-tą vietą užimantys Utenos „Juventus“ krepšininkai.

Šeštadienį savo aikštėje uteniškiai 88:78 (29:25, 25:18, 12:12, 22:23) įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

16 taškų nugalėtojams pelnė Marius Pociukonis. „Nevėžio“ gretose rezultatyviausias buvo Egidijus Dimša – 16 taškų.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai):